BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 19:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330xd - Dziwne terkotanie po wymianie...
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 08:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
...na przodzie amortyzatorów i prawego, wewnętrznego długiego przegubu. Terkotanie brzmi na moje ucho bardziej plastikowo/gumowo - nie przypomina raczej metalowych stuków - przynajmniej w kabinie tak to słychać. Częstotliwość terkotania wzrasta wraz z szybkością maleje przy zwalnianiu. Jakby coś obcierało o koło...Myślałem, że może nie dokręcili osłony pod silnikiem albo spadła opaska z osłony gumowej przegubu (co kiedyś mi się zdarzyło i luźna guma która zsunęła się i lekko zmieliła wydawała dość podobny dźwięk)...ale nie. Po obejrzeniu samochodu pod spodem wszystko wydaje się być w porządku.

A więc skąd to terkotanie może być?

Czyżby nieprawidłowy montaż koła?

Podczas wymiany przegubu zlano bodaj ze skrzynki rozdzielczej olej...czy takie terkotanie mogłoby powstać gdyby nalano z powrotem za mało oleju?

A może coś nie tak z montażem amortyzatorów???

Czy Macie Koledzy jakieś propozycje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - Dziwne terkotanie po wymianie...
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 11:36 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 5
Lokalizacja: B-stok
Moje BMW: e-46 318i
A może łożysko w kole?Wiem,że łożysko chuczy ale powiem ci,że jak miałem walnięte z tyłu to odgłos nie przypominał chuczenia tylko właśnie jakby terkotanie z ocieraniem,po wymianie cisza,najlepiej to na warsztat jedź.Może być przegub,ciężko powiedzieć....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - Dziwne terkotanie po wymianie...
PostNapisane: 10 czerwca 2011, 12:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
Fala napisał(a):
A może łożysko w kole?Wiem,że łożysko chuczy ale powiem ci,że jak miałem walnięte z tyłu to odgłos nie przypominał chuczenia tylko właśnie jakby terkotanie z ocieraniem,po wymianie cisza,najlepiej to na warsztat jedź.Może być przegub,ciężko powiedzieć....


Przeguby raczej chyba odpadają, bo prawy wewnętrzny dopiero co był wymieniany - lewy zaś raptem miesiąc temu. Ale przyjrzę się łożysku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - Dziwne terkotanie po wymianie...
PostNapisane: 12 czerwca 2011, 19:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
Ufff. Sprawa wyjaśniona. To jednak osłona silnika, którą nieco krzywo jakimś cudem zamontowali mechanicy - obcierała o obracający się przegub - całe szczęście nie o osłonę gumową, bo chwila moment guma w wiórach by była. Po dokładnych oględzinach zauważyliśmy ślady przytarcia na kielichu przegubu (a do oględzin osłona była zdjęta) a potem ślad na osłonie.
Na wszelki wypadek delikatnie wyciąłem mały fragment osłony silnika - tak aby nawet przy niedokładnym zamontowaniu nie obcierała przegubu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 167 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL