BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 03:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 17:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 34
Moje BMW: E39
Witam,
Mam ogromny problem, dzisiejszego dnia nagle przestal mi dzialac nawiew w aucie, kompletnie brak jakichkolwiek oznak dzialania nawiewu - czy to wlacze nawiew na szyby, czy na nogi czy tez w tryb auto niestety nie dziala. Nie wiem co sie stalo - czy mozna w jakis latwy sposob to sprawdzic/naprawic ??? -niestety nie chce prowadzic auta do angielskich mechanikow bo nie dosc, ze mnie skasuja za nic to jeszcze pewnie cos zepsuja :/ czy moglibiscie mi doradzic cos... ?



Kolejny problem mam z kolami - problem polega na tym ze jak skrecam to slychac chrupotanie, tak jakby cos obcieralo tarcze hamulcowa. badz cos tam wpadlo miedzy tarcze a oslony i tak dziwnie tarlo. Niestety dziwne jest tez to, ze slychac to w prawym kole kiedy skrecam w lewo, a w lewym kole kiedy skrecam w prawo... Dzis sciagnalem kola aby sprawdzic czy nie ma jakis oznak otarc na kole/tarczach czy tez oponach ale nic nie widac :( i nie mam juz zielonego pojecia o co z tym chodzi...

Czy moze mial ktos podobny problem? czy wiecie czego to wina? jak to naprawic ? co z tym zrobic???

Ja sam tego niestety nie zrobie jednak jak bede wiedzial co to takiego, bede w stanie zorganizowac moze jakiegos mechanika i da sie to naprawic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 17:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Szpakos napisał(a):
Mam ogromny problem, dzisiejszego dnia nagle przestal mi dzialac nawiew w aucie, kompletnie brak jakichkolwiek oznak dzialania nawiewu - czy to wlacze nawiew na szyby, czy na nogi czy tez w tryb auto niestety nie dziala. Nie wiem co sie stalo - czy mozna w jakis latwy sposob to sprawdzic/naprawic ???

Jeż do wymiany.
Z kołami to musisz pojechać na szarpak żeby sprawdzili czy/gdzie masz luzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 19:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 147
Lokalizacja: TM
Moje BMW: BMWe39 523
Kod silnika: M52B25
Witam kolegę z nawiewem to myślę że to jęż,co do kół to też tak mam tylko z prawej strony i do wymiany mam tuleję pływającą przy zwrotnicy więc u ciebie chyba będzie to samo ale poczekaj niech wypowiedzą się koledzy bardziej obeznani w buniach

_________________
Nie dziękuj-kliknij pomógł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 4 czerwca 2010, 19:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 262
Lokalizacja: Kołobrzeg
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
a nie lepiej sprawdzic na poczatku bezpiecznik zamiast rozbierac pol samochodu ? ;>

a chrubotanie to tez moze byc calkiem prosta do rozwiazania sprawa sprawdz oslony za tarczami czy luzno nie lataja u mnie zerwala sie z jednej srubki i wlasnie przy skreconych kolach w prawo halasuje lewa strona ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 5 czerwca 2010, 09:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 34
Moje BMW: E39
dziekuje za odpowiedzi

przed chwila sciagnalem rozpiske bezpiecznikow wiec zaraz pojde je sprawdzic, moze faktycznie to tylko bezpiecznik (mam taka nadzieje) ^^ - jesli jednak nie, to sam i tak nie dam rady wymienic tego jęża.

Co do tego chrubotania to juz wlasnie sprawdzalem te oslony, na moje oko sztywno sie trzymaja, nie ma tam zadnych oznak tarcia gumy, felgi czy oslon :/ mozliwe ze to wlasnie ta tuleja pływajaca przy zwrotnicy - cokolwiek to jest :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 34
Moje BMW: E39
ok, znalazlem juz informacje na temat tego jeza - kupilem juz ten caly rezystor, teraz tylko czekam az dostarcza mi go do domu :] mam instrukcje tez jak to zrobic wiec powinno byc OK :D

Nie mam jeszcze pewnosci co do tego chrupotania, ma ktos jeszcze jakies pomysly??? bo jesli to tylko te tuleje o ktorych napisal "robi1" to kupie je lada dzien na allegro - tylko musze miec pewnosc ze to ich wina



PS. nie bardzo wiem czy dobrze sie wyrazilem ale chodzi mi o przednie chrupotanie kół :/ pisze o tym bo nie moge cos znalesc tych tulej na przód


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 6 czerwca 2010, 23:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 629
Lokalizacja: Warszawa
Kod silnika: N42B18A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100165
a jak delikatnie naciśniesz pedał hamulca to ten dźwięk znika. Bo mi do głowy przyszedł jeszcze pomysł z klockami hamulcowymi, a dokładnie tym, że mogły się delikatnie ukruszyć i będzie wówczas tarcie i taki dźwięk. Natomiast jak przyhamujesz powinno to ucichnąć.

_________________
Obecnie: E36 318i
WczeÂśniej: zÂłota E36 316i

zobacz moje autko: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 7 czerwca 2010, 06:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 277
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: e39 523i
Nie wydaje mi się żeby to były tuleje - musiały by być strasznie wybite. Klocki też mogą tak hałasować - ogólnie zacisk. Zrób próbę tak jak pisze BartE36.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 12 czerwca 2010, 17:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 34
Moje BMW: E39
dziekuje za pomoc. Problem z nawiewem zostal juz rozwiazany, kupilem nowego jeza i go wymienilem :) tak wiec mieliscie racje, ten caly rezystor mi padl :)

jednak dalej mam problem z tym chrobotaniem. zrobilem tak jak radziliscie i niestety to nie sa klocki/zaciski, poniewaz jesli skorzystam z hamulca to chrobotanie nie znika :( zauwazylem ze jak jest goraco, a ja pojezdze troche to chrubocze czasem nawet nie skrecajac kol, jadac na wprost i to tak glosno ze az ludzie sie ogladaja za mna :P
jak samochod nie byl jezdzony to halasuje tylko na mocno skreconych kolach, a jak przejade juz kilkanascie kilometrow w gorace dni to nawet przy lekkim skrecie dosyc intensywnie potrafi chrobotac :(
ehh nie mam juz pojecia co i jak to sprawdzic :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 12 czerwca 2010, 21:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 895
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: E39 Touring lift
Kod silnika: M57 D30
Poduszki/łożyska amortyzatorów ?

_________________
Moje E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 85&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 34
Moje BMW: E39
no i wszystko jasne, kolega "kierzko" mial racje!
znalazlem juz przyczyne. To cale chrobotanie to osłona tarcz hamulcowych od strony wewnetrznej. Nie potrafie tego wytlumaczyc dlatego tez zobaczcie zdjecia.

1. Pierwsza fotka - jak to wyglada aktualnie:
Obrazek


2. tutaj mozna zobaczyc jak to chyba powinno wygladac, tzn oslona docisnieta przeze mnie - po wygieciu jej widac gdzie sa otarcia oraz jak wystaje zatrzask ktory chyba jest niesprawny.

Obrazek


Sciagnalem drugie kolo aby zobaczyc jak to tam wyglada i niestety podobna sytuacja - takie same otarcia oraz luzy tej oslony.

Czy moglby mi ktos teraz powiedziec/doradzic mi jak mam to naprawic? skad wziac te srubki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Chrupotanie kół / Problem z nawiewem
PostNapisane: 19 czerwca 2010, 13:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 262
Lokalizacja: Kołobrzeg
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
a to u ciebie jeszcze inaczej puscilo u mnie ta oslona pekla przy nakretce... ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL