BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 08:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
Mam problem . W ostatnim czasie , coś wyje miz tyłu przy ruszaniu a potem przy kiedy naciskam sprzęgło i wrzucam następny bieg , również słyszę chwilowe wycie z tyłu . Przy większych prędkościach jest ok . Tylko przy ruszaniu i przy jeżdzie małą prędkośćią , wycie podobne do wycia jakie miały kiedyś stare polonezy przy jezdzie na wtecznym biegu . Sprawdzałem most - nie cieknie , olej wymieniłem . Auto ma przejechane 170.000km - oryginalnie . Może ktoś wie co to może być .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 09:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Masz dwa te same tematy i nie wiem gdzie mam już pisać :) Wydaje mi się że to łożysko dociskowe sprzęgła jest już tak wyświechtane, znajomy też tak ma, praktycznie tylko na jedynce, ale jak wyje ci z tyłu to pewnie dyfer umiera. Mi też kiedyś wył dyferencjał tylko przy małych prędkościach i tylko jak skręcałem tyle że ja miałem tego ze szperą. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 10:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 353
Lokalizacja: Poznań / Konin
Moje BMW: E91 LCI Mpakiet
Kod silnika: N47
Dyfer sie konczy.

_________________
R6 Fanatic
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 11:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
Dokładnie ten dzwięk słychać na półsprzęgle na 1 biegu i drugim . Dziwne ,ze przy takim przebiegu - napewno jest oryginalny , dyfer jest do wymiany . Jak można to sprawdzić , aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 11:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1247
Lokalizacja: NE/HL
Moje BMW: e46
Ja tak kiedys mialem, i byla tylko poducha do wymiany od dyfera...poprostu byl poluzowany, i nim bujalo......wydajac dzwieki huczenia

_________________
Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy.

moj BEAMER:
viewtopic.php?t=56107


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 14:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Jak na półsprzęgle to można chyba wykluczyć uszkodzenie samego dyferencjału. W momencie jak puszczasz sprzęgło dochodzi do naprężeń na układzie sprzęgło-skrzynia-wał-dyfer i jak masz coś strzelone to może dźwiga do góry i obciera o podłogę przenosząc wibracje i daje to taki dźwięk.Tak jak kolega wyżej napisał możesz mieć walniętą poduchę dyferencjału, zobacz też na podporę wału i łącznik elastyczny wał-skrzynia. I oglądnij też tłumik i osłony. Jak nic nie znajdziesz to tył do góry, porządnie zblokować przód i symuluj że jedziesz a ktoś niech słucha z kanału bądź na odwrót. Metoda ta czasem się sprawdza ale nie zawsze bo nie ma wtedy obciążenia na koła. I wyłącz ASC jak byś to robił. A jak jedziesz np na jedynce lub dwójce i depniesz porządnie to tego nie ma?

Mi kiedyś też coś niby wyło, właśnie przy ruszaniu i czasem przy hamowaniu silnikiem, patrząc z kanału nie widziałem nic, więc zrobiłem symulację :rotfl: i okazało się że przy dodawaniu gazu rura łącząca tłumik środkowy z końcowym zbliżała się znacząco do belki mimo że nie było obciązenia na koła, lekko ją w tym miejscu podklepałem i jak ręką odjął ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 5 marca 2010, 17:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
Jak ruszam szybko to nic nie ma , zadnego wycia , ale wystarczy ,ze mając wciśniety gaz , wciskam do połowy sprzęglo i jest chwile wycie ( buczenie) - dzwięk jak żużyty dyfer , sprawdze zawieszenie mostu i podpory wału ( wydaje mi się ,ze już to sprawdzałem ) ogólnie rzecz biorąc zaczęło sie to dziać po wymianie tłumnika ( oryginalny). Myslałem ,ze to moze sprzęgło , i je wymieniłem na nowe z łozyskiem. Myslałem ,ze wydech obciera o coś , próbowałem symulować na rolkach na przeglądzie ale niestey wtedy nic nie słycha . Cięzko dojśc do tego , bo bez obciązenia cięzko jest coś wychwycić . Jest to moja ósma BMW i pierwszy raz nie mogę dać sobie z nią rady .Dziwne .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] WYCIE Z TYŁU AUTA PRZY ZMIANIE BIEGÓW
PostNapisane: 12 listopada 2011, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
czy ktoś już ogarnął ten temat ?? co zrobiłeś u siebie z tym wyciem u mnie jest tak że jak jadę stałą prędkością to wyje czyli do 60 km po 60 już nic nie słychać ale podczas przyspieszania jak by coś drgało chwile potem przestaje albo jestem za bardzo wyczulony

_________________
http://bmw.jaworzno.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL