BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 06:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 26 kwietnia 2010, 19:08 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć zależność awarii modułu komfortu ZV a nie możliwości odpalenia auta. Wróciłem z trasy auto postawiłem i stwierdziłem że nie działa centralny zamek, ale że było to nad ranem to stwierdziłem że rano luknę ... rano auto nie odpaliło a centralny zamek nadal nie działa... kontrolki i wszystko inne zapala się normalnie jak przy braku awarii... z po pychu auto odpaliło tak że nie chodziło o immobilizer . W module EWS z mostkowałem dwa piny i auto odpaliło bez problemu. No i teraz zagwostka ... po wyjęciu "mostka" z EWS i odpięciu modułu komfortu ZV auto pali normalnie ... Auto o które chodzi to e36 316 M43 1996 r.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 3 maja 2010, 22:06 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Ktoś na forum już opisywał sytuację, że przy zamkniętych drzwiach z centralnego zamka nie możliwe było uruchomienie silnika.

Przy fabrycznych alarmach tak jest, że bez sygnału o "prawidłowym" otwarciu auta z kluczyka bądź z pilota a po włączeniu zapłonu uaktywnia się alarm. Tak było również w E34, E31, E32 w których fabryczny alarm występował.
W E36 jednak fabryczny alarm nie zawsze występował a przy zastosowaniu właściwego modułu centralnego zamka łącznie z EWS takie zabezpieczenie może dodatkowo występować.

Nie martwiłbym się tym jednak zbytnio, lecz dlaczego moduł centralnego zamka przestał funkcjonować ?

Pod dywanikiem u nóg kierowcy jest wiązka (być może pod czarną plastikową osłoną przy podłodze) z węzłami przewodów. Upewnij się, że nie przegniły one w tych łączeniach, co często się w E36 zdarza. Jest tam jedno łączenie (rozgałęzienie) linii zasilania na poszczególne składowe układu centralnego zamka i w tym dla modułu ----- czerwono-zielone kolory przewodów.
;)

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 4 maja 2010, 07:31 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
robertbmw, moduł przestał funkcjonować z braku właściwej ilości prądu ( 7-9V ) ale przewody posprawdzane częściowo i było oki wszystko ale jeszcze dobrze sprawdzimy pod tym dywanikiem kierowcy . Prąd do modułu dałem ( tzn. kolega mechanior :P ) z innego miejsca i działa ... ale ten prąd trzeba jednak znaleźć który zginął ... tenks za poradę :D

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 9 października 2010, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
witam, kupiłem ostatnio compacta e36 i mam podobny problem. tzn. (nie mam pewnośći, ale wydaje mi się, że) centralny nie działa do końca tak jak powinien (np. jak zamykam przez od strony kierowcy to zamyka drugie drzwi ale klapy już nie, jak chce zamknac od strony pasażera to też zamyka drzwi vis a vis (klapy wciaz nie) a jak zamkne od strony kierowcy i potem otworze od strony pasażera to otwieraja sie tylko drzwi od pasażera). i w czym problem......auto odpala `na dotyk` aczkolwiek, zdarza mu sie nie odpalić np. z rana go odpale (słabiej zakręci ale odpali - tak jakby aku był słaby) i np. ostatnio zrobiłem trase 30 km, no i wracam do auta chce odaplić i problem taki jak u autora posta. Tzn. przekracam kluczyk i kontrolki w chwili przekręcenia kluczyka słabiej troche swieca ale zero oznak życia...i jak podepne akumulator pod kable. no to odpala też trochę kręcąc natomiast po tej `operacji` za kazdym razem odpala już na dotkniecie. Czy to mozliwe ze cos zwiazane tu bedzie z tym modułem komfortu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 11 października 2010, 18:08 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
tylna klapa się nie zamyka ponieważ wiązka która idzie do zamka tylnej klapy uległa przetarciu(częste dla e36:) )

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 11 października 2010, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
jak zamkne `tylną klapą` to wszystko sie zamyka. mozliwe ze dalej chodzi o wiązkę?

tylko potem tylną klapą juz nie otworze wszystkich drzwi, tylko samą klape oczywiscie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Moduł komfortu a odpalanie auta
PostNapisane: 11 października 2010, 18:44 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Trzymam się zdania że to nadal ta wiązka. A głównie dwa kable biały i niebieski najgrubsze z wszystkich. ale oczywiście sprawdź wszystkie:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 172 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL