BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 01:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 15:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Witam serdecznie Forumowiczow,

Borykam sie od pewnego czasu z ubytkami plynu chlodniczego, narazie wykluczam uszczelke pod glowica badz tez glowice, plynu ubywa roznie nie raz zrobie 1000km i nie doleje nic nie raz na 1000km potrafie dolac okolo 0,5 do 1 l. autko jezdzi normalnie nie przegrzewa sie temp. caly czas w normie,nie ma sladow oleju w plynie ani plynu w oleju, olej od wymiany do wymiany co 15000km caly czas ten sam stan. w zwiazku z tym probowalem zlokalizowac przeciek niestety nie udalo sie, chodz moze jednak ale o tym pozniej, w 2 - ej kolejnosci odlaczylem chlodniczke spalin w ukladzie EGR badz AGR jak kto woli, i tu pojawia sie pierwsze pytanie chlodniczka po zamknieciu obiegu nagrzewa sie bardzo mocno, co tez jest normalne, lecz czy to jest bezpieczne czy nie spowoduje jakiegos pozaru, tego sie obawiam czy po zamknieciu obiego powinienem zrobic cos jeszcze??

a teraz najwazniejsze, skoro nie ubywa mi oleju a jedynie plynu zauwazlylem po rozebraniu autka dosc wilgotne miejsce na bloku silnika

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

wilgotne miejsce a raczej jego okolice zaznaczylem na obrazku czerwnonym okregem, ( sorki za jakosc zdjecia ale tylko takowe znalazlem na szybko )
jakis plyn w tym miejscu jest wymieszany z kurzem wiec ciezko mi powiedziec czy to napewno plyn chlodniczy, chcialbym was zapytac czy w tym miejscu moze on wystepowac jesli tak to prosilbym bym o jakies podpowiedzi skad sie on tam bierze

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 16 czerwca 2010, 21:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Nie wierze, nikt nic nie wie?? Prosze pomozcie mam wracac autem na dniach do PL a to 2500km :kwasny: :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 09:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 60
Moje BMW: E46 330xi
Kod silnika: M54B30
W tym miejscu masz dwie opcje, w zaleznosci od tego co to za plyn. Bo wyzej jest pompa wody ktora moze puszczac z uszczelki, a nizej masz wal korbowy z ktorego uszczelnienia moze leciec olej. Ale stawiam na to pierwsze bo raczej olej na tak duzej powierzchni by sie nie pocil na wale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 17 czerwca 2010, 15:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
MarcinGD dzieki za odpowiedz, czy moglibyscie mi powiedziec czy mozna sprawdzic te pompe bez jej wyciagania? wydaje mi sie ze to pompa wyjanialo by to ubytki w plynie chlodniczym, czy po zakupie nowej dam rade wymienic ja sam czy lepiej oddac do mechanika? co o tym myslicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 17:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Ponowie co zrobic z ta chlodniczka spalin bo w dalszym ciagu sie grzeje

"odlaczylem chlodniczke spalin w ukladzie EGR badz AGR jak kto woli, i tu pojawia sie pierwsze pytanie chlodniczka po zamknieciu obiegu nagrzewa sie bardzo mocno, co tez jest normalne, lecz czy to jest bezpieczne czy nie spowoduje jakiegos pozaru, tego sie obawiam czy po zamknieciu obiego powinienem zrobic cos jeszcze??"

czekam na sugestie
marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 20:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
To że się grzeje to normalne, przepływają przez nią gorące spaliny, bo EGR się otwiera, a nie ma chłodzenia. Może się spalić coś - stopić plastyk albo kable, które są w pobliżu. To raczej niebezpieczne. Odcięcie sterowania EGR może trochę pomóc, bo jak zawór jest zamknięty to gorące spaliny nie przepływają. Możesz spróbować odłączyć wężyk podciśnienia z AGR i go zaślepić.

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, 20:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
a co myslicie aby na tym laczeniu przed chlodniczka, wsadzic blaszke aby spaliny nie przelatywaly przez chlodniczke?? czy to cos pomoze??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d dwa pytania odnosnie ukl. chlodzenia
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, 23:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
Uzyskac jaka kolwiek odpowiedz od Was sznowni forumowicze to wielkie szczescie... Adminie badz Modzie zamknij ten temat bo niestety, wszyscy sa madrzy jesli chodzi o wlasne problemy jesli chodzi o cudze to juz nie maja nic do powieddzenia...problem rozwiazalem sam, mimo wszystko dziekuje wszystkim wpowiadajacym sie w tym temacie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL