BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 22:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 08:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: M52B28
Witam serdecznie. Chce zmienic marke oleju, pradwopodobnie od nowosci jezdzi na castrolu pelen syntetyk , przynajmniej obecnie na castolu 5w40 magantec. Natomiast chce zmienic olej na motul lub valvoline, lecz slyszalem ze castrol wytwrza jakis film olejowy w silniku i zmiana marki moze spowodowac wyplukanie tego nagaru. nie za bardzo przepadam za castrolem i bardzo chcialbym zmienic marke. ale obawiam sie. OPczywsice zmienilbym na te same parametry 5W40, tylko inna marka. Co byscie poradzili?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 08:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 145
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Jeżeli slinik dobrze chodzi i nie bierze oleju to poradziłbym Ci lać nadal Castrol ale jeżeli jednak chcesz zmienić to możesz to zrobić bez żadnych obaw.

_________________
_____________________________________
Beginner BMW Destroyer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 08:38 
ja też zostałbym przy castrolu bo sam taki zalewam :]
niech kolega powie jakie niepokojące objawy zauważył że chce zmienić marke oleju ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 09:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
moim zdaniem możesz zmienic olej bez obaw tylko aby miał on takie same własciwosci,gestosc itp.
ja polecałbym motul lub valvoline.oleje typu castrol,mobil nie sa złe ale kiedys były lepsze i sa za bardzo przereklamowane. :) mi na przykład kiedys jeszcze gdy miałem m40 po zmianie na mobila zaczeły stukac popychacze.gdy zalałem valvoline wszystko ucichło.od tamtej pory zawsze leje valvoline ;) dodam jeszcze ze jezeli maz juz silnik zużyty to i wymiana oleju na inna marke juz nie pomoze. :kwasny: gdy zaczynaja leciutko dopiero stukac popychacze itp to wymiana na lepszy olej moze pomóc,ale jak kolega BMWMARCINE36 napisał jak nie masz objawów niepokojących możesz zalac taki jaki masz. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 10:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: M52B28
Jezdze na 5w40 nie bierze nawet na mililitra oleju pracuje cichutko , na hamowni wyplulo 191 koni , silnik ma 155 tys przebiegu. A dlatego chce zmienic bo mam fioła na punkcie jakosci oleju, a castrolowi nie ufam nie sa to dobre oleje wg mnie. Chce zmienic na wysokiej klasy oleje mysle o motulu, valvoline, ale skłaniałbym sie ku olejowi marki Millers ( najwyzsza połka) ale boje sie ze cos tam sie wypłucze, bo takie slyszalem opinie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 10:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Kolego, jeśli wszystko jest w porządku, nie bierze, silnik dobrze pracuje to nie zmieniaj. Zwróć też uwagę na to, że Castrol jest desygnowany do BMW, a więc złym olejem nie jest. Marki o których piszesz oczywiście są dobre ale po co zmieniać to co jest dobre teraz ?? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 10:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 145
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
rossi20 napisał(a):
a castrolowi nie ufam nie sa to dobre oleje wg mnie.


A można wiedzieć skąd taka opinia? Dużo mówi się o podrabianym Castrolu - podobno popularnym na polskim rynku... moze miałeś z takowym do czynienia :). Wiadomo, że Castrol to nie jest elita sportów motorowych :) , ale jest zalecany przez BMW i mnie osobiście to wystarczy. Przyznaję, że sam zmieniłem go na Liqui Moly (5w40) ale wcale nie uważam żeby to był zły olej. Po prostu w zależności od stanu silnika lepiej sprawdzają się różne oleje. W każdym razie możesz lać co dusza zapragnie - byle to był full-syntetyk oczywiście :)

_________________
_____________________________________
Beginner BMW Destroyer


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 12:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: M52B28
to moze podpowiecie czy moge zmienic z 5w40 magnatec na 5w30 Edge, bo magnatec nie jest topowym produktem castrola, wiec moze moglbym zostajac przy castrolu zmienic go na lepszy model ;-). Na stronie castrola w konfiguratorze zalecany jest jako dedykowany 0w40 Edge Sport a potem 5W30 Edge.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zmiana marki oleju w 528i
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 12:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
ja jeżdze już od wielu lat na valvoline syn pover 5w40 i jest ok.tak jak -sp.ndoc- napisał ze w zależności od stanu silnika lepiej sprawdzają się różne oleje.także masz wybór.możesz zostac przy castrolu albo go wymienic.
castrol i mobil to marki ktore podrabia sie najczesciej.valvoline nie jest rozlewane w Polsce,takze jakosc naprawde jest lepsza,w Polsce jak wiadomo nie wiadomo :) co jest w bańce nalane ;) taka jest rzeczywistosc.
olej castrol jest owszem zalecany przez bmw to nie znaczy ze jest do niego najlepszy.samochody montowane w fabrykach zalewane sa castrolem dlatego ponieważ bmw ma z nimi umowe no i taki własnie olej jest dostarczany do fabryk produkujacych samochody,zaraz wychodzi instrukcja obsługi samochodu i tam też wtedy muszą napisac ze castrol jest dedykowany dla bmw ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL