BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 17:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
koledzy spotkaliscie sie z tym ze w bmw e36 szyby elektryczne opuszczaja sie w miare ok, natomiast podczas podnoszenia jest delikatny opor? wyglada to tak jakby prowadnice byly zabrudzone, szyba ciezko wychodzi do gory.... Rozbieralem boczki i nic szczegolnego nie widzialem.... Chodzi o szyby elektryczne z przodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 17:13 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Biały smar w spraju i napryskać tego w prowadnice, problem minie ;)
To żadna nowość. Audi A6 w nadwoziu C5 potrafi otworzyć tylne szyby, ale o zamknięciu zapomnij, szyba staje bokiem. Smar pomaga.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
no wlasnie wyglada to tak jakby szyba wychodzila nie rowno, z prawej strony idzie jej wiecej niz z lewej i tak jakby w ogole nie trzymala sie prowadnic. A czy taki bialy smar nie zostawi sladow na czarnych uszczelkach?/ Pytam bo znajomy odradzil mi ten bialy smar a polecil wd40, popsikalem tym wd40 ale jakis wielkich zmian niiema


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 17:50 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
smar smarem ale trzeba wymienić ślizgi w prowadnicach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 19:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
kolego a moglbys mniej wiecej nakreslic jak je sie wymienia? albo chociaz powiedz ile tych slizgow potrzebuje na jedne drzwi?? na allegro znalazlem cos takiego http://www.motoallegro.pl/item941117183 ... _szyb.html tylko niewiem ile tego mam zamowic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 20:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
dokladnie to sa takie slizgi w aso kosztuja 8 zeta sztuka. na jedne drzwi przypadaja 2 slizgi ale wez jeden wiecej bo przy montarzu mozesz polamac ..delikatne to ustrojstwo :zdegustowany:
montarz latwy- dokopujesz sie do mechanizmu szyby ktory jest polaczony z szyba tym wlasnie plastikiem ,wyciagasz zawleczki(trudno dostepne miejsce) rozlanczasz mechanizm -jest na wcisk na jabluszko ,wymieniasz plastiki ,wciskasz ramie mechanizmu szyby zakladasz zawleczke (musi byc dobrze wlozona!!) i gotowe . ale najpierw rozbierz boczki zobacz na stare slizgi jak beda ok (nie polamane ) to nasmaruj nawet zwyklym smarem by woda go nie wyplukala . jak to nie pomoze to obejrzyj prowadnice szyb (ciezko jest ja obejrzec ) ale musisz sobie poradzic jak i ona bedzie ok to pozostaje jedno -uszczelka dookola ramki okna od wewnatrz ,ta co szyba w niej chodzi bo to jest prowadnica szyby . mi nie dzialala szyba przez pol roku - wymienilem te plasticzki i dupa pomoglo -zakupilem od znajomego uszczelke ,nasmarowalem ja troszke wlozylem i dziala jak talala otwiera i domyka z tym ze przy domykaniu jakies 3 cm przy gorze widac jakby szyba krzywo sie domykala ale to minimalnie poza tym jest wporzadku .

wogole szyby elek. w e 36 domykaja sie powoli i jakby z oporem ale to uz wina konstruktorow -dla porownania e 46 chodza 2 razy szybciej

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] ciezko pracujace el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Moje BMW: E36 325i
Kod silnika: M50B25
DaRo25 napisał(a):
wogole szyby elek. w e 36 domykaja sie powoli i jakby z oporem ale to uz wina konstruktorow -dla porownania e 46 chodza 2 razy szybciej



aaa wlasnie wlasnie.... a po 2 to ja je porownuje do mojego poprzedniego samochodu - seata ibizy w ktorym chodzily jak burza w dol i na gore... a w bmw wyglada to tak jakby uszczelki chamowaly szybe...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 28 marca 2010, 21:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 2786
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Moje BMW: AR 159
zacznij od przesmarowania, ja tez tak miałem, przy okazji robiąc coś tam nasmarowałem cały mechanizm i lata elegancko :cool:
bez wymiany ślizgów itp.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 29 marca 2010, 00:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Lokalizacja: IRL
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M44B19
Ok , smarowanie i stan uszczelek to podstawa :)

Do metalowych prowadnic uzywaj tylko bialego smaru, inne smary do lozysk czy tym podobne sa zbyt geste w normalnej temperaturze i nie ulatwiaja pracy szybie. Przed smarowaniem trzeba koniecznie wymyc stary ztwardnialy smar z prowadnic np. benzyna szybko idzie ;). Tu na obrazku sa zaznaczone strzalkami prowadnice ktore trzeba przesmarowac. W tej pionowej to tylko lekko liznac , poniej szyba jedzi na koleczkach, mysle ze lepiej zeby sie nie zapchaly smarem tylko krecily :super:
Obrazek

Co do uszczelek to tu jest co i jak :). Zewnetrzna uszczelka szyby w drzwiach jest tylko na wcisk. Zeby wyjac wewnetrzna trzeba zdjac boczek. A ta narozna uszczelka ( bardziej prowadnica) jest na takim koleczku i na wcisk, latwo wyjac. A uszczelke gumowa na budzie warto czesto psikac, ja co mycie samochodu to robie :)
Obrazek

Jak szyba krzywo chodzi to slizgi wymienic

_________________
AvusBlue 318iS Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 12 maja 2010, 07:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 27
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: E90 320i
mówiąc biały smar macie na myśli wazelinę techniczną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 12 maja 2010, 12:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 528
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E36 328i
Kod silnika: M52B28
Jeśli szyba staje Ci bokiem to tam jest regulacja (jest to jedna z prowadnic) Odkręcasz ją i doginasz w dół następnie przykręcasz. Jak rozbierzesz boczek to będziesz widział ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Ciężko pracujące el szyby
PostNapisane: 12 maja 2010, 13:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 27
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: E90 320i
Staje bokiem staje. Regulacja tym ramieniem pomaga, ale i tak z prawej strony szyba ciężko się podnosi. Muszę zamykać szybę pulsacyjnie. Uszczelka szyby wymieniona, ślizgi też. Prowadnica z prawej strony jest prostowana (ta zgrzewana do karoserii drzwi).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 167 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL