BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 00:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 21 stycznia 2010, 17:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
Witam jestem tutaj nowy i mam taki maly problem ktory mnie gnebi otoz Posiadam BMW E36 z motorem 2,0 bez Vanosa na sekwencyjnej instalacji Gazowej Stag 300-6 ( 2 lata ma przejechane na niej ok 30tys km ) moj problem polega na tym ze gdy odpale auto skacza obroty tzn trzyma je przez ok 2 sec spadnie do 500 i znowu na 1tys i tak robi sie co chwile raz najakis czas zlapie te 800-900 i trzyma . Gdy dodaje gazu sielnik sie dusi i strzela w filtr powietrza :przestraszony: . Gdy dodaje gazu wolniej tak jakby chcial lapac obroty ale nie potrafi . Takie objawy sa na zimnym silniku gdy silnik sie nagrzeje trzyma normalnie obroty ale tez zdarza sie mu robic tak jak opisalem to powyzej . Auto na cieplym silniku trzymie obroty ale jest zmulone wogole nie chce jezdzic po przelaczeniu na gaz auto smiga jak szalone . Jestem Po wymianie Przeplywomierza oraz swiec (4 elektrodowe ) do tego modelu aha gdy auto jest cieple trudno jest je odpalic na benzynie na gazie pali na strzal:) .Spalanie na LPG jest kosmiczne za 10L na 20km :( :szok: nie wiem co moze byc powodem (sonda lambda ma zlutowane kabelki jak ja kupilem to tak byla ) Prosze o rady co to moze byc Pozdrawiam :rotfl:

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 22 stycznia 2010, 13:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa / Ostroleka
Witam
Odłącz sonde lambda (wtyczka pod samochodem przy katalizatorze. Silnik przejdzie w stan awaryjny a problemy znikną.
Czy masz katalizator oryginalny czy tylko tłumik przelotowy???

_________________
Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
(jesli pomoglem kliknij pomogl)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 09:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
hmm mam oryginalny katalizator juz tak robilem ale to nic nie dalo nie wiem co to moze byc wymienilem przeplywomierz i jest sprawny moze jakas inna czesc padla czujnik polozenia walu albo cos innego nie wiem ale objawy sa tylko na benynie na gazie wszsytko oki

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 10:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
Po pierwsze to kolego jak Ty odpalasz na sekwencji od razu na gazie?! :zdziwko: Co do wolnych obrotów sprawdź czy masz szczelny dolot, wyczyść silniczek krokowy. Skoro przepływke wymieniłeś i jest dobra, sonde odlaczales i nie ma poprawy to kolego ja bym jeszcze na próbę wkręcił zwykłe jednoelektrodowe świece, takie jakie powiunny być, bo coś mi sie nie widzą 4 elektrodowe...

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 11:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 142
Lokalizacja: pleszew
Moje BMW: 730 e32 v8
Kod silnika: m60 b30
tak jak kolega wyżej napisał sprawdz dolot kumpel miał nieszczelny dolot i były takie same objawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 12:31 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
Tak na marginesie swiece 2 elektrodowe o ile sie nie myle BKR 6EK chyba 20 przynajmniej tak je nazywali w sklepie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 52
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: e34 sedan
Kod silnika: M50b20
U mnie też tak czasami się robi problem tkwi w mieszance lpg( m50b20 tylko z vanosem) .Objaw jest tylko na pb i zazwyczaj na zimnym silniku ,zrób sobie reset kompa jest gdzieś na forum (opis od e32) u mnie pomogło.Wcześniej wymieniłem prawie pół samochodu (przepływomierz,pompe paliwa,filtr,regulator ciśnienia paliwa itd.) okazało się że jak resetowałem kompa (żle)to zawcześnie przełączałem na lpg i wczytywał sobie parametry za ubogiej mieszanki. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 12:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
ale jesli moglbym jakos pomoc to napewno swiec nie bralbym pod uwage poniewaz gaz na te sprawy jest akurat duzo bardziej czuly niz benz i jesli bylyby uszkodzone to problem by sie objawial bardziej na gazie raczej szukalbym usterki w ukl paliwowym tzn pompka,filtr regulator bo praktycznie kazdy czujnik ma zwizek z praca na benz jak i na gazie poza wlasnie przeplywka niby ,ale skoro ona jak i sonda sa ok to szukalbym jak wspomnialem wyzej w ukl paliwowym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 12:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 52
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: e34 sedan
Kod silnika: M50b20
tomekgdz napisał(a):
ale jesli moglbym jakos pomoc to napewno swiec nie bralbym pod uwage poniewaz gaz na te sprawy jest akurat duzo bardziej czuly niz benz i jesli bylyby uszkodzone to problem by sie objawial bardziej na gazie
masz rację ale niech spróbuje zrobić poprawny reset DME i zobaczymy.Jakby brakowało ciśnienia paliwa czy czegoś związanym z paliwem to by nie strzelał w filtr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 13:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
a wlasnie kolego ze bedzie strzelal kichal itp mialem taki przypadek jak pompka pracowala ale podawala nie takie cisnienie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 19:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
Powiem wam tak auto odpala normalnie na gazie na strzal nawet jak jest zimny tylko troche przerywa bo na sekwencji jest tak ze jak dojdzie do pewnej temperatury to chodzi normalnie . Jak pisalem powyzej objawy tylko na gazie a swiece nie maja nic do tego raczej bym stawial na sonde lambde czujnik walu silniczek krokowy pompke paliwa lub dolot tylko nie wiem co do sondy lambdy to moze cos byc pomieszane gdyz kiedy kupowalem auto to koles mowil ze sa polutowane kabelki od niej czytalem na innym posci ze nie moga byc lutowane tzn mozna ale jest strasznie trudno jutro sprawdze ten dolot tylko jak to nie mam pojecia :D ale dzieki za rady

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
aha zapomnialem dodac robilem rest komputera wedlug wskazowek i nic nie pomoglo ja juz sam nie wiem co mam mysle o tym aucie poprzednio mialem 1,6 sedana i na normalnym gazie smigal jak szalony a z tym 2,0 to same problemy tzn na benzynie bo gaz chodzi gites :D

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 20:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
no czyli kolego kolejny powod aby wyeliminowac elektronike poniewaz z tego co sie orientuje po przeprowadzonym dobrze zresetowaniu problem na chwile by znikl i ja nadal bede trzymal sie swego i na poczatek zmienil filtr paliwa bo niedrogo a napewno nie zaszkodzi pozniej zmierzyl cisnienie jakie daje pompka o ile masz mozliwosc lub podmienil na sprawdzenie pompke, dolot moim zdaniem tez ma wplyw na prace silnika na benz czyli jedno kloci sie z drugim bo na gazie chodzi Ci dobrze a druga sprawa musialaby byc spora nieszczelnosc jedna mala dziurka czy podcisnienie z regoly nie ma az takiego wplywu fakt bmw jest na to uczulone ale bez przesady no chyba,ze pekniety kolektor w takim miejscu ,ze w pracy na gazie nie przeszkadza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
nie mam takich mozliwosci ale jedno mnie ciekawi jak auto sie nagrzeje na benzynie trzyma obroty normalnie po dodaniu gazu tak jakby chcial wejsc na wieksze obroty ale sie dusi a gdy auto jest zimne to jak dodam raz mocno to sie zadusi a gdy dodaje pomalu lekko naciskajac to wchodzi na obroty dziwne objawy ma ten silnik :)

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 51
Posty: 383
Lokalizacja: Piaseczno/Bogatki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
kolego mam taką samą bumke i gaz na sekwencji ,na 100 procent padła ci sonda . Pewnie na kompie brak błędu ale w danych sonda pracuje w zokresie od0,42v-050v mieszanka jest za uboga i strzela w kolektor ssący.jak zdejmiesz kleme to poprawa może byc chwilowa . Cała ta sytuacja była u mnie . Ja jurz to przerobiłem i usterką buła sonda. Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
kolego troche pomyslunku skoro auto chodzi na gazie i jest wszystko ok a na benz nie ,a sonda i przeplywaka sprawne a nawet jesli sanda nie ale ja odpinales i bez efektu to pozostaje tylko uklad paliwowy nic innego nie ma wszystkie czujniki itp maja wplyw na prace silnika na gazie tez wiec odp nasuwa sie sama ,wtryski raczej odpadaja bo nie te objawy ,regulator malo kiedy sie psuje czyli co? pompka i filtr ,aby nie robic kosztow wywal filtr i na probe daj bez filtra


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 2464
Lokalizacja: Sokółka
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M50B30
Garaż: e36 325i alpinweiss http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154980 e38 740i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145154 moje byłe e36 w Dakarze http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114724 e39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103364 moje byłe e36 GT http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=34223
sprawdź cewki zapłonowe i świece ja miałem wadliwą cewkę i też strzelała i dziwnie się dusiła.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
ostatnimi czasy bylem na komputerze i wyzakalo mi takie bledy jak :
-sonda
-przeplywomierz
-sterownink

Ale mechanik powiedzil ze to raczej bedzie przeplywomierz wymienilem i nic nie dalo
moze to jednak ta sonda mialem to napisac ale zapomnailem :P

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
hmm no to troche tych bledow tam masz ;) ciezko bedzie w takim razie postawic jedna konkretna diagnoze tymbardziej nie widzac na zywo problemu ,mam nadzieje,ze jak dojdziesz co bylo powodem podzielisz sie tym na forum bo sam jestem ciekawy pozdr i szybkiego rozwiazania problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M50B20 strzela i sie dusi
PostNapisane: 23 stycznia 2010, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 18
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E-36 320i Sedna 91
Kod silnika: M50B20
ha no tak jak dla mnie to jest masakraa jutro kupie sonde jakas uzywke i zobacze co jest grane z tym moim rzempem ;) oczywiscie ze sie podziele bo takie objawy jak te auto ma do chyba nie ma rzadne :P

_________________
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0110/151120092407303.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL