BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 07:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 12 marca 2010, 15:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Witam.Przeszukalem tutaj forum ale nic nie znalazlem odnosnie E46.A wiec pytam was, czy wie ktos jak wyciagnac czujnik cofania w E46?Wiem ktory jest zepsuty,moge go dotknac jak wsadze reke od spodu zderzaka ,ale nie wiem na co trzeba ewentualnie nacisnac lub co odkrecic.Jak ktos to robil to bardzo prosze o podpowiedz i zgory dziekuje.Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 12 marca 2010, 16:56 przez dejwid1979, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik PDC ?
PostNapisane: 12 marca 2010, 16:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 343
Lokalizacja: Elbląg/Bydgoszcz
Moje BMW: E39 530iA Touring
Kod silnika: M54B30
Też mam ten sam problem nie wiem jak u Ciebie ale w e39 chyba nie obejdzie się bez zdejmowania zderzaka

_________________
Banditer Motor Wagen


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 12 marca 2010, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
U mnie w e46 z 2000r nie trzeba ściągac zderzaka.Czujniki są w takiej czarnej listwie mocowanej w zderzak.Wyjmowałem tą listwą w ten sposób że od wewnątrz zderzaka ją pchałem i podważałem zatrzask jeden z kilku a potem lekko ją trzeba wyciągnać na zewnątrz,uważając żeby nie pourywać przewodów do czujników,czujniki są na zatrzask w listwie trzeba tez zatrzaski podważyc i wyjdzie.Montaż jeszcze prostszy bo wszystko jest na zatrzaski ,tylko to plastik i trzeba uważać żeby nic nie połamać.Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 12 marca 2010, 18:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
aroskosz napisał(a):
U mnie w e46 z 2000r nie trzeba ściągac zderzaka.Czujniki są w takiej czarnej listwie mocowanej w zderzak.Wyjmowałem tą listwą w ten sposób że od wewnątrz zderzaka ją pchałem i podważałem zatrzask jeden z kilku a potem lekko ją trzeba wyciągnać na zewnątrz,uważając żeby nie pourywać przewodów do czujników,czujniki są na zatrzask w listwie trzeba tez zatrzaski podważyc i wyjdzie.Montaż jeszcze prostszy bo wszystko jest na zatrzaski ,tylko to plastik i trzeba uważać żeby nic nie połamać.Powodzenia




Jestes pewien ze trzeba wyciagac cala listwe???Bo skoro moge ich dotknac reka to wydaje mi sie ze wystarczy na cos nacisnac albo przekrecic.(zaznacze jeszcze ze nie mam kombi)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 13 marca 2010, 10:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
Ja mam sedana i uważam że trzeba wyjąć całą listwę ,ale wierz mi to 5 min. roboty :),inaczej się nie da.Nie zobaczysz tego od spodu jak uwolnić czujnik dopóki nie wycągniesz listwy.Przerabiałem to.W przeciwnym razie pourywasz zatrzaski mocujące czujnik w listwie.
Przyznam że pierwszy raz widziałem jak ktoś to robił i potem mi było łatwiej,ale dasz radę, zacznij wyciągać listwę przy tłumiku , tam jest najwygodniej, włóż rękę od spodu i pchaj ją na zewnątrz,uwolnij zatrzaski listwy palcem ,wyczujesz je od wewnątrz, a jak już zacznie wychodzić to kolejne będą puszczały same.Odpinając czujniki od przewodów znajdź zatrzaski ,nie śpiesz się,ułamiesz zatrzask wtyku czujnika i nie będzie dobrz stykał.Jeśli masz obawy że nie dasz rady podjedź do elektryka wymieni czujnik za 50 zł i jeśli coś ułamie to będzie naprawiał lub płacił a Ty zobaczysz jak wyciąga listwę :cwaniak:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] cos nie tak z czujnikiem pdc
PostNapisane: 18 marca 2010, 11:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
witam w momencie wbicia wstecznego piszczy ciaglym sygnalem i po 5 sek przestaje . czasem zadziala ale zadko w sposob poprawny . co moze byc przyczyna ?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 18 marca 2010, 13:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E36
Kod silnika: B28
Zapewne uszkodzony jeden czujnik (długie piszczenie o tym informuje) - przekręc kluczyk(nie odpalaj aut) i wrzuć wsteczny tak by pdc się uaktywnił i idź "posłuchać" czujniki - w sprawnym bedzie słychać charakterystyczne cykanie - uszkodzony bedzie "milczał"

co do wyjęcia czujników jak opisane wcześniej - trzeba zdemontować listwe w której są czujniki a później od wewnątrz listwy wysunąc czujnik - listwa i czujniki są na zapinki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 18 marca 2010, 13:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
tak tez zrobilem i jeden jak by ciszej pykal , czy to oznacza uszkodzenie ? powinny tak samo wszystkie pykac ?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 18 marca 2010, 15:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 51
Posty: 33
Lokalizacja: cieszyn
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M 47
Powinny tak samo "pykać".Sprawdź wtyk na czujniku,wypnij czujnik i wepnij jeszcze raz,dobrze dociśnij,jeżeli dalej będzie szwankować wymień czujnik ale na taki sam,inny będzie też szwankował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 25 marca 2010, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 15
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Podłączę się do tematu z taką sprawą...
Czy ktoś montował zwykłe czujniki z allegro w oryginalną listwę przygotowaną pod PDC.
Może chociaż ktoś wie jaką średnicę ma oryginalny czujnik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 25 marca 2010, 23:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
jak cos to bede mogl podac dokladne wymiary orginalu w sobote po poludniu jak dostane swoje czujniki.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 26 marca 2010, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
aroskosz napisał(a):
Ja mam sedana i uważam że trzeba wyjąć całą listwę ,ale wierz mi to 5 min. roboty :),inaczej się nie da.Nie zobaczysz tego od spodu jak uwolnić czujnik dopóki nie wycągniesz listwy.Przerabiałem to.W przeciwnym razie pourywasz zatrzaski mocujące czujnik w listwie.
Przyznam że pierwszy raz widziałem jak ktoś to robił i potem mi było łatwiej,ale dasz radę, zacznij wyciągać listwę przy tłumiku , tam jest najwygodniej, włóż rękę od spodu i pchaj ją na zewnątrz,uwolnij zatrzaski listwy palcem ,wyczujesz je od wewnątrz, a jak już zacznie wychodzić to kolejne będą puszczały same.Odpinając czujniki od przewodów znajdź zatrzaski ,nie śpiesz się,ułamiesz zatrzask wtyku czujnika i nie będzie dobrz stykał.Jeśli masz obawy że nie dasz rady podjedź do elektryka wymieni czujnik za 50 zł i jeśli coś ułamie to będzie naprawiał lub płacił a Ty zobaczysz jak wyciąga listwę :cwaniak:


Witam.Odpisuje dopiero dzisiaj bo dopiero teraz mialem czas sie do nich dobrac.No i kolego musze ci podziekowac bo faktycznie poszlo dokladnie tak jak podpowiedziales.Listwa wyszla w miare lekko,czujnik wyciagnolem w jego miejsce wsadzilem dobry aby wykluczyc ewentualna awarie kabla,ale sie potwierdzilo ze czujnik padniety.Teraz pozostal zakup sprawnego.(bede szukal na niemieckim ebay,ale z tego co wstepnie ogladalem tanie nie sa).Takze jeszcze raz dzieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 27 marca 2010, 13:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1696
Lokalizacja: LLU
tez mam ten problem ale w e39, tylko ze nie slysze zeby jakis cykal ani z tylu ani z przodu.... (moze gluchy jestem...)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 27 marca 2010, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
wojtasWLK napisał(a):
tez mam ten problem ale w e39, tylko ze nie slysze zeby jakis cykal ani z tylu ani z przodu.... (moze gluchy jestem...)



jak nie slyszysz to nie dzialaja(nie jest to moze az takie glsne cykanie ale jak sie ucho przystawi to dobrze slaychac) nie znam sie tez na tym za bardzo ,ale chyba u ciebie cos innego padlo bo nie sadze ze wszystkie czujniki padly na raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 28 marca 2010, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 68
Lokalizacja: chełm
Moje BMW: e39 523
Kod silnika: M52
podłącze się do tego wątku. Miałem przerwane kable od czujników PDC tylnych, polutowałem je, niby działają (słychać jak pikają ) ale gdy wrzucam wsteczny to jest jeden ciągły dźwięk który znika po chwili - podobno to znaczy ze czujniki sa uszkodzone. Czy ja muszę teraz jechać na kompa by zresetować je??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E46 ] Jak wyciagnać czujnik parkowania PDC ?
PostNapisane: 28 marca 2010, 10:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 103
Lokalizacja: DONCASTER-UK - SZCZECIN-PL
Moje BMW: e46 - 325isport
Kod silnika: M54
nie . masz ktorys czujnik uwalony na 100% . mialem to samo piszczacy sygnal okolo 3-5 sek i cisza. mimo ze wszystkie "pykaly" to jeden ciszej i byl do wymiany . zrob jak pisze wyzej . wbij wsteczny po przekreceniu kluczyka na w stacyjce i idz posluchac z tylu czyjniki . czy wszystkie pykaja tak samo . tylko nie odpalaj silnika :hurra:

_________________
viewtopic.php?f=6&t=86917

ObrazekObrazekObrazek



BMW E46 325i SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL