BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 18 stycznia 2010, 23:19 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
apropo wilgoci to moj pewnie ma jej juz dosyc :) dzisiaj przy -5 na dworzu lajtowo z browarkiem w raczce mylem swoje autko :wstyd: no ale teraz sie suszy w cieplutkim garazu :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 16:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Witam. Dzisiaj podjechalem na kompa. Wyszlo ze tylny prawy czujnik ABS nawala wiec go wykrecilem i faktycznie byl troche zasyfialy wiec go wyczyscilem i umylem ale niestety nic to nie dalo :( dodam ze jak go wyjalem to od strony "zebatki" wygladal jak by ktos go dosc grubym papierem sciernym potraktowal (czy tak powinno byc) acha no i jeszcze mowie ze nic to nie dalo ale fakt po zabiegu czyszczenia nie kasowalem bledow a chyba powinno sie to zrobic prawda?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 22:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Witam. TAK u mnie jak zmieniłem czujnik to wyjechałem na śnieg kola się kilka razy zakręciły i kontrolki wszystkie zgasły ale było dobrze tylko przez 10 min:( W sobotę biorę się za wymianę amortyzatorów na przodzie:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 22:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
lukasso89 napisał(a):
( W sobotę biorę się za wymianę amortyzatorów na przodzie:)


a ma to jakis wplyw na w/w problem :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Nie ma najmniejszego:) jestem ciekaw jak to będzie wszystko szło:) będę mądrzejszy o nowe doświadczenie:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 23:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
lukasso89 napisał(a):
Nie ma najmniejszego:) jestem ciekaw jak to będzie wszystko szło:) będę mądrzejszy o nowe doświadczenie:)

no fakt :D przez moment zglupialem :rotfl: tzn nigdy madry nie bylem :) uwazaj na zeby (kumpel ma sztuczna szuflade po wymianie amorow :D )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
To tylko współczuć :orany: Już mam prawie zapożyczony ściągacz do sprężyn wiec złe nie będzie. Ale jeśli chodzi o ceny amortyzatorów na przód to tragedia za (odboje+osłony) komplet zapłaciłem 56zł a amorki firmy Sachs po 40% rabacie 370zł. cena detaliczna to ok600zł sztuka. To ceny w intercars-ie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 23:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
niestety :( nastepne kupuje daewoo za 600pln to kompletny silnik kupie :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 stycznia 2010, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
ZA 600 to i malucha kupisz na chodzie i tez będzie jeździł :cool: Nie daj Bóg kupić samochód po stłuczce z przodu. Koszty niesamowite. Plastyczki duperelki i dziura bez dna. teraz wymienię amortyzatory później biorę się za te czujniki i wszystko mam gotowe:) Na wiosnę polerka i tylko lać i jeździć :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 22 stycznia 2010, 08:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 141
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E91
Kod silnika: M57TU2
Witaj,

Może przydadzą się informacje z tego artykułu, dotyczące DSC: http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?p=21081

Mój brat miał identyczną sytuację z lampkami jak Ty w E46 318d z '05 roku i w jego wypadku uszkodził się czujnik skrętu kierownicy. Generalnie ilość czujników do sprawdzenia przy takim błędzie na desce jest dosyć spora. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,

Piotr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 30 stycznia 2010, 15:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 69
Lokalizacja: Polwysep Helski
Moje BMW: 330xd
Kod silnika: m57
Witam,

Panowie, tak się dołącze do tego tematu. Mam ten sam problem, a więc 3 pomarańczowe kontrolki ABS, DSC i hamulca ręcznego (kontrolka robi się czerwona dopiero po zaciągnięciu).
W każdym razie, kilka dni temu zapalił mi się alarm "końca" klocków hamulcowych, a pare dni później dołączyły wyżej wspomniane kontrolki. Czy to ma coś wspólnego ?
Czy konczenie sie klocków hamulcowych mogło spowodować zapalenie sie alarmu ABS/DSC itd. ? Umówiłem się na wymiane klocków i tak widząc ten temat zastanawiam się, czy nie dorzucić do tego jeszcze diagnozy komputerowej + wymiany czujnika.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 30 stycznia 2010, 19:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Jesli masz mozliwosc to podlacz pod kompa bo wg mnie nie ma to raczej zadnego zwiazku ze zuzytymi okladzinami. U mnie jak sie skonczyly klocki to tez sie zapalila kontrolka od zuzycia wymienilem i bylo ok a wyzej wymienione 3 kontrolki zapalily mi sie jakis czas po.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 2 lutego 2010, 23:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
Witam. Mam nowe spostrzezenia odnosnie mojego problemu, gdy odpalam auto swieca wszystkie 3 (ABS,ASC,reczny) na zolto, gdy ruszam na jedynce bez zmian a jak wrzucam 2 bieg i puszczam sprzeglo kontrolka od recznego zaswieca sie na czerwono (pozostale 2 nadal na zolto). Meczy mnie ta czerwona. Jak podpinalem pod kompa to wyszedl tylny prawy czujnik ABS. Wyczyscilem go (chwilowo kryzys z kasa) ale nadal to samo. Szukalem ale nie znalazlem zeby jeszcze komus na czerwono sie swiecil reczny... :niepewny:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 08:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e 46 330d
Piotr.Piskozub napisał(a):
Witaj,


Mój brat miał identyczną sytuację z lampkami jak Ty w E46 318d z '05 roku i w jego wypadku uszkodził się czujnik skrętu kierownicy. Generalnie ilość czujników do sprawdzenia przy takim błędzie na desce jest dosyć spora. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,

Piotr


Witam.
Dokładnie tak samo mi wczoraj na kompie wyszło.Czujnik skrętu( tak mi mechanik powiedział) Błąd skasowany,kontrolki świecące na żółto ,zgasły (ręcznego i trakcji) ,pali się tylko kontrolka klocków ale to podobno czujnik do wymiany.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 13:21 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 69
Lokalizacja: Polwysep Helski
Moje BMW: 330xd
Kod silnika: m57
Widze, ze coś się w temacie rusza ...
Panowie mnie tez już szlag trafia i zaraz strace dobrą opinię o BMW.
1)Wymieniłem klocki hamulcowe, wymieniłem czujnik zużycia okładzin - alarm klocków jak się palił, tak się pali nadal, pomimo, że ma wszystko nowe.
2)Byłem na badaniu komputerowym, okazało się, że tylny prawy czujnik ABS "nie dostaje prądu", błąd skasowano, pojeździłem po placu, wszystko chodziło i działało. Wyjechałem na ulice, przekroczyłem 45-50 km/h i alarm ABS, kontroli trakcji i ręcznego(na zółto) pali się nadal.
O co chodzi do cholery ? Czy tylko japończycy potrafią robić normalne samochody, które wytrzumują więcej niż 6-7 lat ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 19:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
no wlasnie nie za bardzo rusza bo ciagle nikt konkretnie nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie (z tak czerona kontrolka od recznego) :( wiem ze najprosciej jest napisac "wymien czujnik" ale chwilowy kryzys finansowy nie pozwala mi na to :|

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Naczytałem się o tych zużytych okładzinach klocków i cholera i u mnie kontrolka się zapaliła. Wiec w tej chwili świecą mi się już 4. Ja tracę już cierpliwość do tego auta! Cienko stoję z kasa i po zastrzyku finansowym umowie się z kolesiem który jest ogarnięty w tych tematach <polecił mi go znajomy> na ponowne podpięcie pod komputer. Poruszę z nim wszystkie te tematy Panowie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 21:49 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa/ÂŁomianki
Moje BMW: 320d ''02
Kod silnika: M47N
lukasso89 ok jesli czegokolwiek sie dowiem tez dam znac :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 3 lutego 2010, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Trzeba sie jakos wspierac w trudnych chwilach :zalamany: Najbardziej mnie interesuje to czemu u mnie te czujniki pala się na przemian. Kiedyś ubywało mi płynu hamulcowego to bylo zaraz po zakupie samochodu znalazłem przyczyne( delikadnie ulamany mialem zbiorniczek) i caly ten płyn wyciekał mi na cala pompe ABS na ten moduł bo miesci sie zaraz pod zbiorniczkiem. Moze to jest jakas przyczyna?? Moze tu po zalaniu powstaje jakies zwarcie??

A panowie wczesniej pisalem o wymianie amortyzatorów. Banalna sprawa:) z 1.5 godz na sztukę sie zeszło, najwiecej to z walka ze sprezynami ale tragedii nie ma:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 12 lutego 2010, 17:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Richmond
Witam!!!
I jak tam efekty z kontrolkami ??
Przed chwilą lekko przychamowałem, wydawało mi się, że słyszałem lekkie chrupnięcie i zapaliły się kontrolki ręcznego na czerwono, abs, kontrola trakcji, jakiś czas wcześniej zaświeciła mi się kontrolka od zużytych klocków, zmieniłem je ale kontrolka nie zgasła i teraz mam prawdziwe święta podczas jazdy 4 kontrolki aż mnie oślepiają ... :dobani:

_________________
the world is mine


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 163 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL