BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 19:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] podpięcie kierunkowskazu do alarmu
PostNapisane: 17 lutego 2010, 23:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
Witam wszystkich,

BMW Compact e46 316ti.
W aucie został zamontowany alarm Seo Perfect D pod kolumną kierownicy. Alarm działa poprawnie z jednym małym wyjątkiem, nie został podpięty kierunkowskaz przedni prawy. Odnalazłem właściwy kabelek wychodzący z alarmu, który powinień być podpięty do kierunkowskazów z prawej strony.Co prawda monter tak owy kabelek przedłużył na drugą strone i przypioł się do kabeleka (niebiesko-brązowego) pod plastikową osłona progu, także tylny prawy kierunkowskaz działa poprawnie. Do przedniego prawegp kierunkowskazu dochodzi takiego samego koloru kabelek, niebiesko brazowy, więc pod kolumna kierownicy odnalazłem kilka takich kabelków które przechodzą przez ściankę grodziową, niestetu sprawdziłem ale to nie te od kierunku przedniego. Czy ktos kto zna dobrze połączenia elekt. w e46 może mi powiedzieć, gdzie i jakiego koloru kabelek powinienem się wpiąć i czy bede musiał użyć diody prostowniczej? Nie chce niszczyć wiecej kabli, ale także nie chce przeciągać kabla bezpośrednio z alarmu do kierunkowskazu. Prosze o jakieś cenne dla mnie wskazówki oraz jeżeli ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej to porsiłbym o podesłanie bede wdzięczny.
Pozdr.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] podpięcie kierunkowskazu do alarmu
PostNapisane: 18 lutego 2010, 22:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 208
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46, Sedan
Kod silnika: M47
Schematy elektryczne znajdziesz tu http://spaghetticoder.org/bmw/wds/
Stronę odpal w Internet Explorer, żeby wszystko poprawnie działało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] podpięcie kierunkowskazu do alarmu
PostNapisane: 18 lutego 2010, 22:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 865
Lokalizacja: dziaÂłdowo
Moje BMW: E39 TURING
Kod silnika: M57 dA
a jaki kolor idzie od tego kierunku ? '' taki sam znajdziesz w instalacji w prawym progu "' dobrze szukasz jesteś blisko powinno by wszystko diodowane.!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] podpięcie kierunkowskazu do alarmu
PostNapisane: 20 lutego 2010, 08:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30 E21
Kod silnika: M40 M20
Kiepski instalator to robił.

Na Twoim miejscu pojechałbym do niego z ..........reklamacją.

Jeśli z jakichś powodów chcesz sam pogrzebać to.

1. Większość (a może i wszystkie) centralek alarmowych ma dwa przewody do sterowania kierunkowskazami. Oznaczone są jako Prawy i Lewy. Można nimi wysterować każdy inny (z pewnymi ograniczeniami prądowymi) odbiornik elektryczny np. światła postojowe , dzienne albo stopu.

2. Jeśli centralkę alarmową masz niedaleko kierownicy to moim zdaniem najlepiej jest podpiąć się pod przewody wychodzące z włącznika świateł awaryjnych.
Wyjmij ten wyłącznik znajdź odpowiednie dwa przewody sterujące Prawą i Lewą stroną i podepnij odpowiednio te z centralki.
Przy takim podpięciu - o ile po włączeniu świateł awaryjnych działają Ci wszystkie kierunki - muszą też działać razem z alarmem.

Najprawdopodobniej instalator podpiął się gdzieś w przewód prowadzący do tylnego kierunku i nakombinował coś strasznie.

_________________
Jak by to było bez BMW...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL