BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 19:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 5 marca 2010, 12:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Zabrze
witam

problem jest z zapaleniem autka, po przekreceniu kluczyka rozrusznik nie kreci, kontrolki sie swiecą normalnie aku jest ok. Wcześniej nie było żadnego problemu z odpalaniem auto normlnie paliło
auto odpalone zostało na popych pózniej odpalało przez reszte dnia, dziś rano problem ten sam znowu rozrusznik nie kręci

po odpaleniu na popych myślełem że szczotkiu sie zawiesiły i tyle ale problem sie powtórzył
czy jest to wina rozrusznika (jest padnięty), może elektromagnes czy moze jakas elektronika, bo niewiem w jakim kierunku szukać.

auto E46 320d 136km 2001 rok przed liftem 190tyś przebiegu silnik M47


dziekuje za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 5 marca 2010, 16:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30 E21
Kod silnika: M40 M20
Jeśli po przekręceniu kluczyka w pozycję "START" kontrolki na zegarach nie przygasają to najprawdopodobniej problem jest w doprowadzeniu napięcia do elektromagnesu na rozruszniku.
Sprawdź to połączenie. Szwankować może też sama stacyjka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 6 marca 2010, 01:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 78
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e46, e39
Kod silnika: M47, M57
Sprawdź akumulator
przeczyść styki
sprawdź przewody, dobrze wjechać na kanał i będzie znakomity dostęp.
Możesz sam go wykrecić albo oddać do warsztatu, po rozebraniu fachowiec bedzie wiedzieć co do wymiany. Niedawno sam miałem z tym problem, po przekreceniu kluczyka bylo slychac tylko cykniecie, a nic nie krecił. Okazało się że musiałem kupic nowy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 6 marca 2010, 09:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1904
Lokalizacja: las nieopodal PMI
Moje BMW: e34
Kod silnika: m30b35
Garaż: się rozje....ł po zimie :/
za nim pojedziesz do mechaniora sprawdz kable przy rozruszniku.to nic nie kosztuje a juz przekonałem sie ze to czesta przyczyna.koledze tak naprawiłęm golfa IV a to był głupi kabelek wsuwany przy rozruszniku :rotfl:

_________________
Obrazek


BMW miłością .. szpera radością a spalanie.??? a ch... ze spalaniem :D
moja wisienka zmiany nowe koło malowanko str7 => viewtopic.php?f=6&t=38330&p=1206767#p1206767
Moja Czarna Mamba => viewtopic.php?f=60&t=103928


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 7 marca 2010, 14:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Londyn
Moje BMW: 330CI&335i Coupe
Witam.Malem kiedys podobny problem-problemem tym byl kluczyk ktory nie laczyl w srodku musialem nim o cos postukac zeby cos sie w nim zalaczylo. Sprawdz drugi zapasowy kluczyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 20 listopada 2010, 14:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 364
Lokalizacja: Ziemia
Moje BMW: 2003 320ci 2,2 170km
jak się sprawa rozwiązała?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 61
Lokalizacja: ElblÂąg
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
No wlasnie - jak sie spraw a rozwiazala?
U mnie taki sam problem. Jednego dnia wszystko dziala pez problemu, odpala doslownie na dotyk. Rano probuje odpalic, kontrolki swieca, swiece sie laduja, radio gra, wszystko jak co dzien ale rozrusznik nie daje znakow zycia. Kontrolki nic nie przygasaja, nic nie pstryka, zadnej reakcji.
popoludniu kolelejna proba - odpalil. To myslalem ze sie rozrusznik zawiesil i bedzie ok ale to bylo ostatni raz. Teraz niezaleznie kiedy nie da rady odpalic.
Gdzie szukac przyczyny? Kabel na rozruszniku? rozrusznik spalony (choc nie bylo zadnych oznak spalenia)? EWS? - czy jesli to EWS to dam rade odpalic go na pych?
Chol...a chlopaki poradzcie cos.
Pozdrawiam

Edit:
Problem rozwiazany. KOmputer nic nie wykazal. Okazaly sie skonczone szczotki w rozruszniku.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 12 października 2011, 15:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 5
Lokalizacja: trojmiasto
Moje BMW: 320D e46
Witam,
mam podobny problem z odpaleniem auta (136KM, 320D).
próbowałem odpalić rano autko i chwile pokręcił ok. 0,5 sek i przestawał, włączały się światła reflektorów (mimo, że przełącznik był w pozycji '0'). po 3 próbach rozrusznik już nie kręci a z lewej strony,podczas prób urochomienia, słychać tylko 'cykanie' podobne do tego od kierunkowskazów tylko z częstotliwością ok.2-3 razy wolniejszą, światła dalej się włączają przy próbie odpalenia. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie co mogło paść, jak to zdiagnozować? czy jest jakiś przekaźnik do rozrusznika który może powodować takie problemy i 'cykanie'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 12 października 2011, 15:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
raki9 napisał(a):
Witam,
mam podobny problem z odpaleniem auta (136KM, 320D).
próbowałem odpalić rano autko i chwile pokręcił ok. 0,5 sek i przestawał, włączały się światła reflektorów (mimo, że przełącznik był w pozycji '0'). po 3 próbach rozrusznik już nie kręci a z lewej strony,podczas prób urochomienia, słychać tylko 'cykanie' podobne do tego od kierunkowskazów tylko z częstotliwością ok.2-3 razy wolniejszą, światła dalej się włączają przy próbie odpalenia. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie co mogło paść, jak to zdiagnozować? czy jest jakiś przekaźnik do rozrusznika który może powodować takie problemy i 'cykanie'.

Prądu brak :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 12 października 2011, 16:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 879
Lokalizacja: Kościan
Moje BMW: E30 316+
Kod silnika: M52TUB28
sprawdz kleme pirotechniczną przy akumlatorze u mnie ona była powodem cykania raz odpalał raz nie

_________________
Dla Ciebie To Trzy Zwykle Litery, Dla Mnie Zaś Silnik I Koła Cztery
Pozdro dla maniaków

"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] problem z rozrusznikiem nie kreci
PostNapisane: 12 października 2011, 22:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 5
Lokalizacja: trojmiasto
Moje BMW: 320D e46
sprawdzałem na mierniku i ciągnie mi z aku ok.3,6A tylko przy włączonym oświetleniu bagażnika. najbardziej mnie zastanawia dlaczego włączają się światła i to cykanie - na mój słuch dobiega ono gdzieś z pod maski w lewej części, czy ktoś z forumowiczów wie gdzie znajduje się przekaźnik do rozrusznika w tym modelu ( powinien gdzieś chyba być).niestety obawiam się, że to nie klema - ale sprawdzę dla pewności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL