BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 15:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 25 czerwca 2010, 16:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 226
Lokalizacja: Krk NH
Moje BMW: E30 325 KJSedition
witam, wrzucilem do mojej e30 325 m20b25 skrzynie od e36 318is bo moja padnieta a ta od is jest krotsza i wszystko niby pasuje ale rozrusznik nie kreci silnikiem, tak jakby nie lapal kola zamachowego (cos tam rzezi ale nie ma mowy o zakreceniu kolem) rozrusznik ok , wyskakuje na sucho i kreci ladnie, spotkal sie ktos z takim przypadkiem? slyszalem ze skrzynie bmw e36->e30 pasuja bez problemu a tu taki zonk, silnik prawdopodobnie jest od e34 rocznik 1993 a skrzynia ciezko okresic ale chyba ok 1996r, mozliwe ze rozrusznik w tej skrzyni jest jakos przesuniety i przez to nie lapie? musze zastosowac inny rozrusznik (od jakiego modelu)?

pozdrawiam

_________________
E30 325i KJS EditionObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 25 czerwca 2010, 18:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
a masz rozrusznik od 325 czy 318 ? jak skrzynia od 318 to sprobuj rozrusznik od 318 moze roznia sie rozmiarami od is-a jest mnieco dluzszy i bendiks zalapie kolo zamachowe

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 30 czerwca 2010, 13:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 226
Lokalizacja: Krk NH
Moje BMW: E30 325 KJSedition
wrzucilem rozrusznik z wieksza zebatka i dalej nie lapie kola, sprawdzilem numery na skrzyni i wychodzi na to ze to skrzynia od e36 ale 325 (m50) a nie is :/ i teraz pytanie, czy da sie to poskladac z m20 w e30? prosze o jaka kolwiek wskazowke bo juz glupieje przy tym a auto stoi caly czas :/ pozdro

_________________
E30 325i KJS EditionObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 30 czerwca 2010, 15:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 226
Lokalizacja: Krk NH
Moje BMW: E30 325 KJSedition
zglupialem jeszcze bardziej , numer na skrzyni 220.0.0.0225.96 (z drugiej strony 1222223.9) i z tego co wyczytalem to jest typowa skrzynia montowana w e36 silniki od 316 do 325 :zdziwko: no i dlaczego nie pasuje do mojego m20? ogladal to kumpel ktory ma zamontowana u siebie w m20 skrzynie od e36is i tez nie wie jak to ugryzc bo u niego pasowala praktycznie bez zadnego modzenia na starym rozruszniku, tylko lewarek troszke przerabial, tyle ze jego skrzynia podobno wyglada inaczej, sam juz nie wiem co ja mam za skrzynie, facet ktory mi ja sprzedal twierdzi ze na 100% wyciagnieta z is, kumpel ogladnal mowi ze jego skrzynia z is jest inna, a do tego wyczytalem ze skrzynie w e36 mozna stosowac zamiennie z roznych modeli czyli nie powinny sie niczym roznic :zdziwko:

_________________
E30 325i KJS EditionObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 6 lipca 2010, 10:01 
Witam
Mam taki sam problem...a mianowicie, wymienilem w swojej e30 2.5 cabrio silnik na 2.7 eta. jak silnik byl na wierzchu wymienilem docisk i tarcze sprzegla, wlozylem silnik i gdy chce go odpalic zamiast ladnego dzwieku silnika to dziwne rzężenie z rozrusznika :przestraszony: :przestraszony: . z tym ze u mnie jest ta rużnica ze kreci silnikiem ale strasznie cos o cos trze!!! na kole zamachowym widac pozdzierane zeby. powiem wam ze juz zglupialem przy tym i nie wiem co dalej :mur: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:
dodam ze silnik wyciagalem ze sprawnej beemki ktora o wlasnych silach i to nie malych :ok: dojechalem pod garaz gdzie wymienialem silniki
o co tu chodzi?? pomocy!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 6 lipca 2010, 10:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
wojju gość może twierdzić że wyjął ją z isa ale jaką ma pewność że w tym iesie ktoś już wcześniej nie wrzucił innej skrzyni ?:>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 6 lipca 2010, 10:15 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 502
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Moje BMW: 325i
Kod silnika: M50B25 Vanos
wojju napisał(a):
tak jakby nie lapal kola zamachowego (

ogarnąłeś temat?? Bo ja kilka dni temu wymieniałem skrzynie u siebie i miałem podobny zonk z rozrusznikiem okazało się ze nie podpiołem jednego kabelka i rozrusznik się krecił, ale nie łapał kola zamachowego po podpięciu wszystko wróciło do normy


edit: Ewentualnie miernik w łapę i trza sprawdzać czy podczas tej operacji jakiś kabel się nie zepsuł i nie podaje prądu bo objawy masz identyczne co u mnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E30] skrzynia od e36 is -> maly zonk :/
PostNapisane: 11 lipca 2010, 12:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 226
Lokalizacja: Krk NH
Moje BMW: E30 325 KJSedition
problem rozwiazany, znanazlem inna skrzynie, niby ma te same numery ale wyglada zupelnie inaczej, pasuje wszystko cacy na mocowania, rozrusznik od e30 dalej nie lapal kola zamachowego wiec zalozylem od e36 na malej zebatce czyli od 6cyl (na duzej od 4cyl tez nie lapal) i wszystko smiga az milo :ok:

_________________
E30 325i KJS EditionObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL