BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 02:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
Witam! mam problem z moja Bmw 525i benzyna+lpg ,ale przechodzac do sedna sprawy chcialbym was prosic o rade,gdyz moja Bmw ciezko odpala na benzynie dosc dlugo kreci i na koncu zalapuje,ma dosc nierowne obroty silnika telepie calym autem na wolnych obrotach,i wydaje mi sie ze nie pracuje na szystkie "gary" ,nie wiem co jest przyczyna tego?moze macie jakies rady dla mnie lub pomoc w sensie drobnej rozpiski co sprawdzic?jeszcze do tego wyskakuje mi na komputerze w aucie komunikat : SENSOR OELSTAND -( uszkodzony czujnik poziomu oleju) tak to przetlumaczylem i nie wiem jak sie za to zabrac?czy jest to problem wlacznika na skrzyni biegow,czy problem lezy w innym punkcie?prosilbym o jakies porady i z gory dziekuje :) jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nierowna praca silnika w BMW 525i
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 18:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 50
Posty: 138
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: e61 525d
Kod silnika: m57
lukas52 napisał(a):
Witam! mam problem z moja Bmw 525i benzyna+lpg ,ale przechodzac do sedna sprawy chcialbym was prosic o rade,gdyz moja Bmw ciezko odpala na benzynie dosc dlugo kreci i na koncu zalapuje,ma dosc nierowne obroty silnika telepie calym autem na wolnych obrotach,i wydaje mi sie ze nie pracuje na szystkie "gary" ,nie wiem co jest przyczyna tego?moze macie jakies rady dla mnie lub pomoc w sensie drobnej rozpiski co sprawdzic?jeszcze do tego wyskakuje mi na komputerze w aucie komunikat : SENSOR OELSTAND -( uszkodzony czujnik poziomu oleju) tak to przetlumaczylem i nie wiem jak sie za to zabrac?czy jest to problem wlacznika na skrzyni biegow,czy problem lezy w innym punkcie?prosilbym o jakies porady i z gory dziekuje :) jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc.

na wstępie to sprwdz sobie świece zapłnowe,lpg zawsze skraca ich żywotność :)

_________________
artekdzg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nierowna praca silnika w BMW 525i
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 18:47 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
i jak m50 to cewki ,fajki a m20 przewody kopulka palec a czujnik oleju to pewnie gdzies w glowicy trza szukac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nierowna praca silnika w BMW 525i
PostNapisane: 27 stycznia 2010, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
okey zrobie tak jutro :) apropo tego czujnika to nie bedzie na skrzyni biegow?od spodu auta?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 01:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ten czujnik jest przykręcony do miski olejowej od spodu na 3 małe nakrętki. wychodzi z niego do góry wtyczka i do niej jest podpięty kabel. mi wyrzucał ten błąd jak po prostu był niepodpięty.

a co do nierównej pracy - czy to Ci występuje zawsze czy tylko na zimno? bo mnie np (e34 m50b25) telepie autem przy odpalaniu, obroty się trochę wahają ale to wszystko tylko przez ok minute po odpaleniu na -20st. potem jest gitara. jeśli nie tylko na lodowatym motorze to tak jak koledzy piszą - układ zapłonowy, ew poszukaj zasysanego lewego powietrza gdziekolwiek na dolocie.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 08:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Moje BMW: e34 Touring
Kod silnika: M50TUB20
Kolego telepanie silnikiem na wolnych obrotach to równiez klasyczna usterka występująca przy zapchanych wtryskiwaczach beznynowych. Przyczyną jest niedomykanie się w nich zaworków. Wtryski wtedy leją paliwo nawet po zamknięciu i z powodu nieprawidłowej mieszanki dochodzi do spalania stukowego. Czujniki spalania stukowego próbuja to zminimalizowac opóźniając zapłon dośc znacznie poza dopuszczalny zakres regulacyjny. Widać do na komputerze diagnostycznym z LiveData. Stąd to telepanie.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 13:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
"okey zrobie tak jutro :) apropo tego czujnika to nie bedzie na skrzyni biegow?od spodu auta?" mialem na mysli oczywiscie czujnik ktory jest odpowiedzialny za swiatla cofania. Bo jesli chodzi o czujnik poziomu oleju to nie mam pojecia gdzie sie moze znajdowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 13:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
no to już Ci powiedziałem gdzie jest ten od oleju ;)

czujnik wstecznego powinien być łatwo dostępny na prawym boku obudowy skrzyni biegów.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 13:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
Witam! tutaj podaje link: http://www.youtube.com/watch?v=a9Etno9gz8Y /na ktorym jest praca silnika mojej BMW 525i+lpg (ktora obecnie nie dziala) jezdze jedynie na benzynie,na filmiku widac klejony waz(gume)od przeplywomierza(od spodu wyczulem wyciek benzyny ze srodka weza),i ten drugi waz klejony nie znam jego nazwy,mozecie mi powiedziec za co sa oba weze odpowiedzialne?co do pracy silnika niepokoi mnie ten stukot (jakby dwie blaszki uderzaly o siebie) z gory dziekuje za rady :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 14:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
jedz najpierw wyregoluj zawory potem dolot doprowadz do ladu wezyk od podcisnienia tez a chlodzenie alternatora wywal bo brzydko wyglada


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 14:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
dolot doprowadzic do ladu?rozwin to troszke tak zebym mogl to jakos powiedziec mechanikowi :) dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 14:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 433
Lokalizacja: GiÂżycko
Moje BMW: F30 328i
Kod silnika: N20
Powymieniaj, gumowe elementy dolotu, pouszczelniaj to, wyreguluj luzy zaworowe!!! bo rozrząd klepie niesamowicie, ta rura na dole to chłodzenie alternatora nie ma ona wpływu na prace silnika. Koniecznij zacznij od rozrządu i uszczelnieniu dolotu!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 14:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
tzn najlepiej wymienic gume od przeplywomierza do przepustnicy czyli tam gdzie dawales gazu bo widze masz cala oklejona ,podcisnienie to ten cienki od kolektora ssacego do regulatora cisnienia paliwa chociaz nie wiem czy on jest w ogole dobrze podlaczony moze i tak nie pamietam juz i na moje swiece i przewody sa ok bo na wyzszych obrotach jest prawie ok, nie chodzi rowno bo pewnie nie domyka albo nie otwiera zaworow swoja droga slychac ,ze juz troche ten motorek przezyl i nie chcialbym straszyc ale chyba sama regulacja nie wystarczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 15:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 12
Lokalizacja: Lubaczow
Moje BMW: 525i
NIe znam sie na tym dobrze ale rok temu Wujek robil mi kapitalny remont silnika mam na mysli wymiane glowicy,blok silnika byl krzywyi kilka innych rzeczy robil(w kazdym badz razie wyciagal caly silnik i robil to co bylo trzeba,obecny przebieg to 286 000km .wiec mam nadzieje ze jedynie potrzebuje zabiegow kosmetycznych typu regulacje,ewentualnie drobniejsze wymiany,ale jak juz powiedzialem nie jestem mechanikiem wiec postaram sie w jak najszybszym czasie podpiac go pod komputer i wymienic te czesci ktore mi wymieniliscie i wtedy zobaczymy co dalej.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 15:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
oj stary tak jak koledzy piszą - powymieniać wszystkie pozaklejane przewody i regulacja rozrządu (bo jak rozumiem w m20 nie ma samoregulatorów takich jak w m40?).

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 28 stycznia 2010, 22:36 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
Nie nie ma samoregulatorow tylko trzeba ustawiac samemu i juz nie pamietam jaki powinien byc luz ale poszukaj to znajdziesz co do kompa na razie sobie daruj szkoda kasy jesli nie bedzie nadal chodzil po regulacji i wymianie gum to dop[iero zacznij myslec o kompie a i jeszcze jedno zmierz cisnienie na tlokach tak dla formalnosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 29 stycznia 2010, 18:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
poza tym na kompie nie wyjdzie Ci np błąd "źle ustawione luzy zaworowe" a bez dwóch zdań ten problem u Ciebie jest. No i szczelność dolotu.... efekt da to wszystko na bank.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 16:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków / Nowy Sącz
Moje BMW: e34 Touring
Kod silnika: M50TUB20
lukas52 napisał(a):
Witam! tutaj podaje link: http://www.youtube.com/watch?v=a9Etno9gz8Y /na ktorym jest praca silnika mojej BMW 525i+lpg


Słuchaj ale musisz ten filmik nagrać jeszcze raz bo z tyłu jakis Ursus stoi i wszystko zagłusza i nic nie słychać.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 21:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
obstawiam że była to swoista ironia dotycząca klekotu rozrządu :P :]

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Nierowna praca silnika w 525i
PostNapisane: 1 lutego 2010, 10:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 630
Lokalizacja: kuj-pom
hehe dobre,dobre prawde mowiac po uslyszeniu pracy silnika chcialem napisac,ze jak na diesel'ka bardzo ladnie chodzi :rotfl: bez urazy oczywiscie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL