BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 02:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 08:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 98
Lokalizacja: slaskie Sw-ce.
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52b28
witam mam problem mianowicie w mojej buni e36 podczas jazdy wylaczaja sie zegary tzn nagle wszystko sie wylacza nie chodzi obrotomierz ani predkosciomierz.... i cala reszta co nie wplywa na jazde i zegary sa podswietlone ...... czy ktos mial podoby przypadek i gdzie mozna szukac przyczyny... aha ruszalem kluczykiem i to nie to..... czyli stacyjka dobra...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 09:20 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
reds28 napisał(a):
i cala reszta co nie wplywa na jazde i zegary sa podswietlone ...


wlaśnie ta cała reszta jest wazniejsza :) poziom paliwa i temperatura silnika, zwlaszcza w dłuższej trasie lub korku

też tak mam, że opadają zegary, ale się już do tego przyzwyczailem. Jestem obyty ze swoim altem i z dokladnością do 5km/h potrafię powiedzieć ile jadę, słysząc odgłos silnika, czując poziom wciskanego gazu i wiedząc na jakim jadę biegu

trzeba przeczyścić styki we wtyczce ale czy pomoże na 100% to nie wiem

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 98
Lokalizacja: slaskie Sw-ce.
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52b28
aaha a gdzie tego szukac.... tych stykow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 11:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 103
Lokalizacja: Kalisz
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52b20
mialem ten sam problem , tylko mi w dodatku zerowal sie licznik przebiegu ''dziennego''
sprawdz styki , wyciagnij zegary , moze gdzies sie poluzowala styki a jesli to nie pomoze to nowe zegary :)
ja wymienilem i teraz wszystko jest miodzio !

ponizej link do tego tematu

viewtopic.php?f=1&t=67792&view=next

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 11:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 264
Moje BMW: e34 525ix
Tak samo miałem w e34.Niestety nie pomogło czyszczenie i musiałem kupić drugie zegary. Na allegro jest sporo ofert. Jak będziesz kupował to dopilnuj aby zgadzały się numery licznika. Numer ten jest chyba 7-cyfrowy.Znajduje się na naklejce co jest przyklejona do obudowy zegarów.Przynajmniej u mnie tak było.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 18:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 98
Lokalizacja: slaskie Sw-ce.
Moje BMW: e39 528i
Kod silnika: m52b28
dzis pojechalem do kolegi cosiedzi w klimacie i nie idzie u mnie wyciagnac zegarow bez sciagania kierownicy bo niemam regulacji kier.... ale co lepsze czy mozliwe ze to wina kontrolki z migacza?? bo spalila sie zarowka i teraz nie wylaczaja sie zegary.... :) i nie wiem czy to czasem te zwarcie nie robilo tego zamieszania...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 19:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 951
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E83 3.0i
Na 90% zakończy się to wymianą zegarów.
Przerabiałem temat ;)

_________________
Było:
E36 318is coupe 93'
E36 323i sedan 97'
E36 328i sedan 97'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 19:22 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Nie jest to wina zwarcia, lecz utraty zasilania.....najczęściej w samym liczniku winnego tego są zimne luty na podzespołach lutowanych.

Zalecam poprawić je na tych elementach, które swoim gabarytem a w wyniku drgań i wstrząsów są w stanie luty osłabić.
W 80% przypadków, za powyższe objawy odpowiadają luty na kwarcu, który ma tylko dwie nóżki do przylutowania. Znajduje się on jak dobrze pamiętam w okolicach wyświetlacza w E36 lub pod nim, a jeśli pod nim, to luty są po drugiej stronie płyty głównej.

Bywa taż, że winą objawów są kondensatorki......jednak od lutów proponuję zacząć


Zawsze to jakieś wyjście przed drugim licznikiem - bynajmniej warto spróbować ;)

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 8 marca 2010, 23:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
reds28 napisał(a):
dzis pojechalem do kolegi cosiedzi w klimacie i nie idzie u mnie wyciagnac zegarow bez sciagania kierownicy bo niemam regulacji kier.... ale co lepsze czy mozliwe ze to wina kontrolki z migacza?? bo spalila sie zarowka i teraz nie wylaczaja sie zegary.... :) i nie wiem czy to czasem te zwarcie nie robilo tego zamieszania...


Wydaje mi się że w Coupe jest taki sam kokpit po stronie kierowcy jak w sedanie w którym ściągałem licznik wile razy bez odkręcania kierownicy. Tam nie działał licznik właśnie przez zimne luty, reagował dopiero po kilku minutach jazdy. Odkręcałem śrubki i naciskałem w dolną część licznika, tak jakbym chciał go wepchnąć do środka, efektem tego była wysuwająca się góra, potem wysuwałem go na bok i licznik był już mój :D Warto na kolumnę kierowniczą rozścielić jakąś szmatę żeby jej nie porysować. No chyba że w Coupe jest inaczej ale wątpie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 9 marca 2010, 12:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M50
Moje zegary tanczyly "Breakdance" az wkoncu zakonczylo sie wymiana ... ;] Pozdrawiam :)

_________________
BmW i wszystko jasne :D wczesniej 316i 91 rok, skasowane teraz 320i 94 rok m-pakiet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 9 marca 2010, 17:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 19
Posty: 1138
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: R6+R4
Kod silnika: M52+M42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=23277
Pomaga tylko wymiana zegarów przyczyną jest uszkodzona listwa zasilająca zegary elektryk stwierdził że naprawa jest nieopłacalna a za zegary do Is-a dałem 100 zł.

_________________
brak zgody administracji na reklame
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wylaczajace sie/opadające zegary
PostNapisane: 27 kwietnia 2010, 11:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa,gg25586749
Moje BMW: e36 316i,e30 316i
Kod silnika: M43B16, M40
mialem podobny problem. chciałem już zabierać się za wymianę całości zegarów, ale znajomek kazał zwrócić uwagę na czujnik impulsów tachometru - po polsku - czujnik prędkościomierza :P Jest umieszczony na dyfrze. Okazało się, że przy wyjmowaniu zapasu uszkodziłem wtykę w/w czujnika! Nadłamałem ją! W zależności od wstrząsów "stykała", albo nie. Skutkiem tego miałem przerywanie odczyty prędkościomierza,licznika km. dziennego i ogólnego (wogóle stał), wskażnika ilości km. do przejechania na zawartym w baku paliwie, ekonomizerze itd. Szcytem zaskoczenia było to, że WYCIERACZKI STRACIŁY ŚRODKOWY BIEG!!! . Po naprawieniu wtyczki problemy całkowicie ustały! :) pozdrawiam. M

_________________
marius05
moje Bawarki:
http://img97.imageshack.us/img97/3008/bmw138btb.jpg
http://img153.imageshack.us/img153/503/54349907.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 29 maja 2010, 01:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 316 I Coupe
Siema, mam fresza z tematu. U mnie wszystko działało, tylko czasem wariowały i zaraz wracały do normy. Teraz mam tylko prędkościomierz, reszta nie reaguje. Mój ziomek ma zegary z anglika, czy sprawdzać luty czy wymieniać? Acha, nie mam regulacji kiery, jak to wyszarpać? Dajcie info bo kiedyś do domu nie wrócę. Mam zasłużoną bunię rok 94 e36 coupe. Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 29 maja 2010, 06:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa,gg25586749
Moje BMW: e36 316i,e30 316i
Kod silnika: M43B16, M40
witaj.musisz odkrecić fajerę - inaczej nie dojdziesz do zegarów. co do zegarów najpierw radze zrobić test. kluczyk poz.1 z jednoczesnym wciśnieciem zerowania przebiegu dniowego. jeśli wszystkie zegary ruszą, to są sprawne. Wtedy sprawdż styki na wtykach. pozdro. powodzenia. M.

_________________
marius05
moje Bawarki:
http://img97.imageshack.us/img97/3008/bmw138btb.jpg
http://img153.imageshack.us/img153/503/54349907.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 30 maja 2010, 00:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 316 I Coupe
Dzięki za pomoc, pierwsza rzecz rano to będzie teścik.

Dam znać co w temacie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 30 maja 2010, 08:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 352
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: 318 cabrio
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=76743
Też miałem tak przez pewien okres, ale wszystko samo ustało, więc albo kombinuj z tym, albo daj sobie spokój i może samo przejdzie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wyłączające się / opadające zegary
PostNapisane: 30 maja 2010, 14:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 316 I Coupe
Witam. Test wypadł negatywnie, świecą się kontrolki Airbag, aku, silnika, ręcznego i hamulcy. Jak ustawiam na 1-kę stacyjkę i wciskam zerowanie to miga jedynie kontrolka poduchy. Reszta nie reaguje. To chyba jakaś forma zgonu moich urządzeń pomiarowych. Najbardziej zależy mi na wodzie (bo lubi się pogotować bez sprawnego wiska) i poziomie paliwa (bo nie wiem kiedy się zatrzyma samoczynnie). Jeżdżę dużo w korkach. Trza chyba będzie porozpinać bebechy.. Luk, masz farta że samo się naprawiło!! Też tak czasem mam z bunią, że się sama naprawia, ale tu się stan nie zmienia od jakiegoś czasu, myślałem, że to sprawka wilgoci bo cała Polska spływała Wisłą jak mi to nawaliło!

:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL