BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 03:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Kod błędu 79 Vanos, 320i
PostNapisane: 20 lutego 2010, 11:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 13
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 320
Kod silnika: M50
Witam wszystkichg bardzo serdecznie. Mam mały problem z BMW 320 vanos rok 12.93. Po podpięciu do carsoftu 6.5 pojawia sie błąd 79 Camshaft Angle Pulse Generator. Ojawy są takie, że bardzo cięzko pali i gdy z wolnych obrotów wciśnie się pedał do dechy to jest strzał w kolektorze ssącym powietrza i wchodzi na obroty robi sie dziura w gazie między 750 a 1200 obrotów.
błąd, który pokazał komputer to chyba błąd czujnika wałkarozrządu. Po odpięciu tego czujnika auto nie zapala wcale. Okazało się iż po sciagnięciu izolacji powierzchownej kabla czujnika izolacja trzech kabelków była całkowicie skruszona i w zależności od tego jak sie kable ułożyly auto palilo. Czujnik został wymieniony na taki sam Siemens 12141730028 co prawda używany bo nowego nie idzie nigdzie dostać. Błąd jednak po skasowaniu nadal sie pokazuje. Dziwną rzeczą również jest to, że po odpięciu czujnika wału korbowego auto normalnie pracuje i nie wyskakuje żadne dodatkowy błąd. Z tego co wiem to czujnik wału korbowego jest odpowiedzialny za impuls iskry a czujnik wałka w głowicy za odczyt pracy i wtrysk paliwa na pierwszy cylinder. Po przejrzaniu w poradniku kodów błędu na forum DME MS 40 Siemens wynika iż błąd 79 to Camshaft Angle Pulse Generator 84 to Camshaft Angle Pulse Generator. Nie zabardzo wiem jak to rozumieć? Dwa błędy o tym samym kodzie znaczą to samo? Pytanie moje jest takie czy błąd 79 nie jest to błąd Crankshaft Angle Pulse Generator. Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Bardzo proszę o pomoc ponieważ auto stoi już drugi tydzień a ja troszkę na BMW sie znam lecz ten problem przerasta moją wiedzę. Z góry bardzo dziękuje i czekam na pomocną odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 20 lutego 2010, 14:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Biohazard napisał(a):
po odpięciu czujnika wału korbowego auto normalnie pracuje i nie wyskakuje żadne dodatkowy błąd

bo to może on jest uszkodzony....piszesz że noramlnie pracuje, ale próbowałeś na odpiętym czujniku wału korbowego jechać? jeśli tak to normalnie chodzi? nie jest słabsze itp?
odepnij czujnik położenia wałka rorządu, ale pozostaw podpięty czujnik wału, jak auto nie zapali to zanczy że czujnik wału do wymiany, ewentualnie sprawdź kable i złączki.

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 20 lutego 2010, 15:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 125
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M57
moim zdaniem czujnik połozenia wału korbowego jest uszkodzony,mialem podobny problem w 1.8 IS
autko powinno działać na jednym czujniku tzn jezeli padnie polozenia wałka to chodzi na tym od wału i odwrotnie...
było juz o tym wiele tematów i tez byly takie akcje ze jeden bład a tyczyl sie jednego z dwóch czujników.

Pozdrawiam Kamil

_________________
e36 318i-->E36 320i-->E36 318is-->E34 520i-->E36 318is-->E39 520i-->E36 323i-->E39 528i-->E38 730iA-->E38 728i-->E39 528i-->E38 740i :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 20 lutego 2010, 15:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Kamciooo napisał(a):
mialem podobny problem w 1.8 IS
autko powinno działać na jednym czujniku tzn jezeli padnie polozenia wałka to chodzi na tym od wału i odwrotnie.

co do tego że odwrotnie to w M42 nie do końca tak jest, z tym że we wszystkich 6-cylindrówkach to owszem to prawda, natomiast w M42 ( w IS) auto bedzie chodzić na odpiętym czujniku położenia wałka, a podpiętym położenia wału, ale odwrotnie , odpięty wału a podłączony wałka, nie da rady, nie odpalim w M40 też tak jest, przypuszczam że we wszytkich 4-cylindórwkach

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 20 lutego 2010, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 13
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 320
Kod silnika: M50
Koledzy jest tak , że jak odepne czujnik położenia wałka rozrzadu to auto automatycznie gaśnie!!!!! Jak odepne czujnik położenia wały to auto normalnie nadal pracuje. U kolegi w e36 320 tylko bez vanosu jest tak,że jak odepne czujnik położenia wału korbowego to auto gasnie a jak odepne czujnika wałka to auto pracuje normalnie. Czujniki pomierzone i pokazuja opór prawidlowy jak w ksiażce BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 20 lutego 2010, 16:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Biohazard napisał(a):
że jak odepne czujnik położenia wałka rozrzadu to auto automatycznie gaśnie

czyli na bank jest coś z czujnikiem położenia wału, bo powinien na nim chodzić silnik, jak móisz że wartości są takie jak w książce to może sprawdź połączenia , ja miałem np wyrwane kable we wtyczce ( w tej co już biegnie do sterownika) od czujnika położenia wałka, zsuń gumke z wtyczki i zobacz

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 21 lutego 2010, 11:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 13
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 320
Kod silnika: M50
Kable od wtyczki sprawdzałem i po ściągnięciu izolacji wygląda na to, że sa ok. Kupiłem nie orginalny czujnik za 200zl nowy położenia wału i lipa bo nadal jest tak samo. Niestety czujniki które sa w moim BMW to siemens 12141730027, których niestety nie produkują od 5 lat. Z tego co się orientuję to żadnen inny zamiennik nie bedzie współpracował z komputerem siemens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kod błędu 79 BMW 320 Vanos Pomocy!!!!
PostNapisane: 21 lutego 2010, 17:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 297
Lokalizacja: Częstochowa/Borowe
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
No z tego co wiem to jak był siemens to tez taki musi być, i to samo z boschem. Może spróbuj od kogoś przełożyć na próbe czujnik. A nie wiem czy to ma znaczenie, ale może po wymianie trzeba skasować błąd (ewentualnie zrzucić kleme) ??

_________________
http://www.bmw-drift.xlx.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kod błędu 79 Vanos, 320i
PostNapisane: 27 lutego 2010, 10:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 13
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 320
Kod silnika: M50
Problem polega na tym, że w okolocy niek nie ma takiego samego czujnika różni sie wtyczkami. Ten czujnik co ja mam jest żadko spotykany numer kat 12141730027. Zamówiłem nowy na allegro mam nadzieje, że będzie działał napisze jak tylko przyjdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kod błędu 79 Vanos, 320i
PostNapisane: 12 marca 2010, 19:36 
Witam wszystkich.Mam ten sam problem w e34 m50b20 bez vanosa.Kupiłem zwykły generator impulsów wału korbowego spiłowałem kostkę i ...chętnie odsprzedam,100 poszło w błoto!!!Objawy są identyczne tyle że na zimnym chodzi jakoś ale potem strzały w kolektor jak na gazie.Też mam ten egzotyczny generator simensa (zamienników brak ) dlatego byłbym wdzięczny za info czy jego wymiana pomogła.Na zwykłym czujniku tym po "tuningu" auto pracowało też niepoprawnie ale nie strzelało w kolektor obr.były wyższe kiepsko spadały.Wymieniałem czujnik temperatury,strata czasu,nie pomogło.Pozdro.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kod błędu 79 Vanos, 320i
PostNapisane: 13 marca 2010, 12:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 324
Lokalizacja: SBL
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Witam,

Błąd 79 dla silnika DME MS40 to Crankshaft sensor czyli czujnik wału,
natomiast 84 to Camshaft sensor czyli czujnik wałka rozrządu.

Sprawdź jeszcze raz rezystancję tego czujnika, stan połączeń czyli wtyczka oraz przewody elektryczne.

Pozdrawiam,
MM

_________________
Jeżeli masz problem z układem ABS w E-36,Pisz!!!
Diagnostyka, programowanie sterowników BMW oraz grupy VW.
Naprawa elektronicznych układów tj.: oryginalne przetwornice BMW XENON, regeneracja sterowników ABS, ECU, itp.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL