BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 22 czerwca 2010, 22:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
...no ja też już się poznałem na mechanikach i wole sam sobie coś tam zrobić samemu niż oddać partaczowi auto, a później się okazuje że jest wszystko roz...ane :zdegustowany: No nie wiem co by Ci Kolego jeszcze doradzić?... nie wiem może dotankuj powyżej połowy baku. Większe ciśnienie paliwa "odelży" pompkę w baku i może odpali z dotyku...pozdr

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 25 czerwca 2010, 17:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
problemow z moja fura ciag dalszy, objawy byly we wczesniejszych postach, zauwazylem taka prawidlowosc ze jak przegazuje auto na polsprzegle do 2500 i rusze pozniej to jedzie jak powinno i to na kazdym biegu czyli tak jakby napompowalo turbine i bylo OK. I teraz jak myslicie rurka dziurawa i podcisnienie ucieka? czy poprostu przegazowanie rozrusza sztange i dlatego jest ok?? yoshimura01, Ty sie znasz moze cos podpowiesz. Kat to chyba nie bedzie, jutro chcialem zdjac kolektor i wymienic wezyki podcisnienia ale nigdzie u mnie niema takich wezykow, sa paliwowe, srednice maja w srodku ok ale sa tak grube ze mi sie nie pomieszcza w fabryczne objemki:] Powiedzcie mi gdzie najczesciej przepuszczaja wezyki i jak to sprawdzic?? Nie mam zadnego sprzetu niestety co mierzy cisnienie:/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 25 czerwca 2010, 22:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 301
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47+
No tutaj można podejrzewać:
- "zawieszoną" zmienną geometrię łopatek turbo.
- nieszczelność vacum.
- przycinający się zaworek sterowania turbo [N75].

PRZEDE WSZYSTKIM!!! kup właśnie ten wężyk paliwowy [ja też takie mam] i zamontuj go, wywal albo wytłucz kat wstępny [ten za turbo], podłącz zawór AGR... nie ma bata! MUSI być lepiej! :super: Pozdr

_________________
BMW E46 320d M47+ Powered By Bagor
Audi A3 1,8T AGU+ Powered By Bagor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 1 stycznia 2011, 13:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 146
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E53 fl
Reventon, i co bolało twoją bunie ?? bo mam ten sam przypadek ;/

_________________
Wejdz zobacz i skomentuj :) Pozdro

viewtopic.php?f=6&t=97653


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 19 kwietnia 2012, 19:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 495
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: E46 TourRing
Kod silnika: M47
Reventon napisał(a):
problemow z moja fura ciag dalszy, objawy byly we wczesniejszych postach, zauwazylem taka prawidlowosc ze jak przegazuje auto na polsprzegle do 2500 i rusze pozniej to jedzie jak powinno i to na kazdym biegu czyli tak jakby napompowalo turbine i bylo OK. I teraz jak myslicie rurka dziurawa i podcisnienie ucieka? czy poprostu przegazowanie rozrusza sztange i dlatego jest ok?? yoshimura01, Ty sie znasz moze cos podpowiesz. Kat to chyba nie bedzie, jutro chcialem zdjac kolektor i wymienic wezyki podcisnienia ale nigdzie u mnie niema takich wezykow, sa paliwowe, srednice maja w srodku ok ale sa tak grube ze mi sie nie pomieszcza w fabryczne objemki:] Powiedzcie mi gdzie najczesciej przepuszczaja wezyki i jak to sprawdzic?? Nie mam zadnego sprzetu niestety co mierzy cisnienie:/

rozwiązałes problem ?? to napisz co było powodem .....??

_________________
E36 E46 E90 seria 3 to jest to .... Części używane mam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 16
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
yoshimura01 napisał(a):
Katalizator to cichy zabójca naszych dmuchawek. Już wiele razy o tym pisałem... i napiszę jeszcze raz! Katy mają żywotność ok 80-90tys km, po tym przebiegu są MARTWE. Pod wpływem silnych zmiennych obciążeń termicznych, monolit katalizatora może w obudowie poluzować się popękać i utrudniać swobodny przepływ spalin. Skutkiem tego jest powstawanie nadmiernie wysokiego przeciwciśnienia spalin prowadzącego do spadku mocy silnika. DODATKOWO --> odrywający się monolit może "podróżować" i wpadać do muszli turbiny przez co może zasiać niezłe spustoszenie na wirniku turbiny.

Zaślepienie zaworu AGR/EGR daje jedynie głośne działanie silnika i nic poza tym... wcześniej pisałem o tym że jest to mega fajny zabieg poprawiający przyspieszenie itd i za te bzdury serdecznie żałuję!!!... po czasie ok 5 miesięcy z zaślepionym AGR i po ponownym podpięciu zauważyłem nieporównywalną różnicę. Z podłączoną recyrkulacją silnik "wstaje" dużo wcześniej, czuć że jedzie pełną mocą! Do tego pracuje ciszej, aksamitniej, delikatniej i spalanie utrzymuje się w 8,2L/100. Niestety nie zgadzam się z opinią że odłączenie recyrkulacji spalin daje lepsze osiągi. Poniżej błąd, który wywalał przy zaślepionym AGR - za duża dawka na skok co objawiało się przechodzeniem motoru w tryb pracy awaryjnej.

DIS:
Obrazek

INPA:
Obrazek

Pozdrawiam! Łukasz

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam podobny problem co nie którzy tutaj.
Generalnie wymieniłem przepływke+adaptacja, elektrozawory, wszystkie wężyki podciśnienia oraz przeciściłem ERG + kolektor ssący wraz z czujnikiem. Turbina po regeneracji 30 tyś. temu. Zdecydowałem że wybiorę się na hamownie. Byłem wczoraj na hamowni w Poznaniu i spec powiedział tak :)
8 na 10 powodów kiedy jest spadek mocy to wężyki podcisnienia lub zbiornik podcisnienia.
Doradził mi dwie rzeczy. Zakupić za 50 zł miernik podciśnienia i sprawdzić PRZED zbiornikiem podcisnienia parametry ssące, które powinny oscylować pomiędzy 0,75 a 0,95 bara VACUM.
Jeśli będzie ok. to podążasz drogą przewodów i sprawdzasz na jakim poziomie utrzymuje się podciśnienie za zbiornikiem podcisnienia, elektrozaworów itd.
Jeśli wszystko jest ok z podciśnieniem, to druga rada brzmiała tak : Zdarza się ze po regeneracji turbiny nie jest wyregulowana "śrubka" (nie wiem jak to fachowo nazwać) która znajduje się pod gruszką turbiny-Cyngiel powinien dochodzić do samej gruszki.
Dajcie znać jeśli pomogło.
Ja zabieram się na likend, bo czekam za miernikiem podciśnienia.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d brak mocy - nie ciągnie
PostNapisane: 7 września 2012, 13:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: e36 325 TDS
Kod silnika: M51
witam podlacze sie do tego postu z pytaniem
ostatnio rozkrecilem zawor erg w bmw e36 325 tds i jak jest rurka od silnika do zaworu to w niej byla dziwna mazia i krople wody
czy taka woda ma tam byc czy jej nie powinno?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL