BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] Pytania.
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 23:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
1. Mam dwa dyferencjały do e34 jeden nie działa natomiast drugi tak. Ten działający ma takie samo przełożenie jak ten w moim bmw(3,23) jednak ma jeden mankament. Mocowanie do wału ma nieco większy rozstaw śrub niż ten u mnie przez co nie mogę go zamontować. I tu pojawia się moje pytanie czy można zmienić te mocowania??

2. Zamierzam wymienić filtr paliwa. Jaki polecacie?? Co ile wymienia się filtr kabinowy??

3. W lusterku wewnętrznym mam dwie diody jedna świeci cały czas na niebiesko ,a druga(ta po lewej) zapala się bardzo rzadko i w dodatku miga. Diody wyglądają jakby były tam fabrycznie.Od czego one są??

4.Od czego jest kontrolka "EML"? Dodam że nigdy mi się nie zapaliła ,ale tak z ciekawości pytam.

5. Jak dostać się do tylnych głośników żeby je wyjąć i wymienić ,ponieważ te co mam obecnie trzeszczą. Jakie głośniczki w miejsce starych polecacie??

6. Gdy przestawię ją na pozycje R światła cofania nie zawsze się zapalają. Gdy się nie zapalą wystarczy delikatnie ruszyć dźwignię i działają. Skrzynie mam automatyczną. Jak to naprawić?

7. Nie działa mi ręczny. Objawy są takie że w czasie jazdy podczas podciągania dźwigni do końca słychać stuknięcie z tyłu samochodu i nic po za tym. Hamulec łapie jednak ledwo da się to odczuć. Jak to naprawić?

8. Co może być nie tak z podgrzewaniem fotela kierowcy. Nie działa ono w ogóle. Co może być potencjalną przyczyną awarii?? Jak wymienić diodę przycisku podgrzewania?? Tego z jedną strzałką. Przycisk nie podświetla się mocniej po naciśnięciu go:(

9. Na desce mam dwa pokrętła od temperatury. To po lewej działa normalnie tzn przy przestawieniu na minimum lub maksimum czuć taki przeskok. W tym po prawej tego nie ma. Jak to naprawić?

10. Tylny nawiew nie reaguje na zmiany temperatur. Tzn gdy włączę klimę powietrze z tego nawiewu ma pewną temp. natomiast gdy włączę chwile później ciepłe powietrze ta temperatura jest ta sama. Czym to jest spowodowane?

Przepraszam za moje pytania o głupoty ,ale dopiero zaczynam ogarniać temat samochodów marki bmw. Chciałbym doprowadzić moje bmw do świetnej kondycji. Poprzedni właściciel średnio o nie dbał. Ja chce je trochę odrestaurować. Mam w planach parę rzeczy między innymi:remont przedniego zawieszenia (posiadam je już prawie kompletne), Odnowienie skóry, Odświeżenie lamp przednich, poprawki mechaniczne i blacharskie(chyba że trafi mi się zdrowa buda w tym samym kolorze to ją kupie i wszystko się przełoży), nowe audio i felgi.Autko zaprezentuje w galerii jednak teraz nie chce tego robić ponieważ w kilku miejscach jest rdza i średnio to wygląda. Powiem tylko tyle że moje e34 to wersja w jasnej skórze ( SILBERGRAU LEDER) wykończona drewnem szlachetnym. Kolor autka to DIAMANTSCHWARZ METALLIC. Oczywiście sedan. Z góry dziękuje za pomoc. Zapodaje Vin rozkodowany przez stones1:)

Art.

Wartość
Numer podwozia WBAHD61020GJ70776
Kod typu HD61
Typ 525I (EUR)
Typoszereg E E34 ()
Seria 5
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M50
Pojemność skokowa 2.50
Moc 141
Napęd HECK
Skrzynia biegów AUT
Kolor DIAMANTSCHWARZ METALLIC (181)
Tapicerka SILBERGRAU LEDER (0394)
Data prod. 1993-05-26

Składanie Wyposażenie
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S240A LEATHER STEERING WHEEL Kierownica skórzana z pod.pow.
S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa
S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.
S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
S339A SATIN CHROME Shadow-Line
S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S464A SKIBAG Worek na narty
S472A CENTER ARMREST FRT DRIVER/PASS Podłokietnik przedni kierowcy/pasażera
S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne
S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulator zasięgu świateł
S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa
S530A AIR CONDITIONING Klimatyzacja
S556A EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY Wskaźnik temperatury zewn.
S571A BOOSTED POWER SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S662* BMW BAVARIA C PROFESSIONAL RDS
S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi
S690A CASSETTE HOLDER Uchwyt kasety
L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria
S940A SPECIAL REQUEST EQUIPMENT Wyposażenie na życzenie Klienta
S945 BERUECKS. PREISABHAENGIGKEIT
S954 PREISAB.LEHNENTASCHE/LEDER

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 01:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1904
Lokalizacja: las nieopodal PMI
Moje BMW: e34
Kod silnika: m30b35
Garaż: się rozje....ł po zimie :/
d4ni3laz napisał(a):
1. Mam dwa dyferencjały do e34 jeden nie działa natomiast drugi tak. Ten działający ma takie samo przełożenie jak ten w moim bmw(3,23) jednak ma jeden mankament. Mocowanie do wału ma nieco większy rozstaw śrub niż ten u mnie przez co nie mogę go zamontować. I tu pojawia się moje pytanie czy można zmienić te mocowania??


mysle ze tak lecz niech wypowie sie ktos jeszcze

d4ni3laz napisał(a):
2. Zamierzam wymienić filtr paliwa. Jaki polecacie?? Co ile wymienia się filtr kabinowy??


razem ze zmiana oleju i pozostałymi filtrami (tak chyba najprosciej i nie zapomnisz)

d4ni3laz napisał(a):
3. W lusterku wewnętrznym mam dwie diody jedna świeci cały czas na niebiesko ,a druga(ta po lewej) zapala się bardzo rzadko i w dodatku miga. Diody wyglądają jakby były tam fabrycznie.Od czego one są??


nie wiem jak u Ciebie ja mam zielona diode z prawej str i czujnik swiatła z lewej strony (lusterko samosciemniajace) i suwak do regulacji czułosci.przykład jak swiatła samochodu za mna sa zbyt mocne lusterko sie sciemnia

d4ni3laz napisał(a):
5. Jak dostać się do tylnych głośników żeby je wyjąć i wymienić ,ponieważ te co mam obecnie trzeszczą. Jakie głośniczki w miejsce starych polecacie??


najpierw spróbuj zdjac osłone głosnika jak sie nie uda odkrec oparcie kanapy

d4ni3laz napisał(a):
6. Gdy przestawię ją na pozycje R światła cofania nie zawsze się zapalają. Gdy się nie zapalą wystarczy delikatnie ruszyć dźwignię i działają. Skrzynie mam automatyczną. Jak to naprawić?


pewnie gdzies jakas kostka luzna

d4ni3laz napisał(a):
7. Nie działa mi ręczny. Objawy są takie że w czasie jazdy podczas podciągania dźwigni do końca słychać stuknięcie z tyłu samochodu i nic po za tym. Hamulec łapie jednak ledwo da się to odczuć. Jak to naprawić?


nie działa bo zapewne nie ma okładzin . z tyłu masz tarczobebny mozesz jeszcze sprobowac podciagnac reczny przy dzwigni (pod mieszkiem) masz dwie sroby do regujacji.

d4ni3laz napisał(a):
8. Co może być nie tak z podgrzewaniem fotela kierowcy. Nie działa ono w ogóle. Co może być potencjalną przyczyną awarii?? Jak wymienić diodę przycisku podgrzewania?? Tego z jedną strzałką. Przycisk nie podświetla się mocniej po naciśnięciu go:(


sparwdz bezpieczniki i połaczenia (wtyczni) przy fotelu

_________________
Obrazek


BMW miłością .. szpera radością a spalanie.??? a ch... ze spalaniem :D
moja wisienka zmiany nowe koło malowanko str7 => viewtopic.php?f=6&t=38330&p=1206767#p1206767
Moja Czarna Mamba => viewtopic.php?f=60&t=103928


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 4 stycznia 2010, 12:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Pyt.5
Aby dostać się do głośników musiałem wyjąć półkę.Aby ją wyjąc trzeba było odkręcić oparcie kanapy.Jak go odkręcisz to zobaczysz pięć okrągłych spinek.Wyjmujesz ich podważając płaskim śrubokrętem.Ja musiałem jeszcze odczepić poszycia tylnych słupków (to te gdzie są w nichlampki) bo lepiej jest wyjąć półkę.Jak będziesz ją wyjmował to delikatnie bo jest zrobiona z cienkiej sklejki.A może uda ci się dostać do głośników bez wyjmowania półki wyciągając te czarne maskownice.Wystarczy ich lekko podważyć śrubokrętem.
Pyt.6
U mnie przyczyną był czójnik w przy skrzyni.Koszt nowego to 35 zł.Ja kupiłem na szrocie za 20zł.Pasował od e36. Pewnie pasuje i od e32.
Pyt.9
Ja też tak mam.Więc tak ma chyba być ;)
Pyt.10
Czytałem kiedyś w wolnym czasie instrukcje obsługi e34 i z tego co wyczytałem też tak ma być i u mnie też tak jest jak u ciebie.Doczytałem że przez ten nawiew leci tylko świerze powietrze.W zimne dni jedyne wyjście to takie aby zamknąć nawiew na 0.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 01:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Baca91 napisał(a):
Pyt.6U mnie przyczyną był czójnik w przy skrzyni.Koszt nowego to 35 zł.Ja kupiłem na szrocie za 20zł.Pasował od e36. Pewnie pasuje i od e32.


Jak się dostać do tego czujnika??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 10:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Najlepiej z kanału.Nie wiem jak jest w automacie ale u mnie jest wkręcony z boku obudowy skrzyni od strony kierowcy.Jeśli dobrze pamiętam to idzie do niego żółta wtyczka.Najpierw odpinasz wtyczkę , apotem wykręcasz czójnik. (klucz 17 albo 19).UWAGA jak będziesz wkęcał nowy czójnik.Jego gwint jest zrobiony z aluminium i bardzo łatwo można go urwać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 5 stycznia 2010, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
Mam pytanie dotyczące wahaczy, gdyż podczas jazdy na nierównościach odczuwam "twarde" wstrząsy. Jeżeli to wahacze, to czy muszę je wymienic w całości, czy wystarczy same tulejki? Prosze o wyczerpującą poradę. I jeszcze odnosnie kierownicy, która wpada w drgawki na nierównosciach, co się dzieje?

_________________
krzysztofl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Witam wszystkich po krótkiej przerwie. Proszę was o rade. Jutro jadę oglądać nową bude do mojej e34. Jest to sedan z kwietnia 94r Siedział w niej silnik 3 litowy. I tu moje pytanie czy nie będzie problemów z wsadzeniem 2,5??Cena całej budy nie jest wysoka. Zważywszy na to że jest w niej sporo części. Proszę o opinie na ten temat. Link do aukcji:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11193964


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 16 stycznia 2010, 21:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1904
Lokalizacja: las nieopodal PMI
Moje BMW: e34
Kod silnika: m30b35
Garaż: się rozje....ł po zimie :/
tylko elektryka silnika nie bedzie pasowac reszta powinna przypasowac bez problemu.

_________________
Obrazek


BMW miłością .. szpera radością a spalanie.??? a ch... ze spalaniem :D
moja wisienka zmiany nowe koło malowanko str7 => viewtopic.php?f=6&t=38330&p=1206767#p1206767
Moja Czarna Mamba => viewtopic.php?f=60&t=103928


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 06:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
OK.Dzisiaj zrobię kilka dokładniejszych zdjęć samochodu i wrzucę je tutaj. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] Pytania.
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 21:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 43
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
Niestety zdjęć budy nie wrzucę ponieważ została skradziona. Właściciel dowiedział się o tym dopiero jak pojechaliśmy ją obejrzeć:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL