BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 15:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] orginalny alarm i centralny zamek
PostNapisane: 7 lutego 2010, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M40B18
Witam wszystkich zmotoryzowanych. Od nie dawna jestem nabywcą BMW 318 tzw. E36. Szukałem trochę po starych tematach z alarmami, ale nie dokopałem się.

Poprzednik od którego kupowałem tą 318 powiedział mi że ma centralny, autoalarm sterowany z pilota i miało być wszystko ładnie pięknie. Zapytałem się żeby dokonał sprawdzenia alarmu i centralnego, to dał mi wyciągniętą centralkę z alarmu "Top SAFE 30" i mówi, że na mrozie nie działa. Wziąłem to od niego i kupiłem samochód.Przyjeżdżam do domu podpinam centralkę i nic. Nie działa. po kilku dniach walki działa mi autoalarm, ale zachowanie centralnego jest nie typowe. Nie zawsze mi zamyka i otwiera drzwi. Proszę was koledzy o pomoc, w rozwiązaniu zagadki, czy naprawdę może to być spowodowane mrozem, czy coś innego.
Dziękuje za każdy post i pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] orginalny alarm i centralny zamek
PostNapisane: 9 lutego 2010, 17:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 72
Lokalizacja: zagranica
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Alarmu niestety nie osiadam ale orginalny centralny kiedy były duze mrozy nie otwierał mi tylnich drzwi poprostu nie działał Nie robiłem z tym nic az teraz niedawno znacznie sie ociepliło i same sie naprawiły
Proponuje ci zebys wstawił na kilka godzin do jakiegos ocieplanego garażu samochód i wtedy będziesz miał pewność

_________________
BMW -------> Będe Mijał Wszystkich


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] orginalny alarm i centralny zamek
PostNapisane: 18 lutego 2010, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
Witam serdecznie!


Pewnego dnia kiedy byl dosc spory mroz wyszedlem do bimy na parknig. Otworzylem bagaznik w celu jego posprzatania,byl otwarty nie cale 3o min . Mam oryginalna centralke i dokladany pilot,nigdy nie mialem z tym problemu. W pewnym monecie probowalem zamknac tylną klape i nie moglem jej zastrzasna,wiec zrobilem to z wieksza sila i zamknela sie.. ale...... kiedy sie juz zakmnela wcisnalem przycisk zamykania na pilocie i mignely tylko kierunki ze niby zamknelo,ale zadnej reakcji rygielkow nie bylo i drzwi byly nadal otwarte... co ciekawe to nawet kiedy wlozylem kluczyk do dzwi kierowcy jak i pasazera to tylko one sie zamykaja,tzn jak wkladam kluczyk do dzwi kierowcy zamykaja sie tylko one kiedy wkladam do pasarza rowniez to samo,a pozostale drzwi i bagaznik jest otwarty;( rowniez wlew paliwa;(. a jeszcze wczesniej bo nie trzasnieciu tym bagaznikiem otwieralo mi bez problemu nawet przy wiekszym mrozie...

Rozbieralem boczek od drzwi kierowcy i tam wydaje mi sie wszystko na miejscu,bezpieczniki pod maska tez wporzadku,otworzylem tylna klape i ta wiazke kabelkow rozcielem i tam tez wszystko wporzadku...

JUZ NIE MAM KONCEPCJI NA DALSZE DZIALANIE;( CZY MIAL KTOS Z WAS PODOBNY PROBLEM ?? CZY MOGLIBYSCIE PODSUNAC JAKIS POMYSL ... Czy moze to byc przyczyna glownej centralki,ale poniewaz jest ona oryginalna to niewiem w ktorym miejscu sie ona znajduje;( Bardzo prosze o pomoc,odwdziecze sie w innych tematach... Dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL