BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 22:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] czujnik parkowania i opony
PostNapisane: 27 marca 2010, 22:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320d
Witam :) Od niespełna 2 tygodni jestem posiadaczem bmw 320d touring z 2002 roku. Samochód sprawuje się na prawdę dobrze i mimo początkowych obaw prawie wszystko jest okej. Prawie, bo nie działa mi czujnik parkowania. Gdy wrzucam na wsteczny zaczyna pikać, ale potem już nic. Na początku myślałem, że to wina jednej spalonej żarówki od cofania, jednak po dzisiejszej wymianie nic się nie zmieniło w tej kwestii. Czego to może być wina?

Wiosna już przyszła i wypadałoby się przerzucić na letnie opony. Problem w tym, że ich nie mam i nie wiem jakie kupić. Znajomy, który trudni się w oponach poradził mi Matadory. Wyszedł ponoć jakiś nowy bieżnik, który sprawuję się dobrze. Nie chcę wydać dużo na opony, bo jeżdżę mało - koło 10-12 tys. km rocznie (magia firmowego samochodu ;)). Co byście polecili w granicach 250zł? Rozmiar opon standardowy - 205/55/R16.

To nie koniec pytań ;) Nie jestem do końca przekonany czy działa nawiew na tylną szybę, para po prostu nie schodzi. Jedna z tych pionowych linii jest w pewnym miejscu przepalona. Możliwe, że to przez to nie działa dobrze nawiew? I a propo tylnej szyby :P Spryskiwacz musi 3 razy psikać? :D

Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew ;)

edit. Ale pomyliłem nazwę tematu, hehe, już zmienione


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czujnik parkowania i opony
PostNapisane: 28 marca 2010, 12:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 951
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E83 3.0i
Oponki polecam jak napisałeś 205/55/16 lub 225/50/16. Zależy jeszcze od szerokości felg.

Robisz 10-12tyś rocznie i diesla kupiłeś?? :wstyd:

_________________
Było:
E36 318is coupe 93'
E36 323i sedan 97'
E36 328i sedan 97'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czujnik parkowania i opony
PostNapisane: 28 marca 2010, 12:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 320d
Jestem człowiekiem starszej daty, który zawsze chciał mieć diesla. :) Nie chodzi mi o rozmiar opon, a raczej o jakie opony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czujnik parkowania i opony
PostNapisane: 27 czerwca 2010, 09:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 16
Lokalizacja: ze wsi
Moje BMW: E46 320d touring
Kod silnika: M47TU
Witam

Czy kolega już zakupił opony letnie ? Jak tak to proszę o wrażenia :cwaniak:

Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Moje opony to 205/55/16. Jazda prawie komfortowa -prawie bo gdy wjeżdzam na koleiny to jednak trochę rzuca i trzeba trzymać mocno kierownicę. Myślę o wymianie dwóch opon (druga para na co najmniej 2 lata jeszcze) i z racji problemów z koleinami zastanawiam się czy do przodu nie założyć coś innego. A może przy takim rozmiarze to problem felg, proszę o poradę jak to sprawdzić (dodam, że mam opony zimowe w identycznym rozmiarze tylko na felgach stalowych i aż takiego problemu nie ma) ?


Ostatnio edytowano 30 czerwca 2010, 09:53 przez wjadro, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] czujnik parkowania i opony
PostNapisane: 27 czerwca 2010, 21:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Co do czujnika to wlacz zaplon bez odpalania zapnij wsteczny i idz do tylu przylorz ucho do kazdego czujnika i powinien charakterystyczne cykac jak ktorys nie cyka to znaczy ze jest walniety.

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL