BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 17:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]wibracje wału korbowego BMW e46 330d 204KM
PostNapisane: 13 czerwca 2010, 22:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
witam!mam problem ze swoją bemką problem dotyczy silnika a zaczęło się tak;pewnego dnia po odpaleniu auta w kabinie zaczęło śmierdzieć guma oczywiście od razu zgasiłem silnik i zacząłem szukać przyczyny po czasie zobaczyłem że paski pospadały z kół a samo koło pasowe jest uszkodzone po prostu się rozwarstwiło,na drugi dzień kupiłem nowe koło i od razu zamontowałem,silnik odpaliłem jeszcze bez pasków żeby upewnić się ze koło jest prawidłowo osadzone i nie ma żadnych wibracji oczywiście wszystko było ok.Następnego dnia jadąc do pracy usłyszałem dziwne stuki z silnika tak gdzieś od 2000tyś do 3000tyś obr.po 3000tyś dźwięk zanika.Na początku myślałem ze to skrzynia automatyczna a dokładniej konwerter bo dźwięk tak jak by z stamtąd dochodził,od razu pojechałem do mechanika który w zeszłym roku naprawiał mi skrzynie,włącznie z konwerterem(konwerter był regenerowany)ale mechanik stwierdził ze to nie jest konwerter tylko turbo sprężarka.Jeszcze tego samego dnia turbo zostało wymienione na nowe po przejechaniu kilometra dźwięk powrócił a wiec nie pozostało mi nic innego jak wrócić do mechanika i powiedzieć ze to nie jest turbo.Tak wiec mechanik jeszcze raz zaczął badać autko najpierw ściągnął te nowe koło pasowe żeby je wykluczyć (bo od tego się zaczęło)po ściągnięciu koła i odpaleniu silnika,silnik został wprowadzony na wyższe obroty żeby zobaczyć co będzie się działo bez koła (i tu najważniejsze)wał korbowy wpadł jak by w wibracje(sam widziałem)no i do tego wibracją towarzyszyły stuki i tym razem mechanik stwierdził panewki główne .I faktycznie panewki główne nie były w za ciekawym stanie a zwłaszcza te ostatnie od strony skrzyni.Kupiłem nowe panewki mechanik wymienił i wszystko poskładał do kupy.Zrobiłem małą próbę i dźwięk jest nadal ale trochę jak by mniejszy.
Tak ze już mi ręce opadają bo nie mam pojęcia co to może być??
panowie pomóżcie może ktoś miał taki przypadek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]wibracje wału korbowego BMW e46 330d 204KM
PostNapisane: 14 czerwca 2010, 07:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siem - jesli doszles juz do tego ze sa to panewki to trza bylo wyjac caly wal i sprawdzic go w szlifierni na bicie i rownoczesnie panewki glowne te w podporach taka naprawa jaka dokonal twoj mechanik to druciarstwo - przeszlifowac wal i wstawic nowe panewki -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]wibracje wału korbowego BMW e46 330d 204KM
PostNapisane: 14 czerwca 2010, 09:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
nie chce Cie wprowadzic w blad i naciagnac na koszta ale z tego co wiem wal mogl peknac, choc bardziej podatne jest na to 2.0d.
A moze panewki korbowodow?? Lub tuleja sworznia tlokowego (nie wiem czy dobrze to nazwalem) ma luz.
Moze kolo dwumasowe??

Wiecej mi nie przychodzi do glowy. Musi sie wiecej osob wypowiedziec.
Kolo dwumasowe chyba jest bolaczka tego silnika, z tego co pamietam.
Pozdro zycze powodzenia.
Ps, jaki byl olej ze panewki siadly?? hm

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]wibracje wału korbowego BMW e46 330d 204KM
PostNapisane: 14 czerwca 2010, 18:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
wiem że wymiana samych panewek nie jest 100%remontem ale przeważnie najpierw siadają panewki dlatego tez zostały wymienione jeżeli chodzi o koło dwu masowe to mój model nie posiada bo to jest automat a jeżeli chodzi o olej to przez pierwszy rok użytkowania przezemnie lany był mobil 1 5w40,po roku zdecydowałem się na castrola magnateca 5w40 i ten typ oleju mam do dziś
Poczekam jeszcze może na jakieś propozycje i chyba zdecyduje się na wyciągniecie wału no chyba ze może przez przypadek trafie 100%w usterkę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL