BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 23:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] ABS i AIRBAG nie swiecą ??
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 21:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e46 320i
Witam około miesiąc temu w mojej e46 zapaliły sie kontrolki poduszki i abs raz gasły raz sie zapalały dwie na raz.pojechałem na kompa i z abs-em jest wszystko ok tylko jest uszkodzona mata pasazera i mechanik powiedzial ze zdarza sie ze swieca kontroki dwie naraz tak jak u mnie lub u innych poduszka z wymianą klocków.A około tygodnia zauwazylem ze nie swiecą sie wcale nawet przy przekreceniu zapłonu.Czy moze wiecie o co chodzi.DZieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS i AIRBAG nie swiecą ??
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 22:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
Witam
Masz uwalona mate zajecia, prawdopodobnie pekla nie do konca, dlatego ci to wariuje. Jesli chialbys roziwazac problem, musialbys wymienic mate na taka jak tu http://www.allegro.pl/item867287191_mat ... 9_e90.html te maty jakie oferuje sa wraz z elektronika trzeba sie wpiac przed elektronike ale wytlumacze jesli sie zdecydujesz. Jest jeszcze druga opcja wlutowanie rezystora ale czy tansza ?? Na pierwszy rzut oka tak ale przy drobnej kolizji wydatek poniesiony na mate sie zwraca mniejsze koszta naprawy.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS i AIRBAG nie swiecą ??
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 22:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
A 3 sposob bez lutowania to podpiac kompa i programem NCS-expert zdeaktywowac mate i odłączyc wtyczke od niej i dziala to wtedy na takiej samej zasadzie co z rezystorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: ABS i AIRBAG nie swiecą ??
PostNapisane: 7 stycznia 2010, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e46 320i
Ale dlaczego mi sie teraz nie swięcą wcale, powinny sie zapalac jak przekręcam zapłon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] ABS i AIRBAG nie swiecą ??
PostNapisane: 8 stycznia 2010, 14:22 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
Guzior --> powiedz mi; dobra zdeaktywujesz a co bedzie w czasie kolizji, co odpowie za wystrzal poduszki ?? bedzie to zalezne od sensora ?? czyli beda aktywne tak dobrze rozumiem ?? Supeer sposob tak samo jak rezystor tylko przwdziwe koszty sie zaczna jesli delikatnie o cos zachaczysz i aktywujesz poduszke jesli bedzie ktos siedzial to OK ale jesli nikogo nie ma koszty naprawy sa o wiele wiele wyzsze.Po to ktos wymyslil maty by obnizyc koszty napraw w sytuacji gdy nie ma nikogo na siedzisku to nie tylko poduszka frontowa to takze poduszki boczne, pirotechniczne napinacze pasow. Zeby ktos nie zarzucil ze probuje komus cos wcisnac bo nie o to chodzi. Pzdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 164 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL