BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Tylna klapa (świeci, że otwarta)
PostNapisane: 9 stycznia 2010, 17:15 
Witam.Posiadam BMW 525d z 2000r.Około tygodnia temu pokazało mi na komputerze,że mam otwartą tylną klapę.Okazało się,że klapa jest zamknięta(zamek działa),ale nie działa mi tylna wycieraczka i ogrzewanie szyby.Sprawdziłem bezpieczniki są ok.Czy przyczyną może być temperatura otoczenia,mróz?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tylna klapa
PostNapisane: 9 stycznia 2010, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 93
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 & Passat B5
Moze ta czujka w zamku niedziala ktora przekazuje do komputera czy jest otwarta czy zamkniete a co do szyby i wycieraczki niesadze zeby padl sterownik podgrzewania i wycieraczki ;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tylna klapa
PostNapisane: 9 stycznia 2010, 22:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 424
Lokalizacja: Gliwice\Wilcza
Moje BMW: E36 320iA, E39 520iA
Kod silnika: M50B20, M52B20
Jak masz otwartą samą szybę w klapie to również świeci się ta kontrolka na pulpicie i nie działa wycieraczka więc może trzeba zajrzeć do tego mechanizmu wycieraczki :?: tam jest taki bolec który podejrzewam włącza wycieraczkę :?: to może coś Ci tam zaśniedziało albo zamarzło :?:
Co do braku ogrzewania szyby to nie mam pojęcia czy to może być spowodowane brakiem info o zamknięciu szyby w klapie ale taka teoria nie jest do końca bez sensu ...
Myślę że trzeba zajrzeć do tego mechanizmu wycieraczki i znaleźć w nim ten stycznik który zaskakuje gdy szyba zamknięta.
Być może się mylę bo to tylko taka hipoteza być może jest do tego jakiś osobny bezpiecznik :?: być może kable w klapie się poprzecierały (to podobno standard) w wiązce klapy bagażnika i akurat uszkodziły się te trzy odpowiadające za te błędy o których napisałeś :?:
Ja bym zajrzał do mechanizmu wycieraczki a potem do tej wiązki która jest przy zawiasie pod osłonką.

_________________
pozdrawiam
StraHu



BMW uchyla nam skrawek nieba za życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL