BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 10:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

kupilem rok temu BMW E46 318i w sumie znajomy sporwadzil i przekonal mnie ze auto bylo serwisowane w aso i ze olej jest zgodny z naklejka czyli castrol slx (chyba LL04). Ale wiadomo kupiony samochod to wymiana plynow, wiec wymienilem i olej na castrol edge 0W30 bo mi czlowiek z castrola powiedzial ze to jest to samo co slx. Minal rok i :( silnik sie zaczal rozszczelniac. Najpierw pierścień uszczelniający wału korbowego przód, wymieniłem. Teraz zaczyna przeciekać pod podstawą filtra oleju oraz uszczelka pod pokrywą rozrządu.

Teraz pytanie co z tym zrobić? Uszczelnić i wymienić olej na półsyntetyk?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 11:26 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 789
najlepiej 10w40 magnatec lub valvoline mniej więcej
to zaufane marki
a 0w30 chyba nie pasuje ...
tak mi sie wydaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 12:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Nie wymieniaj na gęstszy olej tylko usuń awarię.
Uszczelka pod pokrywą i pod filtrem to nie są grube naprawy. A tak używająć np 5W może silnik odżyje, skoro piszesz że wcześniej tego nie było, to pewnie ktoś katował go na mineralnym.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Witam,

Boggy e36 napisał(a):
Nie wymieniaj na gęstszy olej tylko usuń awarię.
Uszczelka pod pokrywą i pod filtrem to nie są grube naprawy. A tak używająć np 5W może silnik odżyje, skoro piszesz że wcześniej tego nie było, to pewnie ktoś katował go na mineralnym.


No toż właśnie nie za bardzo chce lać półsysnetyk, ale z drugiej strony boje sie że zakraz następne uszczelnienie poleci. Rozmawiałem dziś z człowiekiem który ma sklep z częściami BMW (chyba nawet udziala się na forum) i doradził mi zalanie Valvoline Maxlife 5W40. Może to faktycznie będzie dobre rozwiązanie.
Dodam tylko, że jak kupiłem samochód do miał dużo ponad maks. oleju. Normalnie na maksa wchodzi u mnie 4l a bylo wlane cos pomiedzy 6-7 (podobno wloskie serwisy tak leja :/). Ale nie wiem czy to byla przyczyna bo rozszczelnił się po około 10 tys od zalania castrola z właściwym poziomem.

_Red_Coupe_325 napisał(a):
a 0w30 chyba nie pasuje ...
tak mi sie wydaje

Jeżeli chodzi o edge 0W30 to sprzedawca z firmy castrol powiedział, że to jest ten sam olej który w nomenklaturze BMW nazywa się Castrol SLX BMW Longlife 01 więc jak najbardziej pasuje do tego typu samochodu (jak widać do mojego już nie :().


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
A co to za sposób na naprawę cieknącego simmeringu ? Wymieniasz na nowy i jedziesz dalej to nie są rzeczy wieczne.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
Bobby_Valentino napisał(a):
A co to za sposób na naprawę cieknącego simmeringu ? Wymieniasz na nowy i jedziesz dalej to nie są rzeczy wieczne.


To nie sposób na naprawę. To jest pytanie o zalanie oleju po naprawie cieknących uszczelnień. Chodzi mi o to żeby nie pojawiały się nowe wycieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Swistakoss napisał(a):
Chodzi mi o to żeby nie pojawiały się nowe wycieki.


Zalej olej mineralny i przekraczaj termin wymiany o jakieś 10 tyś km po jakimś czasie silnik zalepi się skutecznie. Jeżeli nie masz na to czasu zalej od razu motodoktora i wycieki znikną jak ręką odjął.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Bobby_Valentino napisał(a):
Zalej olej mineralny i przekraczaj termin wymiany o jakieś 10 tyś km po jakimś czasie silnik zalepi się skutecznie. Jeżeli nie masz na to czasu zalej od razu motodoktora i wycieki znikną jak ręką odjął.


Dziękuje za pomoc rozwiązałeś mój problem w sposób permanentny. Jeszcze brakuje tylko informacji, że każdy papier kiedyś się skonczy a sms-y nie :D.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 318i Rozszczelniony silnik
PostNapisane: 29 marca 2010, 13:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Jak w silniku R4 było 7l oleju, jak u mnie w R6, to ciesz się że tylko to wychodzi.
Nigdzie, w szanującym się warsztacie, tak ci nie naleją, albo wiedzą a jak nie to sprawdzą.
Oleju było grubo za dużo, więc normalne że chciał gdzieś ujść i zaczeło wywalać ci uszczelki. Po wymianie uszczelek, które uszkodziła ta głupota, powinno być dobrze, chyba że masz zarżnięty motor.

Jeśli idzie o olej to lałem 4 lata tego Valvolina i byłem zadowolony. Teraz leje Mobil 1 i chyba przy tym zostanę.
Jeszcze jedno, jak by jeżdził cały czas na syntetyku to zmiana na 0W nie czyniłe by różnicy (zmieniałem kiedyś na taki).

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL