BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 08:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 28 marca 2010, 21:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 476
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: w trakcie zakupu
Jasiu 1979, powiem tyle że ponownie świeci mi abs i asc na desce, ciekawe który czujnik....
Może ten kupiony używany...jade na kompa....w tygodniu...
Chyba nie warto używek kupować, ale to sie wy :cenzura: jaśni...

_________________
Nie bądż cieć, kup R6...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 29 marca 2010, 09:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 303
Lokalizacja: Chrzanów/ Kraków
Moje BMW: a3 8P
Garaż: było:
e46 320d ,
e90 Lci 318d+
jest a3 2.0 tdi +++
ja też miałem problem z tymi kontrolkami lecz wraz z stopnieniem śniegu wszystko jest ok wiec pewnie dostała się jakaś wilgoć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 6 kwietnia 2010, 19:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E46 318Ci
Witam!
Panowie!Ten sam problem na zmianę czasami świeci się i gaśnie ABS i ASC, hamulec też. Na dodatek prędkościomierz czasami pada i ekonmizer. Wkur.... mnie to :mad: Czasami jeżdzę na czuja. Byłem u typa co robi elektronike od BMW powiedział, że może to być czujnik, ale niekoniecznie;/ I jeżeli ciągle będzie się palił żebym podjechał to naprawie mówię, że jak zdejmie czujnik to na 90% go uszkodzi i trzeba będzie nowy zakładać;/ Nowy mówił 350zł.... plus wymiana 100zł. Dodam, że nie śmierdzę ost. kasą...więc nie wiem co robić;/ Czy mogę spróbować go przeczyścić sam i ewentualnie spr. czy będzie działa. Pls o namiar na oryginalne używki;/w okolicy Łodzi. Pozdro!
kiepska przypadłość to jest;/

_________________
ENJOY THE RIDE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 6 kwietnia 2010, 23:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Travis napisał(a):
Witam!
Panowie!Ten sam problem na zmianę czasami świeci się i gaśnie ABS i ASC, hamulec też. Na dodatek prędkościomierz czasami pada i ekonmizer.


Tylny lewy czujnik, musisz kupić identyczny jaki masz teraz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 13:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E46 318Ci
Aha Czyli jestem 350zł do tyłu?;/Ehmm może jakaś używka chociaż z robocizna to 450zl będzie...;/
Znalazłem taki na allegro http://www.allegro.pl/item995379787_bmw_e46_coupe_czujnik_abs_tylny_orginal.html Pls. o info czy będzie dobry?

_________________
ENJOY THE RIDE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 15:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
Jeśli to jest oryginał to dzwoń do gościa i sie dogadaj. Nie kupuj nowego za 120zł przypadkiem bo takich na allegro jest w chu.j a juz nie jeden sie przejechał. :wstyd:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 19:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 476
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: w trakcie zakupu
lukasso89, świete słowa

Nie kupuj nowego za 120zł przypadkiem bo takich na allegro jest w chu.j a juz nie jeden sie przejechał.

A co do używek kupiłem jedną za 150 allegro. i 3 teg chodziła....
potem nowy ori 418pln przód i do tej pory spokój....

Ja bym kase na nowy odkładał bo używka moim zadaniem nie ma sensu.....

_________________
Nie bądż cieć, kup R6...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 13 kwietnia 2010, 21:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 15
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Podczepię sie pod temat bo chyba podobny ;)

Czy to normalne że po przejechaniu przez próg zwalniający trzy razy mruga mi kontrolka od DSC?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, 11:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Też mi się tak raz stało. Zgasiłem silnik, zapaliłem i nie ustało. Potem wyłączyłem auto na 30minut i przeszło. Od ponad miesiąca się nie powtórzyło. Dziwne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 20 kwietnia 2010, 16:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E46 318Ci
Dobra.... Czujnik zmieniony....qwa nie polecam nikomu wymiany samemu tego czujnika w tyl. lewym kole masa kłócia potu i wqurwienia... :przestraszony: :mur: Jeżeli masz wiertarkę to oki nie ma problemu inaczej cięzko... :wsciekly: Poprostu fabryczne są tak montowane od nowości, że za żadne skarby prawie nie da się go zdjąć nie rozwalając... :cisza: Kontrolki znikły podczas jazdy w sumie wymiana kosztowała mnie 115zł koszt ori używki plus mnóstwo nerwów.... Ciekawe ile ten potrzyma. A jeszcze wykasowanie błędów z kompa 50zł. :dobani: Ale przynajmniej to nie 450.... :super: Oby chodził długo. :ok: Jakby to ktoś chciał sam zrobić to mogę pomóc. :super:

_________________
ENJOY THE RIDE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 21 kwietnia 2010, 17:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
No to masz pecha bo u mnie po odkręceniu śrubki z dużymi oporami ale dało się go wyjąć palcami w całości wiec całej roboty miałem na 30 min. Handlarze jakoś muszą wyciągać te czujnki skoro handlują używkami.

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 25 kwietnia 2010, 12:37 
Witam
Panowie, mam bmw e39 i miałem podobny problem. Kontrolki ABS DSC i hamulca raz się paliły, raz gasły i tak przez 3 tygodnie. Po ty czasie zaczęły palić się na stałe. Pojechałem do zaprzyjaźnionej ASO opla i poprosiłem żeby zmierzyli mi rezystancję czujników ABS. Okazało się że razystancja w każdym czujniku jest taka sama. Z tego wniosek, że czujniki są sprawne. W opłu nie mogli podłączyć mi pod kompa, więc pojechałem do innego gościa. Po podłączeniu kompa okazało się,że z trzech czujników idzie sygnał dobry, a z czujnika w prawym przednim kole bardzo słaby. Przyczyną awari było złe połączenie elektryczne w kostce, gdzieś w okolicach nadkola, a nie bezpośrednio przy czujniku. Kontrolki pogasły, jest ABS i DSC. Jeśli to się komuś przyda będę usatysfakcjonowany.
Jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem wczoraj: przepaliła mi się żarówka od prawego ringu. Odpiąłem kostkę od oprawki, wyjąłem oprawkę z żarówką, i pojechałem szukać żaróki. Okazało się, że nie działają zegary. Gasiłem samochód , odpalałem na nowo i nic. Wystarczyło, że podłączyłem samą oprawkę bez żarówki i wszystko wróciło do normy. :hurra: :hurra:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 28 czerwca 2010, 00:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: 318d
witam panowie I mi problem z kontrolkami się skończył, miałem dzisiaj wypadek- samochód do kasacji. Chyba przestane już odwiedzać to forum bo problemy się skończyły i zastanawiam się czy nadal chce być fanem bmw... Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 26 sierpnia 2011, 21:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B28
witam jesli ktos bedzie czytal ten temat to chce dodac tylko, ze w e46 dosc czesto wina lezy po stronie pompy asc. Jesli komp pokazuje blad czujnika, swieci sie na zolto abs i kontrola trakcji i po wymianie czujnika jest to samo to niestety moze to byc pompa..."niestety" poniewaz wydatek wtedy jest dosc spory:( dodam tez ze potrzeba dobrego fachowca zeby to rozkminil..na szczescie ja takiego znalazlem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kontrolki ABS kontrola trakcji i hamulec reczny
PostNapisane: 9 marca 2012, 00:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
właśnie mam taki problem bo komp pokazał mi błąd pompy. i nie wiem co robić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 162 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL