BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 04:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 4 lipca 2010, 18:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328 cabrio e36
Witam wszystkich forumowiczów. Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem e36 328 cabrio rocznik 1996. Nie zaglądałem na fora, ponieważ nie miałem dotąd takiej potrzeby - autko jest bardzo zadbane i jak do tej pory spisywało się bez zarzutu. Niestety - ostatnio spotkała mnie niespodzianka - ZNIKA MI PRĄD :zdziwko: . Serio. Znika całkowicie, za to chwilowo. Wygląda to tak, jakby na moment odłączyć klemy (sprawdziłem, są ok) - nie działa centralny (auto można otworzyć z kluczyka), po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. Po chwili wszystko wraca do normy - kontrolki się zapalają, auto odpala. Jedyny efekt - radio i komputer (godzina i data) do ustawienia. Ostatnio zdarza się to coraz częściej i obawiam się że to COŚ padnie w końcu na amen i będę musiał zostawić autko tam, gdzie stoi... Zauważyłem też, że w czasie jazdy czasami pojawia się taki lekki gwizd w głośnikach, szyby wolniej się podnoszą, a po ich maksymalnym podniesieniu i ponownym przyciśnięciu podnośnika - przygasają kontrolki... POMOCY!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 4 lipca 2010, 19:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Sprawdź alternator, miałem podobne dolegliwości w e30, chwilowo gubił prąd, niekiedy kontrolki przygasały itp. Alternator do regeneracji - 100zł ;) a kontrolka od ładowania działała jak przy sprawnym.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 4 lipca 2010, 19:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328 cabrio e36
No tak, ale dlaczego radio i komp tracą pamięć??? Niedziałający alternator i w efekcie rozładowany akumulator - to bym zrozumiał, ale prąd pojawia się i znika!!! Nie ma problemów z zapalaniem, nie ma potrzeby ładowania akumulatora...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 5 lipca 2010, 18:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328 cabrio e36
No i dzisiaj to samo... Tyle, że prawie nieodczuwalnie :) Rano wszystko było ok, dojechałem do pracy... Auto stało jakieś 4 godziny - przychodzę, wszystko pięknie, pilot działa, odpala. Tyle, że radio i komputer znowu do ustawienia... Prąd zanikł sobie w czasie postoju. A potem wrócił i spokojnie na mnie czekał :kwasny: Normalnie masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 5 lipca 2010, 18:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
może aku pada?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 5 lipca 2010, 19:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 687
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M52B28
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=135852
Spróbuj przeczyścić styki od masy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] chwilowe całkowite zaniki prądu e36 328 cabrio
PostNapisane: 5 lipca 2010, 19:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 328 cabrio e36
Dzięki za odpowiedzi. Akumulator bym wykluczał - ma 2 lata i nie jest to akcja typu przygasające kontrolki - prąd pojawia się i znika. Też podejrzewam zanik masy, albo może plusa po drodze z bagażnika do skrzynki bezpieczników - odkręconą śrubkę albo coś w tym stylu. Tylko, że nie mam pojęcia gdzie tego szukać i od czego zacząć... Dzwoniłem do Pawłowskiego w Łomiankach i jakiś typ (nie właściciel, raczej mechanik) powiedział mi że znalezienie takiej usterki może zająć kilka albo nawet kilkanaście dni. Nadal jestem załamany :| A może to regulator napięcia? Zastanawiam się, co cię dzieje w czasie jazdy, kiedy pojawiają się objawy - jedzie na samym alternatorze czy na akumulatorze kiedy słabnie prąd w autku? Gdyby silnik nie miał masy - działał by?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL