BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 01:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 7 kwietnia 2010, 20:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
Witam.
Mam problem z zamkiem centralnym na kluczyk w BMW 325i E36.
Jak zamykam to zamyka mi wszystkie zamki prócz jednego od pasażera.
Centralny go nie zamyka wcale,a ręcznie można go zamknąć od środka co to może być tak na sto procent bo nie wiem czy kupować siłownik do
niego bo chyba to będzie na stówę jak myślicie?????????
A i jeszcze od tamtego czasu odbija raz i za drugim mi zamyka dopiero reszte sprawnych zamków.

Proszę o konkretną odpowiedz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 7 kwietnia 2010, 21:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Moje BMW: e36 1.8i
Kod silnika: M40
Witam
Siłownik jest bardzo prosto sprawdzić ma dwa kable zasilające i w zależności na który pójdzie plus to zamyka bądż otwiera.
Wykręć podłącz przewody i dotknij do akumulatora,nieprzytrzymuj bo to musi byc krutki impuls,inaczej mozesz go spalić.
Podejrzewam ze z siłownikiem jest wszystko ok,zobacz w jakim stanie masz przewody w klapie bag,bo masz pierwsze symptomy.

_________________
http://images38.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/278/a57f3c371e0f7ab7m.jpeg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 8 kwietnia 2010, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
Czyli bardziej prawdopodobne jest to że kable się przetarły?
Kable są na zgjęciu pod klapą raczej w dobrym stanie koszulka też wygląda nieźle cyba że w środku coś jest nie tak.
Czyli pewniejsze będzie że to kable ?????
A może jednak ten siłownik?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 23:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Moje BMW: e36 1.8i
Kod silnika: M40
Ja bym obstawiał na początek te kable,mozesz tez sprawdzić klemy ,przeczyścić i dokręcić,centralny tez możne fiksować od tego.
A najlepsze ze to nic nie kosztuje :hyhy: a dopiero po tym możesz się rozglądać za siłownikiem.Ale to mało prawdopodobne ze padł.odepnij i sprawdz wtedy bedziesz wiedzial na100%

_________________
http://images38.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/278/a57f3c371e0f7ab7m.jpeg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 15 kwietnia 2010, 23:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 107
Lokalizacja: T-n
Moje BMW: e39/e36
Kod silnika: m52b28/m43b16
Przedwczoraj tez przerabialem ten temat. Poczatkowo czesto nie otwieral/zamykal mi tylnych drzwi. Pozniej praktycznie wcale. Podejrzenie padlo wiec na silownik. U mnie pomoglo samo wyczyszczenie i nasmarowanie wszystkiego i smiga. Z tym, ze jesli chcesz wyjac to razem z zamkiem to czeka Cie masa roboty - odpiecie ciegien, wywalenie uszczelek i szyby i przesuniecie tej pionowej prowadnicy od szyby. Ja nie wiedzac jak to jest zbudowane wlasnie tak wszystko wybebeszylem. Jednak jesli chcesz sam silownik zmienic to wystarczy ze go odkrecisz i przesuniesz blizej srodka (zdejmujac wczesniej ciegna od klamki i dzyndzla z tapicerki). Silownik trzyma sie tylko na zatrzasku i dasz rade go wyjac bez wyciagania szyby.

Kable sprawdzisz bardzo prosto. Wbijasz szpilki do poszczegolnych i sprawdzasz miernikiem/zaroweczka. Jesli przy zamykaniu/otwieraniu bedzie impuls to silownik do wymiany/czyszczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 23:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: RzeszĂłw
siłownik jest ok czyszczenie pomogło.Czasami jednak odbija ale nie zawsze.Kable w porządku więc pewnie przez akumulator fixuje pewnie czasami
z tym odbiciem choć klemy są przeczyszczone.Wydaje mi się że to odbicie zależy od napięcia akumulatora jakie w danej chwili posiada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Zamek centralny, problem.
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 00:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 47
Lokalizacja: Warszawa
Wykreslilbym akumulator z listy tych usterek.

_________________
Sprzedam moje e39 528i. ANGLIK! Cena 5500zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL