BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 2 stycznia 2010, 14:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Słuchajcie bawiłem się webasto odłączyłem je przewodami, i później to róznie się jakoś załączało, następnie odłączyłem akumulator żeby zrobić Reset, gdy podłączam kabel od sterowania webasto, nie działają kierunki w samochodzie i awaryjne, po odłączeniu wszystko wraca do normy o co chodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 2 stycznia 2010, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: BiaÂła
Zobacz dokładnie przewody z pewnością masz gdzieś zwarcie do masy - sprawdz czy nie masz przetartej izolacji na przewodzie. I pisz jaśniej "Słuchajcie bawiłem się webasto odłączyłem je przewodami, i później to róznie się jakoś załączało..." - zdanie nie całkiem zrozumiałe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 2 stycznia 2010, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
rozumiem że mam sprawdzić tą wtyczkę co od komputera do webasto idzie, może mi ktoś opisać od czego są te 3 przewody co tam są, rozumiem że ta druga wtyczka z 2 przewodami jest od zasilania webasto, ogólnie sytuacja zdarzyła się po odłączeniu akumulatora, ten gruby przewód jest izolowany to sprobóje jutro sprawdzić czy to jego wina. Ponadto jak kabelek od webasto podłączony to radyjko nie działa i distabled wyświetla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 touring
Kod silnika: m57 3.0d
schemat kabli we wtyczce 1 jak dasz plusa w analogowym sterowniku webasta to sie uruchomi 2 diagnoza 6 chyba pompka paliwowa webasta wejdz na forum elektroda cos tam na ten temat pisano :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: BiaÂła
Wpierw zobacz czy masz analogowy czy cyfrowy. Cyfrowy ma cewkę-to tak na pierwszy rzut oka na sterownik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Sprawdzę ten sterownik, zauważyłem następujące objawy ews blokuje odpalanie po podłączeniu sterownika, nie świecą sie kierunki na desce rozdzielczej choć działają lampy sygnalizacyjne, problemy z sygnałem awaryjnych. Czy to że czasami odłączałem wtyczki od webasta, mogło wpłynąć na awarie, awaria zaczęła się po odłączeniu akumulatora. Czy webasto ma jakiś odzielny bezpiecznik? Podejrzewam sterownik, czy istnieje możliwośc jakieś jego naprawy? Jeśli można mogę wkleić zdięcie sterowniak, da się go wogóle zdemontować w całości żeby zawieśc go do elektronika? Gdzie indziej szukać zwarcia?
Carsoft w module include claster wyrzuca błąd Body Bus (K bus)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 6 stycznia 2010, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
sterownik jest cyfrowy po lini CAN, dokąd dochodzi przewód k bus do komputera?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Webasto problem :(
PostNapisane: 26 stycznia 2010, 22:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
gandalf99 mam taki sam problem jak ty wiesz juz cos wiecej na ten temat ?

tez nie dzialaja mi kierunki na desce i radio wyswietla disable ja poprostu podlaczylem webasto pierwsza kostka bo bylo odlaczone i pozniej juz bez roznicy czy podlacze czy odlacze nie dziala ... :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 19:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Niestety nie zdiagnozowałem przyczyny, o dziwo jak podłaczylem ostatnio webasto i poruszałem coś kablami to coś zaczęło działać, trochę pobrzęczalo jednak dziwne zachowania kierunków i inne rzeczy występują nadal, choć nie wykluczam że to sterownik, najchętniej chciałbym wiedzieć dokąd dokładnie te 3 kabelki od sterownika dochodzą, najlepiej byłoby przełożyć sterownik i sprawdzić czy tamten działa może ktoś wie dokąd ta wtyczka od webasto prowadzi dokładnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 19:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
gandalf99 u ciebie jak odlaczysz przynajmniej wszystko wraca do normy a u mnie nie ..

dzis bylem u elektryka jak tylko wspomnialem o webasto to powiedzial, ze on webasto nie naprawia ...

ja mowie ze moje webasto chodzi tylko powoduje jakies zwarcia nie wiem co nie znam sie ... mowie ze odlaczymy webasto niech naprawi to co sie zepsulo...

to on sie mnie zapytal co za auto ja mowie bmw, a on ze bmw nie robi no jaki zal :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 19:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
a webasto brzeczy wic chyba dziala rurka tez ciepla obok niego..

a jeszcze cos wspomnial ze byc moze bezpiecznik ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
słuchaj to wogóle na podpiętym przewodzie odpala ci samochód bo mi jak podepnę to ews blokuje odpalanie, wlaśnie nie wiem co to bezpieczniki patrzałem i wszystkie dobre, może jakieś zwarcie na masę od webasto hm teraz zima i nie mam za bardzo jak sprawdzić, jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę pilnie o kontakt, dokąd mogą te przewody od webasto dochodzić do komputera w prawym rogu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 20:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
samochod normalnie mi odpala i webasto chodzi nie wiem czy prawidlowo ale cos bzyczy...

tylko wlasnie powoduje to iz radio-disabled oraz kierunki na desce rozdzielczej nie chodza..

wszystkich rzeczy nie sprawdzalem bo byc moze jeszcz cos nie dziala np. podgrzewanie tylnej szyby tak tez moze byc.......

gandalf99 - nie mam pojecia gdzie te przewody ida


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 21:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
a jak odłączysz kostkę to problem znika?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 21:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
no wlasnie nie znika moze powinienem odlaczy 2 kostki chociaz wczesniej tylko jedna byla odlaczona


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 18:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
gandalf99

dzis poszedlem do auta i jeszcze raz odlaczylem podlaczylem webasto... problem nadal byl odlaczylem wszystkie kostki i nagle kierunki zaczely dzialac!!!!!!!!!! lecz radio nadal disabled wiec mysle wyciagne radio i wloze spowrotem ... odlaczylem tylko antene kostki nawet nie i pare razy wylaczalem wlaczalem radio i nagle zaczelo dzialac ( to auto jest jakies magiczne)...

No i tak autko chodzilo w tym czasie zeby sie zagrzalo dzis lekko na plusie temperatura wiec w 15-20minut kreska prawie w pionie .. heh chodz z tym webastem jakos szybciej sie nagrzewal tak mi sie wydawalo ...
I tak mam ktorys termostat albo i obydwa do wymiany ale nvm..

Cos to webasto powoduje, ze tak sie dzieje przydalo by sie do jakiegos speca od webasto oddac.. tylko gdzie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 09:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Nie wie nikt czy to kabelek zwarcie robi czy raczej sterownik, jak podłącze kostki to slychac ze cos stuka w webasto wiec jakby sterownik cos tam chodzil, pomimo ze brakuje kierunkow i ews blokuje motor. Miał ktoś podobny przypadek i go rozwiązał prosiłbym o opis tych 3 kabelków od webasto wiem ze jeden idzie do komputera tylko który? Mrozy idą i przydałoby się szybciej auto nagrzewać proszę o help, i opis gdzie kabelek od webasto wchodzi do komputera auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 12:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Miałem takie same problemy jak wy i u mnie gniazdo w EWS bylo zasniedziałe, wystarczylo przeczyscic i juz nie blokuje a jesli chodzi o kontrolki na desce rozdzielczej i radio to trzeba było wymienic moduł swiateł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 14:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
tak tylko ten problem znika jak się odłączy kostkę od webasto sterującą więc albo zepsuty sterownik webasto albo gdzies zwarcie na kablu, jak to sprawdzic mial ktos podobnie? fajnie byloby zrobic to bo zima jest dosc mroźna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto problem :(
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 19:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 257
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
podlaczam sie do pytania gandalfa99 :/ mam tak samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL