BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 09:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 12 lutego 2010, 22:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
Stało się, tylko jeden kluczyk z autem mógł wróżyć przyszłe problemy.... a sprawa wygląda tak:
wszystko było w porządku, aż jakiś miesiąc temu przestało mi działać zamykanie
trzeba rozebrać.... myślałem, że ten kluczyk jest bardziej "rozbieralny" i jakoś to wszystko da się rozłożyć :zdegustowany: - efekt taki, że kluczyk trochę porydlowałem śrubokrętem i odpuściłem... zrobi się jak będzie czas :suchy:

i tak dziś trafiając na viewtopic.php?f=25&t=64141 podszedłem do tematu inaczej - trzeba kroić, i jakoś to rozebrałem - niestety uszkodziłem trochę ostrzem trochę tych złotych zwojów na tym elemencie po prawej (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009- ... 2.jpg.html - fotka z DIY Vanducha)
ogólnie powód rozbierania kluczyka okazał się słuszny bo przycisk odpowiedzialny za zamykanie się zwyczajnie odczepił - no to lutownica poszła w ruch
kluczyk skleiłem i do auta
otwiera, zamyka, bagażnik też - no to super :) , pora na odpalenie i niestety dupa.... :/
no to trzeba zaprogramować sobie myślę, za pierwszym razem coś nie wyszło bo się tylko rozprogramował (czyt. nie otwierał/zamykał)
ale za którąś próbą udało się - niestety jest to co poprzednio, auto się otwiera/zamyka ale nie odpala....

czy ten element ze złotymi zwojami jest właśnie odpowiedzialny za odpalanie ??
czy konieczne jest kupno nowego kluczyka czy coś z tym da radę zrobić ??
jeśli nowy to koniecznie ASO czy gdzie indziej (taniej) też można ??
i w jaki sposób miałoby się to odbyć - oddaje stary kluczyk, otrzymuje nowy już gotowy do pracy?? czy konieczne jest coś do zrobienie w przypominam uziemionym :mur: aucie ?

co mam robić Panowie ?? :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 93
Lokalizacja: Rawicz
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Jak rozebrałeś kłuczyk to prawdopobnie uszkodziłeś nadajnik immobilizera...
Jak kręcisz rozrusznikiem to auto odpala na kilka sekund i gaśnie czy w ogóle nic?

_________________
jeszcze nie całe 3-mce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 12 lutego 2010, 23:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
kompletnie nic, zero reakcji

rozrusznik w ogóle nie startuje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 00:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 93
Lokalizacja: Rawicz
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
marcin87k napisał(a):
kompletnie nic, zero reakcji

rozrusznik w ogóle nie startuje


To dziwne... immo z reguły działa w taki sposób, że pozwala autu na kręcenie rozrusznikiem, nawet na tzw... chiwlowy start, czyli auto zapala na kilka sekund po czym gaśnie... choć w BMW zazwyczaj auto kręci, ale nie zapala... nie pomogę Ci bo nie wiem dokładnie ja jest w Twoim wozie, w moim jest starszy typ kluczyka i nadajnik immo to taka pestka zalana pokrywą węglową wielkości złamnego 5gr, kiedyś przy podmianie baterii w kluczyku mi wyleciała i miałem ten problem... ale całeszczęście odnalzłem ją i auto pali... ale cały cas kręciło... tylko nie chciało zapalić... być może w nowszych autach jest inaczej...ale ja i niestety nie pomogę mimo najszczerzych chęci... życzę szybkiego rozwiązania problemu...

P.s. jeśli uszkodziłeś zwoje w kluczyku i je podejrzewasz... spróbuj dać do nawiniecia, w serwisach gdzie naprawiają głośniki mają do tego sprzęt, policzą zwoje i nawiną jeszcze raz na rdzeń... to chyba jedyne tańsze rozwiązanie, ale nie ma gwarancji skuteczności... We Wrocławiu jest firma SALTO, która się tym para :)

_________________
jeszcze nie całe 3-mce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 10:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
marcin87k, :cisza: a pisałem, że ostrożnie trzeba ciąć, żeby nie wyfiletować elektroniki :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 11:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
coż starałem sie, najpierw delikatnie to nic nie poszło, potem trochę mocniej i też nic, w końcu musiałem głębiej zagłębić ostrze i mam to co mam.... :mur:

na innym forum znalazłem info, że jeśli się uszkodzi "transporder" immobilizera to tak właśnie jest - w BMW (w EWS) jest podobno tak, że immobilizer blokuje także rozrusznik więc chyba mam rozwiązanie....

pozostaje jedno pytanie
kto i gdzie sprzedaje kluczyki (+ kodowanie immobilizera) poza ASO (i oczywiście weźmie za to mniej niż te wspominane wiele razy przy kluczykowych tematach 650zł)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 14:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 93
Lokalizacja: Rawicz
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
marcin87k napisał(a):
coż starałem sie, najpierw delikatnie to nic nie poszło, potem trochę mocniej i też nic, w końcu musiałem głębiej zagłębić ostrze i mam to co mam.... :mur:

na innym forum znalazłem info, że jeśli się uszkodzi "transporder" immobilizera to tak właśnie jest - w BMW (w EWS) jest podobno tak, że immobilizer blokuje także rozrusznik więc chyba mam rozwiązanie....

pozostaje jedno pytanie
kto i gdzie sprzedaje kluczyki (+ kodowanie immobilizera) poza ASO (i oczywiście weźmie za to mniej niż te wspominane wiele razy przy kluczykowych tematach 650zł)


Ja bym mimo wszystko dał przewinąć ten zwój, który uszkodziłeś w kluczyku a dokładniej "transponder" (brakowało mi własnie tego słowa... nie będzie to kosztowało więcej jak 50zł a może przynieśc oczekiwany skutek... do piero po tej akcji szukał bym innego droższego rozwiązania... szczęście w nieszczęściu jest takie, ze w towim kluczyku uzwojenie jest właśnie na wierzchu więc kolesie nie powinni mięc problemu z przewinięciem go... z tego co przyglądałem sie fotą takiego kluczyka wystarczy to odlutować przewinąć i w lutować... powinno działać... w drucie informacji niema, nawinięty na rdzeń pełni on tylko role anteny...

_________________
jeszcze nie całe 3-mce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 16:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
tylko kompletnie nie wiem do kogo mam się z tym zgłosić, w google nic nie mogę znaleźć - byłbym wdzięczny za jakikolwiek namiar ale coś bliżej warszawy, bo wycieczka do wrocka to trochę za daleko

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 17:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Lublin :?:
http://www.chrust.pl/pogotowie.php
Są w tym co robią naprawdę dobrzy :ok:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 17:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 576
Lokalizacja: Dingolfing/Głogówek
Garaż: 320d
Kup podobny kluczyk i przelutuj ten element tak najszybciej i najlepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Kluczyk nie odpala auta
PostNapisane: 13 lutego 2010, 17:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
ComTom napisał(a):
Kup podobny kluczyk i przelutuj ten element tak najszybciej i najlepiej

ale czy to nie w tym elemencie czyli transdonderze są zakodowane jakieś informacje dla immo w samochodzie??
przecież w innym wypadku to można by jednym kluczem otworzyć połowę bemek (jedynym zabezpieczeniem pozostałby inny grot) ?

Vanduch, no jeśli nic innego nie znajdę bliżej to dzwonię w poniedziałek do lublina

.........................................................................................................................

kluczyk naprawiony, samego transpondera nie dało się naprawić - otrzymałem całą nową elektronikę do środka kluczyka

koszt: 300zł
jeśli ktoś miałby podobny problem
http://www.pogotowie-zamkowe.pl/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL