BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 16:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 525TDS - jak wymontować szybę tylną lewą?
PostNapisane: 22 grudnia 2009, 08:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnobrzeg [RT]
Moje BMW: E61LCI 520d
witam,

problem jak w temacie. ponieważ kolega z pracy podczas mrozu wcisnął przycisk opuszczania szyby tylnej prawej :zdegustowany: , nie chciała się opuścić, co jest rzeczą normalną przy większym mrozie. lecz szyba spadła z mechanizmu i można ją dosunąć i odsunąć tylko przesuwając rękoma :/ .

czy wie ktoś może jak ją wymontować i ewentualnie wstawić w miejsce gdzie powinna być...

pozdrawiam

_________________
``


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 525TDS - jak wymontować szybę tylną lewą?
PostNapisane: 22 grudnia 2009, 15:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
we wnetrzu klamki ( w środku samochodu ) jest zaślepka, pod nią śruba, odkręcić, od "czoła" drzwi może być też śruba juz niepamietam jesli będzie to takze odkręcić, nastepnie wez jakiś szerszy śrubokręt i wsadź go u dołu drzwi delikatnie między tapicerke drzwi a blache i podegnij go, tak zeby odskoczył zacisk i tak do okoła, na górze ich nie ma, tylko delikatnie bo lubią sie łamać, jak zdejmiesz tapicerke wypchnij sobie przewody ze sterowania szybą, poświeć sobie latarka i zobacz czy szyba spadła z zaczepu? taka plastikowa nakładka na jednej śrubie. zobacz czy przewody luźno nie "lataja" jesli tak to szukaj za nowym mechanizmem...

do it! i napisz jak sie sprawa rozwija, to cos poradzimy, pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 525TDS - jak wymontować szybę tylną lewą?
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 16:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 191
Lokalizacja: Tarnobrzeg [RT]
Moje BMW: E61LCI 520d
boczek zdjąłem.
nie była to trudna sprawa po czym przyglądałem się jak działa szyba.
podnosić się ją da, lecz z chwilą gdy opuszczam przyciskiem to w pewnym momencie ona samoczynnie spada. na pierwszy rzut oka jest ona na prowadnicy. chociaż nie zaglądałem do niej wyżej pod blachę jak się sprawa ma. gdzieś widocznie musi być niezamocowana.

wygląda to tak:

Obrazek

i jeszcze spadł mi taki czarny kwadratowy plasticzek, zupełnie nie wiem skąd, może to on odpadł (?) ...

jeszcze pytanie:
jak wyciągnąć szybę zza blachy drzwiowej i w ogóle wszystkie boczne?, bo chciałbym folię fotochromową ściągnąć. puki co zabezpieczyłem szybę by się nie otwierała samoczynnie i odłączyłem buszona, by nikt nie opuszczał siedząc z tyłu.

_________________
``


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 191 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL