BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 22 kwietnia 2010, 22:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Koledzy, tak mnie naszlo na pisanie ;P Mam pytanie, otoz od jakiegos czasu nasilily mi sie wycieki oleju. Zawalone mam oslony pod silnikiem, najbardziej oslona pod skrzynia. Nie jest to wyciek oleju ze skrzyni tylko oleju silnikowego. Otoz, zawsze mokre mam polaczenie skrzyni z silnikiem, znaczy sie na tym laczeniu rosi sie olej, dosyc duzo i ped powietrza rozpryskuje oliwe po calym spodzie...ale mniej wiecej zaobserwowalem skad leci. Przy wymianie oleju, wymienilem uszczelke miski (dolna), uszczelnilem jest oka, pozniej myslalem, ze cieknie z tej drugiej uszczelki miski (uszczelka pod druga miska), uszczelnilem, wyczyscilem i sucho!!Pozniej luknalem, ze cieknie chyba z pod uszczelki od glowicy (mozliwe to, zeby az tak cieklo?) ale jak sie tak przygladam, to hmmm nie jest mocno ufajdane. Najbardziej mam ufajdane, laczenie skrzni z silnikiem jak pisalem i rozrusznik. Wycieki sa spore bo czasami po jezdzie po chwili widze jak olej kapie z oslon na ziemie. I tutaj pytanie, czy to moze puszczac odma??Widac, ze olej cieknie jakby z gory, po silniku i po laczeniu skrzyni...na oslony. Wykluczam raczej simmering walu tyl, jak sciagalem skrzynie w pazdzierniku bylo sucho...zaczelo sie tak lac od jakichs 3 miesiecy...wkurza mnie to generalnie, bo zostawiac po sobie slady to troche wstyd :/. Obstawiem tez te uszczelki, ktore sa pod deklami w rejonach wlasnie uszczelniacza walu...ale teraz zastanawia mnie ta odma, czy ona moze tak puszczac olej...od nowosci nie byla napewno wymieniana...a wiem, ze w M60B30 mowia, ze trzeba ja wymieniac, tak jak co jakis czas nalezy sprawdzic sruby pompy olejowej...
Co Wy o tym sadzicie, moze jakies wskazowki...dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 22 kwietnia 2010, 23:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e30
Kod silnika: M50
Wydae mi sie własnie ze to jednak bedzie simmering na wale. poniewaz z odmy az tak nie powinno leciec. Proponuje wymienic odme a jak to nie pomoze to na 99% bedzie to simmering. Jesli jest to manualna skrzynia to moze sie jeszcze slizgac sprzegło jesili bedzie to simmering.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 06:09 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Dzieki...no skrzynia to automat akurat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 07:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
simmering na wale z tylu. Z odmy by nie kapalo, pozatym bys zauwazyl na kanale ze leci olej z wyzszych partii silnika, nie z nizszych

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 09:17 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
No wlasnie leci z gory...a pozniej wszystko sie zbiera na laczeniu skrzyni na dolnych partiach...a wyciek jest z gory...tak mi sie wydaje, cholera jesli to ten uszczelniacz na wale to znowu skrzynie trzeba sciagac :mur: :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 09:21 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 810
Lokalizacja: znana jako Wielkopolska wschodnia
Moje BMW: E39 530iT
Kod silnika: M54
jak leci na łączeniu silnika ze skrzynią to tylko simmering na wale. innej opcji ni ma.

_________________
'OkayLewis it's hammer time'
Obrazek

BetaBoy
http://www.youtube.com/watch?v=mJenWO1Hq5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 09:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Kisiel24 napisał(a):
No wlasnie leci z gory...a pozniej wszystko sie zbiera na laczeniu skrzyni na dolnych partiach...a wyciek jest z gory...tak mi sie wydaje, cholera jesli to ten uszczelniacz na wale to znowu skrzynie trzeba sciagac :mur: :rozpacz:


Skoro leci z gory to musisz szukac czegos wyzej niz skrzynia/wal. Ciezko tak na odleglosc cos powiedziec. Wez pod uwage takze, ze wisko i ped powietrza moze torche inaczej rozprowadzac wyciekajacy olej po silniku, co jest czesto przyczyna blednej diagnozy.
Jezeli nie bedziesz w stanie zlokalizowac wycieku, to jedyny sposob to chyba umyc dokladnie silnik i co kilka spokojnie zrobionych kilometrow sprawdzac czy pojawia sie gdzies olej.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 09:40 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
No to prawda...ale jak pisalem, wjechalem na podnosnik, wyczyscilem wszystko...i tak, misko olejowa uszczelniona dodatkowo, druga miska ta wyzej i uszczelka dokrecone sruby i nawalilem na wszystko jeszcze paste uszczelniajaca wysokotemperaturowa...i jak sprawdzalem te miejsca sa suche!I po jezdzie wjezdzam na kanal czy podnosnik i laczenie skrzyni z olejem strozka oleju, ale lecaca jakby z gory i wiadomo w najnizszym punkcie robia sie krople...i jak pisze, rozrusznik, laczenie, sama miska skrzyni, az po katalizatory w oleju :zalamany: ...a te miejsca co uszczelnilem suche...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 11:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 810
Lokalizacja: znana jako Wielkopolska wschodnia
Moje BMW: E39 530iT
Kod silnika: M54
to ja nie doczytalem, ze wyzej tez mokro. a obejrzales (obmacales) dobrze tyl glowic i pokryw? Tych miejsc sie nie dojrzy nawet z kanału a jedynie organoleptycznie zbadasz.

_________________
'OkayLewis it's hammer time'
Obrazek

BetaBoy
http://www.youtube.com/watch?v=mJenWO1Hq5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E38] Wyciek oleju
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Uszczelki pod deklami zaworow wymienione, uszczelnione...wiec je calkowicie wykluczam :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL