BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 07:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 lutego 2010, 10:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
Sytuacja ma się następująco... tylni tłumik jest zgnity, popękany, dizurawy itp środkowe jeszcze jakoś wyglądają choć na łączeniach były też popękane ale zostały pospawane... w obudowie katalizatora też jest dziurka (mam tą wersję że katalizator jest przy samym kolektorze) I teraz tak szukać jakiegoś nieseryjnego używanego układu np: Supersprinta? wyjąć kolektory z całym wydechem i łatać a jako końcowy tłumik założyć np coś takiego http://moto.allegro.pl/item918196791_tl ... coupe.html ? Czy macie jeszcze inne pomysły? i jak to się przedstawia mniej więcej cenowo...

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 lutego 2010, 11:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
Wyjecie katalizatorów w m52 to nie zbyt dobre posuniecie z tego co wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 lutego 2010, 13:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
napisałem, że wyjąć i po łatać a nie wyjąć i niewsadzić, bez demontazu i wyjęcia go niedą się go załatać.

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 lutego 2010, 14:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
No chyba że tak, widocznie zle zrozumialem, tłumik końcowy to już tylko kosmetyka dla uszy nie powinien przynieść znaczących, wyczuwalnych przyrostów lub spadków mocy. Tylko nie zakładaj jakiś wielkich ryczących kominów od elektrowni cieplnych. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 lutego 2010, 14:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2555
Lokalizacja: Warszawa (Wola)
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52
tak dlatego pytam o konkretne modele dedykowane co polecacie... bo wydech końcowy jest do wymiany bo jest zgnity popekany itp i teraz pytanie brzmi ratować reszte i szukać końcowego czy szukac calego wydechu z kwasówki jakiegiejś firmy typu supersptint ....

_________________
Obrazek
Zobacz moją e46 344i V8 Project
Moje e30, magnes na laski


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 23 lutego 2010, 22:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa-Otwock
Moje BMW: E46 328i
ja mam w swojej wycięty środkowy tłumik i końcowy dedykowany supersprint , zaje fajny dzwięk z zewnątrz a w środku go nie słychać .

_________________
Rysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 24 lutego 2010, 00:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 93
Lokalizacja: Rawicz
Moje BMW: E46 330i
Kod silnika: M54B30
Ja bym jakoś nie potrafił odówić sobie oryginalnego ryczenia mojej Beti. Tym bardziej, że inżynierowie z BMW mocno się nastarali, żeby każdy model mruczał podobnie czyli w stylu lamparta... Jak dsyponujesz odpowiednią ilością władków to osobiście polecił bym oryginały z serwisu. Nie obrażając nikogo, bo to tylko moje osobiste zdanie, każda podróba to przysłowiowa "kupa".

_________________
jeszcze nie całe 3-mce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 24 lutego 2010, 11:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Ja mam u siebie Eisenmann'a dedykowanego do 328i. Dość dyskretny, w środku go nie słychać, na zewnatrz w zakresie niskich obrotów lekko buczy, a na wyższych to już tylko silnik słyszę.
Jakość wykonania 1-klasa, kwasówka, wszystko idealnie pospawane, końcówki doskonale spasowane do zderzaka (jedna krótsza, druga dłuższa) ogólnie polecam, bo jakość bardzo fajna.
Kupiłem auto z DE i był już zamontowany, przyznam, że sam raczej chyba bym się nie pokusił na tłumik za 550 EURO.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 2 października 2010, 17:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 105
Lokalizacja: B-c
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52TUB28
Witam!
Odświeżę troszkę temat, ponieważ mam prawie podobny problem jeżeli chodzi o układ wydechowy. Mianowicie posiadam bmw e46 328i silnik oczywiscie m52tub28 i mam do wymiany katalizator... tak sobie pomyślałem, że lepiej już coś pomodzić z układem wydechowym, może jakiś przelotowy? tylko jak rozwiązać kwestie katalizatora? Jest to problem gdyż sa w nim 2 sondy lambda. Czy sa jakies sportowe katalizatory do tego silnika? A może jakis kompletny dedykowany układ wydechowy wraz z barankami?
pozdrawiam, licze na pomoc;)

_________________
My Silver Lady --> viewtopic.php?f=6&t=89863


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 328i Układ wydechowy
PostNapisane: 18 października 2012, 21:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 105
Lokalizacja: B-c
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52TUB28
Witam! Nie chcę zakładać nowego tematu i tym samym uniknąć pouczeń więc trochę odświeżę obecny już. Więc tak, zastanawiają mnie różnice układów wydechowych w e46 328i [m52tub28], jak wiadomo są 2 wersje. Jedna z wersji jest zbliżona do m54b30 czyli katalizatory posiada w kolektorach wydechowych (moim zdaniem gorsza opcja którą ja posiadam :D), później za katami/baranami idą 2 rurki i łączą się w pierwszej puszce w jedną i tak już do ostatniego. Druga z wersji to kolektory bez katów, katalizatory są dopiero później tak zwane portki, gdzieś bliżej połowy auta, za portkami rurki łączą się w jedną. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi. Sprawa jest prosta, chce przerobić u siebie wydech na wersję z portkami, czyli katalizatory na środku auta. Pytanie, czy jest takie czy będzie to plug&play? Wiadomo, że będzie trzeba kable od sond poprowadzić, bo teraz mam 2 przed katami i 2 zaraz za katami w baranach. Przerabiam dlatego, że katy brzęczą u mnie już tak jak kierowca STARa na zakręcie;p A wolę to rozwiązanie bo jakoś mi bardziej pasuje, i te kolektory bez katalizatorów wydają się na luźniejsze jakby, odrazu mówię nie zależy mi na przyroście mocy, a jedynie abym nic nie zabrał przez ten zabieg;) Pozdrawiam.

_________________
My Silver Lady --> viewtopic.php?f=6&t=89863


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL