BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 20:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 marca 2010, 17:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Przeszukałem forum, było coś podobnego ale bez konkretów stąd nowy temat
Wiec najpierw objawy:
-Na benzynie nie ma mocy, obroty spadają do zera, w trakcie ruszania szarpie i strzela w przepływomierzu, ewidentnie większy apetyt na paliwo
-Na gazie Ok, jedynie podwyższone obroty do 1,5 ale to już brożka gazownika ale ogólnie chodzi równo i płynnie.

Jeżdżę już tak około 3 miechy ale po prostu nie miałem się kiedy tym zająć, a tak to przełączam na gaz i jazda:).
Wiec rozwiązywanie tematu zacząłem od wymiany filtra paliwa - tak samo.
Następnie 2 razy zalewałem płyny czyszczące STP do paliwa plus specyfik do pracy przez 10 minut przy małej ilości paliwa - nie pomogło.
Ostatnio wpadłem, że może być coś z przepływomierzem i zobaczyłem obudowe od filtra powietrza mam popękaną wiec zająłem się tematem ale dalej to samo.
Teraz zamierzam sie zabrać za przepływomierz bo w końcu w nim strzela - jest jak widziałem tam trochę syfu. Jak myślicie czy to może być przepływomierz, no ale na gazie chodzi Ok?
Mechanik cos tam mówił o potencjometrze i gumie do przepływomierza ( ale jest szczelna) bo wizualnie słabo wygląda - posklejana taśmą, po za tym nie zostawiałem mu póki co auta do diagnozy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 marca 2010, 19:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Przepływomierz, sonda lambda, zapieczone wtryski,, nieszczelny układ dolotowy, silniczek krokowy, kable, świece, filtry, pompka nie daje odpowiedniego ciśnienia - to tylko niektóre elementy, które mogły nawalić tak bez wglądu trudno ocenić co może być uszkodzone.

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 marca 2010, 20:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Lokalizacja: Gryfino
Moje BMW: f11
długo masz już gaz ? jeżeli kupiłeś auto w takim stanie to może być wszystko po kolei do sprawdzenia. ja bym obstawiał wtryski albo pompke paliwa. jeszcze mozesz sporobowac odlaczyc akumulator(zrobic reset) i nie przelaczac na gaz, zobacz jak pracuje na benzynie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 marca 2010, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Hmm reset odpada już to przerabiałem i nic nie pomaga.A jeśli chodzi o wtryski zapieczone to właśnie po to kupiłem te dodatki do paliwa bo właśnie w tym dopatrywałem się problemu, ale też lipa.
A strzały słychać z okolic przepływomierza wiec może jest to z tym związane, jutro spróbuje przeczyścić trochę ten przepływomierz może pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 23 marca 2010, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Przeczyszczenie czujnika nic nie dało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 23 marca 2010, 17:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Jakie znaczenie ma praca przepływomierza podczas jazdy na gazie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 23 marca 2010, 20:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Na gazie I generacji żadne - Przepływomierz mierzy ile powietrza wpada i do tego powietrza dawkuje paliwo

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 23 marca 2010, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E 36
ja bym zaczął od sondy lambda, objawy pasują,
-większe spalanie
-duszenie się
-zalewanie
-szarpanie wnioskuję że jest spowodowane falującymi obrotami
-strzelanie (występuje przeważnie w kolektor wylotowy przy wyższych obrotach )

jaki masz gaz ?? sekwencję odrzucam. teraz jeszcze pytanie nie wiem jak to dokładnie się nazywa ale masz gaz regulowany ręcznie czy podłączony do kompa ??



więc polecam sprawdzić sondę ale nie na kompie bo nie zawsze pokazuje błąd tylko oscyloskopem ją sprawdzić

ps. podaj swojego e mail to prześlę Ci książkę sam naprawiam e36 może coś wyczytasz tam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 24 marca 2010, 01:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Dzięki wielkie Wojar12. Mam już tego pdf'a wiec w wolnej chwili lookne. Jutro obadam jeszcze temat z inną przepływką i dam znać jaki efekt:).
Gaz I generacja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 24 marca 2010, 17:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Inna przepływka i to samo. za tydzien podjadę na diagnoze komputerową.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 24 marca 2010, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: polska
Moje BMW: e36
sig277 miałem identyczny problem jak ty :dobani: wymieniłem filtr , posprawdzałem wtryski , kupiłem nowe przewody paliwowe i inne pierdoły i nic nadal było tak samo :/ POMPY PALIWA NIEOBSTAWIAŁEM BO BYŁA PARO MIESIĘCZNA NÓWKA ZE SKLEPU (ALE ZAMIENNIK ZA 140 ZŁ) niedawno kupiłem używke orginał udało mi się za 50 zł i śmiga jak ta lala :hurra: silnik zapalił od tyku w samochodzie zrobiło się cicho bo tamten zamiennik buczał jak niewiem a ta , chodzi ślicznie nawet jej nie słysze więc obstawiam że pompa paliwa niedaje odpowiedniego ciśnienia :) dodam że na gazie bema chodziła normalnie POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 25 marca 2010, 14:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
hmm kurde myślałem nad pompą paliwa, ale już raz miałem wymienianą co prawda pochopnie u mechanika za 300zł. Rzekomo wsadził tam bosha za 250zł no i taka raczej nie powinna sie szybko wysypać...chyba ze w h.. przyleciał i wstawił jakieś gówno.
dzięki za rade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, 23:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
byłem u mechanika ale jedyne co sie dowiedziałem to rada z jego strony aby wymienić gumę przepływomierza(plus rezonator bo takowego nie mam) i wtedy dopiero można szukać dalej i diagnozowac....no ale wczesniej było ok przy tej samej gumie a guma jest szczelna.
W celuje teraz w sondę lambda spróbuje ja wykręcić i przyjrzeć jak wygląda ewentualnie zmierzyć napiecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 3 kwietnia 2010, 09:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7
Lokalizacja: Krakow
Moje BMW: E36 .92
Kod silnika: M43B16
A jaki masz silnik ? ja miałem te same problemy po odpaleniu na benzynie obroty zchodziły do zera gasł , podmieniałem przepływomierz teraz mam 2 luzem ,wymieniłem świece , kable zapłonowe i nic nie dało miałem silnik m40 a problem był we wtryskiwaczach stopiły się takie plastikowe osłonki po wymianie problem ustał zajęło mi to 2 godziny ale było warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 7 kwietnia 2010, 18:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
316i M43 1,6.
Kurde tez włąśnie zastanawiam się nad nowymi swiecami i kablami ale teraz nie mam czasu się za to zabrać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 07:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
świece wymienione..nie pomogło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 08:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
a i świece było okopcone czarne wiec za bogata mieszanka....nie wiem czy nie zaryzykować i nie kupić sondy lambda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 maja 2010, 11:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e53
Kod silnika: M54
Dalej się z tym męczę byłem u kolesia to udało mu się ustawić jałowe obroty przez regulacje przepływki i lewe powietrze...(90zł). Ale jak sie dusił tak się dusi... .
A ta sonda lambda .. wtyczka była przygnita ale z tego co się dowiedziałem to małe ma znaczenie na takie duszenie , gdyż komputer pobiera fabryczne ustawienia komputera i nie reguluje w locie składu mieszanki.może więcej palić beny no ale i tak jeżdżę na gazie.
No i dalej dusi.
Kuźwa może ta pompa paliwa.
Wiecie jak najprościej zmierzyć ciśnienie na tej pompie jest tam taki wentyl....?

A jak nie to chyba zaryzykuje i kupię tą pompę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 maja 2010, 15:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3530
Lokalizacja: Myślenice
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=99809
sig277, Miałem Kiedyś podobny przypadek Tylko że długo na samym gazie jeździłem i Potem nie chciała na benzynie jeździć na siłe jeździłem na benzynie pskało cudowało i się rozkręciła sama :hyhy: teraz znowu Mam podobny problem ale to wina sondy lambda jeden wtrysk niedomaga i Przepływka też siada :] a na gazie idzie jak By 2.8 Tam Było :cwaniak:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Szarpie na benzynie na gazie ok.
PostNapisane: 22 maja 2010, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40
Jak masz vczarne świece to nie wina pompki paliwa tylko raczej silniczka krokowego bądź sondy lambda

Pompka ma stale określoną wydajność i nie reguluje się jej niczym.Może jedynie niedomagać ale więcej paliwa Ci nie da nigdy
Masz ubogą dawkę powietrza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL