BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 21:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330d Śmierdzące spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 27 kwietnia 2010, 21:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
witam wszystkich


mam taki problem.od niedawna zauwazylem ze po odpaleniu na zimnym czusc mocny swąd spalin(spaliny sa gryzace !!).na dodatek po rozgrzaniu od zapalenia i ruszeniu zwawiej widac kopcenie,najgorzej jak sie ze swiatel rusza dobrym butem to wtedy pojawia sie baczek NIEBIESKI z tylu i pozniej jest juz ok.niby nawet po rozgrzania w nocy w swiatlach innych samochodow widac ze jak przyciskam to widac przydymienia ale raczej nie jest niebieskie.wymienialem niedawno,filtry,olej,calą nowa odme.

czy to moze byc wina wtryskow???leje paliwo z najwyzszej polki.przebieg 235tys km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 16:11 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Ja w swoim aucie mam podobnie spaliny są gryzące, lecz nie ma oznak dymienia wymieniłem olej filtry odmę wyczyściłem egr oraz cały kolektor ssący myślałem że pomoże jednak bez zmian, przeszkadza mi to ponieważ w garażu przed zgaszeniem czekam 30 sek aby turbina się schłodziła i po wyjściu z auta można nie mal się udusić, byłem u mechanika powiedział że to normalne niby w tych silnikach że wina jest w jakimś zaworze ekologiczny ale to nie usterka więc się tego nie naprawia tylko czasami się go zaślepia (wydaje mi się, że miał na myśli egr z którym zrobiłem porządek więc powinno być ok ale nie jest moze zaślepienie egra by pomogło?) Jeśli ma ktoś inne sugestię proszę o pomoc.

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 16:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Po odpaleniu na zimnym to się zgodzę śmierdzą i gryzą,ale jak się rozgrzeje to nawet pachną i mają słodki zapach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 16:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Panorafix napisał(a):
Po odpaleniu na zimnym to się zgodzę śmierdzą i gryzą,ale jak się rozgrzeje to nawet pachną i mają słodki zapach :)




z tym słodkim zapachem to mam tak w golfie IV z silnikiem benzynowym, :super: no niestety nie mam tak u siebie w buni 320d :( pytanie dlaczego wracam z trasy, więc silnik jest maksymalnie rozgrzany chwile popracuje w garażu, a spaliny są naprawdę duszące :mur: co jest nie tak i jak to ewentualnie doprowadzić do porządku? :/ dodam tylko, że wcześniej miałem seata toledo 1,9 TDI 110 kM i nie miałem takich obiawów, dodam też, że auto mam już prawie dwa lata i tak było od samego początku :rozpacz:

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 17:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań/Szczecinek
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
proponuje sprawdzić szczelność układy wydechowego, puszke - łącznik drgań :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 17:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
ja na waszym miejscu spróbowałbym zaślepić egr

ale niebieskie spaliny to zły objaw może być turbina

jednak w pierwszym i drugim przypadku zacząłbym od zaślepienia egr niestety samo czyszczenie jak widać może nie przynieść pozytywnych efektów
pozdrawiam

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: MiĂŞdzychĂłd
Mam ten samo problem...smrod ze nie idzie wyrobic :kwasny: Z tym ze nie mialem w mojej mocy.Pojechalem do serwisu Boscha i okazlo sie ze szusty wtrysk jest padniety :kwasny: Po wyczyszczeniu wtrysku ultra dzwiekami moc wrocila ale smrod zostal, z tym ze czasami silnik nierowno pracuje, co jest objawem tego wtrysku.Powiedzieli mi w serwisie przed wyczyszczeniem ze nie daja gwarancji na to ze wtrysk bedzie dzialal poprawnie i najlepiej bedzie wymienic wtrysk.Teraz jestem w trakcie szukania takiego wtrysku bo okazuje sie ze do 330D nie jest tak prosto dostac...chyba ze w serwisie ale w serwisie cena odrzuca.... :mur: Tak wiec umnie jest do wymiany wtrysk, ale umnie dodatkowo przebiera w obrotach glownie jak jest zimny, dymi jak u Was i smierdzi tez.Czy powymianie wtrysku bedzie poprawa tego nie wiem...jak dostane wtrysk i wymienie dam znac.Ale jesli Wam przydymia na niebiesko jak umnie to cos jest z mieszanka nie tak i moze zasadne byloby podjechac na sprawdzenie wtryskow.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
LLimaKK napisał(a):
proponuje sprawdzić szczelność układy wydechowego, puszke - łącznik drgań :)



Jeśli chodzi o szczelność układu.. jak wymieniałem wieszaki zauważyłem taka malutką dziurkę na schemacie okolice odcinka oznaczone liczba 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=18&fg=10 być może jest ich kilka i nie tylko w tym miejscu dobrze byłoby zdemontować wydech i pospawać go nawet ze względów estetycznych i na pewno to zrobię jak znajdę chwilę ale moje pytanie czy te duszące spaliny to właśnie przyczyna tych dziurek..? które fakt faktem powodują jakoś nie szczelność

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
quba.t napisał(a):
Mam ten samo problem...smrod ze nie idzie wyrobic :kwasny: Z tym ze nie mialem w mojej mocy.Pojechalem do serwisu Boscha i okazlo sie ze szusty wtrysk jest padniety :kwasny: Po wyczyszczeniu wtrysku ultra dzwiekami moc wrocila ale smrod zostal, z tym ze czasami silnik nierowno pracuje, co jest objawem tego wtrysku.Powiedzieli mi w serwisie przed wyczyszczeniem ze nie daja gwarancji na to ze wtrysk bedzie dzialal poprawnie i najlepiej bedzie wymienic wtrysk.Teraz jestem w trakcie szukania takiego wtrysku bo okazuje sie ze do 330D nie jest tak prosto dostac...chyba ze w serwisie ale w serwisie cena odrzuca.... :mur: Tak wiec umnie jest do wymiany wtrysk, ale umnie dodatkowo przebiera w obrotach glownie jak jest zimny, dymi jak u Was i smierdzi tez.Czy powymianie wtrysku bedzie poprawa tego nie wiem...jak dostane wtrysk i wymienie dam znac.Ale jesli Wam przydymia na niebiesko jak umnie to cos jest z mieszanka nie tak i moze zasadne byloby podjechac na sprawdzenie wtryskow.Pozdrawiam


w tym cały mankament, że nie mam problemu z dymieniem a tym bardziej na niebiesko tylko właśnie dlaczego spaliny tak śmierdzą to mnie zastanawia i irytuje powiem szczerze, wyczyściłem egr i cały układ dolotowy bawiłem się cały dzień i liczyłem na efekt że duszące spaliny ustaną bez rezultatu myślałem o zaślepieniu egr chociaż jestem człowiekiem przekonania że jeśli coś jest tak jak fabrycznie i wolałbym żeby tak zostało ale jeśli to miałoby pomóc z tymi spalinami zaślepię egr..

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
A co z paliwem?Między nami to pracuję na stacji i często zdarza się ,że jak paliwko ma za dużo bio to to może szczypać w oczy.Ale generalnie szukał bym przyczyny w katalizatorach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 19:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 15
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Może w tych silnikach taki zapach spalin to norma bo u mnie tak samo dziwnie śmierdzą a miałem juz diesle stare i nowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 20:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
tlumnik i inne bajery niby dziurawe raczej odpadaja.dzwonilem do Radomia do pewnego bardzo znanego i cenionego eletronika-mechanika i powiedzial ze to wina wtrysków!!mowi zeby jezdzic narazie a robic dopiero jak sie mocno pogorszy,czyli ciezko bedzie palil i mocno dymil.wtedy REGENERACJA WSZYSTKICH WTRYSKOW razem z jakas tam listwa.koszt:ok 2500zl.:(

dziwne,dzisiaj na trasie zapierdzielalem na maxa i jest ok.nie trzesie na jalowym itp.
wydaje mi sie ze ten mechanik sie nie myli,bo robia samochody nawet dla serwisów i naprawde chlopak sie zna-rozwiazal moj problem z klima w ok pół godziny,a inni sie meczyli i meczyli.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 20:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
ten zapach ma cos w sobie ropnego,ale jest taki gryzący,przenikliwy...sam niewiem,denerwuje mnie ta bunia,no ale frajda z jazdy nie do opisania..:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 28 kwietnia 2010, 23:04 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
dareks55 napisał(a):
tlumnik i inne bajery niby dziurawe raczej odpadaja.dzwonilem do Radomia do pewnego bardzo znanego i cenionego eletronika-mechanika i powiedzial ze to wina wtrysków!!mowi zeby jezdzic narazie a robic dopiero jak sie mocno pogorszy,czyli ciezko bedzie palil i mocno dymil.wtedy REGENERACJA WSZYSTKICH WTRYSKOW razem z jakas tam listwa.koszt:ok 2500zl.:(

dziwne,dzisiaj na trasie zapierdzielalem na maxa i jest ok.nie trzesie na jalowym itp.
wydaje mi sie ze ten mechanik sie nie myli,bo robia samochody nawet dla serwisów i naprawde chlopak sie zna-rozwiazal moj problem z klima w ok pół godziny,a inni sie meczyli i meczyli.....


Jeśli chodzi o układ wydechowy w moim przypadku mam kilka zastrzeżeń do niego i w najbliższym czasie zamierzam z nim powalczyć ale czy to pomoże? :/ co do egr i układu dolotowego czysty jak łza 2 tyg temu jak z nim solidnie walczyłem pozostaje kwestia zaślepienia zaworu czy pomoże? :/ Mam przelot 186 tyś udokumentowany książką, a więc raczej prawdziwy i już byłby problem z wtryskami gdzie ludzie mają większe przeloty i jest ok z tym, że na to raczej reguły nie ma, ale jest dużo ludzi co mają problem z tymi spalinami dodam, że jeśli to wtryski, a objawem może być ciężkie odpalanie to takiego objawu też nie mam zamierzam pojechać z tym do zaufanego mechanika, który w servisie BMW pracował 7 lat z tego co powiedział model e46 zna od podszewki może będzie znał odpowiedz na tajemnicze pytanie :hyhy: Czy podłączenie pod kompa może wykazać jakiś błąd z tymi spalinami? Co do paliwa tankuję tylko w Orlenie i raczej miałbym zaufanie, ale wiadomo to Polska każdy kombinuje jak może i nie zdziwiłbym się jakby w ON było tylko 30% ON a reszta woda :P Dodam, że zapach tych spalin jest naprawdę irytujący :zdegustowany:

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, 05:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
ciekaw jestem co ten mechanik powie???jak bedziesz cos wiedzial to daj znac.
nie mam problemu z odpalaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, 18:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
dareks55 napisał(a):
ciekaw jestem co ten mechanik powie???jak bedziesz cos wiedzial to daj znac.
nie mam problemu z odpalaniem.


Ja też jestem ciekawy przed weekendem majowym pewnie nie wyrobie się pracuje do 18 a zakład u tego mechanika czynny do 17 codziennie a w soboty w ogóle nie pracuje nie pasuje mi to ale coś wykombinuję jak tylko będę miał jakieś wiadomości dam znać.

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 10:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
inny mechanik powiedzial mi ze w takim dieslu znajduje sie jakis filtr czastek stalych czy cos takiego.powiedzial zeby dobrze pogonic az do odcinki i pewnie bedzie ok,bo sie cos tam zbiera ze spalin,szczegolnie po zimie i wolniejszej jezdzie i trzeba raz na jakis czas przegonic dobrze.wtryski mowi ze raczej nie. ale....to tylko samochod. :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 11:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
Ja może opowiem coś ze swojego doświadczenia z dieslami.
Po pierwsze służbowa octavia, którą jeździłem jakiś czas ja, trochę mój ojciec. Samochód od nowości w firmie. Zapach spalin był taki powiedzmy normalny dieslowski, dopóki nie zaczęły się problemy z turbo (po przejechaniu ok 240tys km). Gdy problemy zaczęły się czuć było gryzący zapach. Po regeneracji turbo powrócił dawny zapach spalin.
Po drugie vw golf, którym jeździłem, zapach typowy dieslowski, teraz samochodem jeździ moja mama, turbina do regeneracji (ale prawdopodobnie uda się ją uratować za jakieś 400 zł - wyciągnięcie i dobre przeczyszczenie), jest cała już brudna i czuć ten gryzący zapach. Gdy zaczęły się problemy z turbo pojawił się ten brzydki zapach.
e46 320d przed FL moje byłe - było czuć zapach, ale wszystko było ok, samochód sprzedałem więc nie wiem co dalej z nim jest, dodam, że przyspieszał elegancko, ale coraz to większa turbo dziura się robiła w granicach 2000 obr/min
e46 320d przed FL, jak w garażach odpali to nie mogę tam przebywać, śmierdzi paskudnie, gryzie zapach, auto jego wydaje dziwne odgłosy, wydaje mi się, że ta turbina mu już ledwo zipie...

więc posprawdzajcie czy w turbinie nie ma czasem oleju, w układzie wydechowym też

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: bisztynek
panowie,z tym snierdzeniem spalinami to i w mojej 330XD tak jest :) niestety na postoju smierdzi.przyczyna popekany kolektor wydechowy :( niestety wiec i u was jezeli macie te stalowe jak i u mnie to moga byc przyczyna smrodu.jezeli chcecie to moge zalaczyc fotke kolektorka;ktory u mnie popekal,ale malo tego kanaly w srodku sie rozlecialy,i na moje szczescie blaszki byly dosyc duze i zatrzymaly sie na laczeniu kolektora z turbina,o maly wlos i turbina by sie sypnela jakby wlecialy do srodka :) wyciagniecei kolektora nie jest prosta operacja poniewaz nie ma tam miejsca,aczkolwiek mi sie udalo :) wiec radze wziac lustereczko dobre swiatlo i obejzec dobrze kolektor :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d smierdzace spaliny po odpaleniu..
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, 17:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
probe914 napisał(a):
panowie,z tym snierdzeniem spalinami to i w mojej 330XD tak jest :) niestety na postoju smierdzi.przyczyna popekany kolektor wydechowy :( niestety wiec i u was jezeli macie te stalowe jak i u mnie to moga byc przyczyna smrodu.jezeli chcecie to moge zalaczyc fotke kolektorka;ktory u mnie popekal,ale malo tego kanaly w srodku sie rozlecialy,i na moje szczescie blaszki byly dosyc duze i zatrzymaly sie na laczeniu kolektora z turbina,o maly wlos i turbina by sie sypnela jakby wlecialy do srodka :) wyciagniecei kolektora nie jest prosta operacja poniewaz nie ma tam miejsca,aczkolwiek mi sie udalo :) wiec radze wziac lustereczko dobre swiatlo i obejzec dobrze kolektor :)


Prosiłbym o załączenie foto.. :padam: co do wyjęcia że tak zapytam nie mądrze wyjąłeś go całkiem? i jest teraz bez niego czy jak? a co najważniejsze czy po takiej modyfikacji przestało Ci śmierdzieć..?

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Ostatnio edytowano 30 kwietnia 2010, 19:54 przez karamba_5, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL