BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 marca 2024, 06:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 08:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Śląskie
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
witam, mam pytanie, bo już zgłupiałem, czy to jest prawidłowy poziom oleju? zdj zapożyczone, bagnet mam taki sam, i drugie moje pytanie, bo mechanik wlał 6,25l, bo się upierał, że wchodzi do tego silnika 6l, a ja mówie, że na pewno 6,5. silnik m52b20tu
Obrazek

proszę o szybką pomoc, bo się zastanawiam, czy nie jest go za dużo, ew co z tym zrobić, i skąd mogło się go tam więcej wziąć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 08:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Masz za wysoki poziom :szok:

Prawidłowy poziom oleju zawiera się pomiędzy tymi dwoma wycięciami min-max i jest to 1 litr...

Oleju nie wejdzie do silnika tyle ile jest napisane w instrukcji - zawsze przecież coś pozostaje w silniku (0,5L)

A poza tym - czytaj instrukcję auta - takie podstawowe sprawy są tam klarownie objaśnione.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 08:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Śląskie
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
czyli sugerujesz, że w silniku po spuszczeniu było 0,5l + 6,25 nowego =6,75 i dlatego jest poziom za wysoki ok. ale to powiedz, czemu jak mechanik wlał 6l, sprawdził stan i było na minimum (oczywiście to było na wyłączonym silniku przy wlewaniu oleju), więc dolał te 0,25, i było między min-a max. a później gdy pojeździłem i sobie sprawdziłem to właśnie jest taki poziom jak na bagnecie, więc o co chodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 09:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 109
Lokalizacja: Lubelskie, BP
moja rada jest taka:
postaw auto na rownej powierzchni, niech postoi sobie kilka godzin, pozniej sprawdz poziom oleju, jesli będzie ponad max to pojedz do warsztatu i niech upuszcza troche przez śrubę w misce....

przy wymienie ja robie tak (od zawsze, niezależnie od auta)
w przypadku bmw 6 garów -> mechanik leje około 6 litrow, sprawdza stan, gdy osiagnie minimum na bagnecie, prosze aby wiecej juz nie wlewal, zajade pod dom, auto postoi, olej dobrze scieknie, bez zgadywania... cudowania itp, sprawdzam stan i sobie sam dolewam do poziomu prawie max, po czym smigam do nastepnej wymiany, wczesniej okresowo sprawdzając stan czy wszystko ok :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 10:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Co by nie mówić - żeby wlać wartość katalogową oleju, musiałbyś przedtem rozebrać cały silnik, wytrzeć go szmatką do sucha i złożyć... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 11:49 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
pawel_p napisał(a):
witam, mam pytanie, bo już zgłupiałem, czy to jest prawidłowy poziom oleju? zdj zapożyczone, bagnet mam taki sam, i drugie moje pytanie, bo mechanik wlał 6,25l, bo się upierał, że wchodzi do tego silnika 6l, a ja mówie, że na pewno 6,5. silnik m52b20tu


Masz za duzo oleju, odessij sobie przez otwór od bagnetu strzykawą (wlasciwy poziom jest przy gornej granicy tego wydzielonego prostokąta).
Właściy poziom oleju sprawdza sie na ciepłym silniku po odczekaniu 10minut od zgaszenia (wyciagasz i przecierasz bagnet szmata, wkladasz, wyjmujesz i patrzysz).
Pamietaj co by robic dolewki na zimnym silniku!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 12:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Śląskie
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
ok, rozumiem, tzn po zalaniu załóżmy książkowo 6,5 l poziom oleju powinien być na maksimum, tak?
mi wychodzi, że mechanik wlał 6,3l+to co zostało w silniku, czyli ok 6,8l czy się myle?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 13:34 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Zawsze cos zostanie w silniku z poprzedniego oleju, tak więc trzeba ostroznie wlewac. Proponuje zapodac tak jak kolega melon poleca. Niech mechanior zaleje 6-6.1 a pozniej pod domem dokladnie sprawdzic i ewentualnie dolac.
Pamietam u siebie podczas wymiany wlalem chyba 6.2l i mialem wlasciwy max na bagnecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 13:36 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Mechanicy zawsze leją na oko bo nie chcą żeby im auto długo stało w warsztacie miałem już 2 BMW i zawsze było tak że żeby sprawdzić poziom to trzeba przynajmniej godzinę odczekać bo inaczej pokaże niski stan w silniku zostawało mi od 0,5 do 0,8l oleju. Takie wlewanie na oko to jak gra w totolotka albo się trafi albo nie. Ja zawsze wlewam przynajmniej litr mniej niż powinienem i dopiero po odczekaniu dolewam ile trzeba. Ostatnio się wycwaniłem i spuszczam olej do miski z miarką i wlewam tyle ile spuściłem z auta + ewentualne dolanie po odczekaniu jak jest za mało. Dziwi mnie że w warsztatach nie pokuszą się o takie rozwiązanie tylko leją jak w katalogu i potem wychodzi że 7 litrów oleju w silniku jest. Pomijam fakt że za duża ilość oleju szkodzi silnikowi i uszczelnieniom warsztatom chyba chodzi o to żebyś wrócił później na grubszą robotę. Do tego silnika Przy wymianie wchodzi 5,7 przynajmniej jak wymieniałem znajomemu to przy takim stanie na bagnecie pojawiło się 3/4. Nie podpowiadaj mechanikowi żeby lał jeszcze więcej bo silnik zepsujecie i uszczelnienia popuszczają.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Śląskie
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
ok, rozumiem, czyli muszę upuścić, tak z 0,5l, przez rurke od bagnetu da radę? strzykawka + wężyk tylko jaka jego średnica i gdzie to kupić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 14:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Strzykawką to się namordujesz strasznie najlepiej przez korek spustowy jak zleci za dużo to zawsze można potem dolać z naczynka tylko trzeba uważać i delikatnie popuszczać korek żeby całego oleju nie spuścić.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 14:40 
Końska strzykawka, parę pociągnięć tłoka i już ma poziom w normie bez wczołgiwania sie pod auto. Sam tak robiłem.

Marko84s napisał(a):
BMW i zawsze było tak że żeby sprawdzić poziom to trzeba przynajmniej godzinę odczekać bo inaczej pokaże niski stan w silniku zostawało mi od 0,5 do 0,8l oleju.


Stan sprawdza się na rozgrzanym silniku, po odczekaniu 5 minut od jego wyłączenia.

Ps: R6 tak mają, że zaraz po zalaniu oleju poziom jest ok, a jak się trochę przejedzie, to wzrasta z niewyjaśnionych przyczyn. 2 raz już będę musiał odessać... :zdegustowany:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 14:59 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Cytuj:
Stan sprawdza się na rozgrzanym silniku, po odczekaniu 5 minut od jego wyłączenia.
tu się zgodzę ale nie w przypadku kiedy sprawdza się poziom po wymianie oleju wtedy trzeba odczekać inaczej zawsze będzie za mało. Jak olej w silniku już jest a do tego rozgrzany to bardzo szybko wraca do miski i wystarczy 5 minut.

Tylko szkoda że takiej strzykawki w każdym zoologicznym nie kupi.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 15:14 
Marko84s napisał(a):
Tylko szkoda że takiej strzykawki w każdym zoologicznym nie kupi.


No ja właśnie taką mam. Ssie oliwę jak się patrzy :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 15:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1159
Lokalizacja: PL
nigdy sie nie wlewa tyle ile ksiazka pisze.nigdy nie spuscisz wszystkiego,zawsze leje sie mniej a potem jak za mało ewentualnie dolewka,najlepiej sprawdzc stan po nocy.masz za duzo oleju.powinien byc miedzy min a max.u ciebie na bagnecie jest to pomiedzy wycienciami na srodku,spusc troche najlepiej przez rurke od bagnetu,wsadz wezyk i jakas strzykawka pociagnij,rozgrzej tylko auto aby olej był rzadszy wtedy lepiej zaciagniesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 17 marca 2010, 16:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 111
Lokalizacja: Śląskie
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52B25
dałem radę panowie,kupiłem strzykawkę 50ml, i wyssałem ok 0,5l, teraz poziom jest w normie, czyli między min a max. dzięki za podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]320i, poziom oleju
PostNapisane: 23 października 2010, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Moje BMW: 320
witam. a ja w swoim bmw spuscilem olej bo mialem stan jak na zdjeciu jest podpisane "moj poziom oleju" spuscilem gdzies do tej kreski co jest poznizej. i cale szczescie ze nie jezdzilem dlugo moze z 200 km. bo jak spuscilem olej okazalo sie ze tylko 5 litrow bylo w silniku. a jak wlalem nowy olej 6 litrow bylo zaraz ponizej tej gornej kreski.z napisem moj poziom oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL