BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
KotSylwester napisał(a):
A ile powinni być w takim razie oleju?


Tyle żeby nie się mieścił w normie którą mamy na bagnecie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Bobby_Valentino, czyli ile lejesz ? Ile jest na bagnecie? Między minimum a maksimum? Czyli w normie? Nie dolejesz jak masz 1mm nad minimum? Ja staram się lać na połowę a rano zawsze sprawdzam ponownie - zwykle wtedy jest ciut więcej niż zaraz po zalaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
KotSylwester napisał(a):
Bobby_Valentino, czyli ile lejesz ? Ile jest na bagnecie? Między minimum a maksimum? Czyli w normie? Nie dolejesz jak masz 1mm nad minimum? Ja staram się lać na połowę a rano zawsze sprawdzam ponownie - zwykle wtedy jest ciut więcej niż zaraz po zalaniu.


Zawsze leję pod kreskę bo nie jeżdżę jak emeryt.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Bobby_Valentino, a jak ktoś jeźdi normalnie to ile powinien lać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
KotSylwester napisał(a):
Bobby_Valentino, a jak ktoś jeźdi normalnie to ile powinien lać?


Przecież napisałem jasno a kolega nawet zdjęcia bagnetu wkleił.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
ja leje tyle ile ma byc ze specyfikacji ... i tyle

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Czyli nie zgadzam się i zgadzam na raz. Dobre :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Adamo20l napisał(a):
Tylko nie wiem czy spóścić trochę czy pojechac tak jak jest i pokazać co zrobili nie tak


jedz z wlasciwym poziomem oleju, nie psuj dalej silnika. Nie wiadomo co sie moze stac.
Przejechales 250km- olej powinien byc czysciutki i jasny.
Ja nawet po przejechaniu 2000km w zabytkach M20 i M10 mialem czysty olej, jasny.
Tylko niech mi ktos nie pisze zaraz ze to niemozliwe hehe.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Pablo325i, jak zlali na zimnym... to nowy będzie czarny bo stary cały nie zleciał... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
Bobby_Valentino napisał(a):
KotSylwester napisał(a):
A ile powinni być w takim razie oleju?


Tyle żeby nie się mieścił w normie którą mamy na bagnecie.

czyli pomiedzy min a max - krotko i na temat

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
KotSylwester napisał(a):
Czyli nie zgadzam się i zgadzam na raz. Dobre :)


Tak, tak...

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 12:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
DaRo25, a najlepiej w połowie, bo rano na zimnym będzie więcej....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 13:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
KotSylwester napisał(a):
Pablo325i, jak zlali na zimnym... to nowy będzie czarny bo stary cały nie zleciał... :/

no wiem, ale zakladam ze kazdy gamoń wie jak nalezy zlewac olej i to robi :rotfl:
W kazdej kasiazce, instrukcji eksploatacji pojazdu jest to przeciez napisane.

I tak troche zostanie zawsze brudnego w misce, ale jak sie wleje 4 czy 6litrow nowego to powinno byc czysiutko, jeszcze na nowym filtrze!

Ja jak mam czas i ochote, to w kazdym aucie jakie mialem dluzej dokupuje uszczelke miski olejowej, odkrecam ja, czyszcze do sucha, pozniej jeszcze pedzelkiem i benzyna ekstrakcyjna i skladam (miska czysta prawie jak nowka). Przy okazji wiem ze nie bedzie mi cieklo z laczenia miski z blokiem!
Dlatego nie ma to jak robic samemu.

Tak czy siak mozna sie domyslec ze starego oleju mogli zostawic ponad polowe- w kraju bida, dorobic jakos trzeba. A przykitrać ze 3-4litry syntetyka to juz okolo pol dniowki dla mlodego mechanika... Jak nie wiecej.
Pisalem- ciekawe czy filtr wymienili!!!
Mnie wymiana czeka za pare dni, a silnik swapuje mi kumpel, ale i tak sam wleje olej bo dla mnie mototrownia to oczko w glowie (jak widac po M88 z avatara) ;)

Moze im napisac na bramie do warsztatu w nocy spray'em:
"Serwisuj u nas- Nawet wymianę oleju potrafimy spierdo :cenzura: " :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Moze by sie ogarnęli

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 14:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Bobby_Valentino napisał(a):
harnas621 napisał(a):
siem - panowie- co niektorzy tu- bzdury pisza- ale od poczatku jesli dane np. auto ma miec 6,5 litra oleju w motorku to sie wlewa i juz a nie patrzy czy przelane czy nie -ma byc maximum i juz- a takie pieprzenie pana mechanika zeby sie przejechac i potem dolewka to totalna bzdura ale jak widac klient lubi byc kiwany -powiem tak - wykreca sie filter po uprzednim rozgrzaniu motoru- potem spuszcza sie olej - wymienia sie podkladke pod korkiem dokreca - zaklada sie nowy filter -wlewa olej i tu uwaga jesli nie wiemy ile do danego auta wchodzi to lejemy pod kreske max -odpalamy auto - czekamy jak sie uklad napelni - slychac to w pracy silnika - gasimy6 motor po chwilce kontrolujemty i dolewamy do max- jesli jest ciut powyzej max to bez obaw motoru szlag nie trafi -miarka to tylko orientacyjny pomiar - sa auta ktore maja wyswietlane na tablicy dane ile np. dolac oleju i sprawdzone jest ze jesli jest okolo 0,7- 0,8 litra oleju wiecej to pojawia sie informacja ze jest go za duzo i trza go upuscic- ale nie 2-3 mm ponad kreske max -w swojej praktyce nie spotkalem jewszcze wysadzonych pierscieni itp przez ciut wiecej oleju-pzdr


Harnas a powiedz mi jakie studia inżynierskie kończyłeś ? Bo czytając twoje posty to widzę kolejny przykład mundrości Polskich mechaników którzy z wykształcenia są ogrodnikami a to co wiedzą nauczyli się od Pana Zdzisia majstra nad majstrów.

KotSylwester napisał(a):
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.


To taki sami mit jak gasnący silnik po zapaleniu się inspekcji olejowej.

wiec- powiem ci, ogrodnikiem moze to ty jestes a jak ktos pisze cos madrzejszego to zawsze sie znajdzie glupi wiedzcy lepiej - otoz jestem majstrem samochodowym w niemczech z uprawnieniami na wszystko i mam tam warsztat sam - na prywie gdybys mial ochote to podam ci namiary - a jestem technikiem samochodowym z Polski a w Niemczech uzyskalem tytul majstra jak ktos wie to jest wiecej jak wlasnie technik w Polsce i majster w kazdym serwisie - jesli juz piszesz to pisz polszczyzna wlasciwa a nie chlopsko -zagrodowa bo to tylko o tobie swiadczy - pozdrawiasm wszystkich logicznie myslacych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 14:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
KotSylwester napisał(a):
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.

siem - nie zgodze sie a to dlatego ze, np . jakies tam auto ma silnik do ,ktorego wchodzi 6,5 litra oleju i tak przewiduje instrukcja obslugi- przy zmianie wlewasz owa ilosc oleju i nigdy nie jest min a jest na maksimum i zakladam i tak czyni i producent ze do nastepnej zmiany ten olej utrzma sie czy to ponizej polowy miedzy min a max czy tez jeszcze nizej do min -jesli motor jest do kitu i zuzywa wiecej to trza dolac to oczywiste - pisze to bo nigdy jeszcze nie robilem tak by celowac przy wymianie oleju np. do polowy na miedzy min i max - zawsze leje na maxa i prosze mi wierzyc ze robie rozne auta i tez i bardzo drogie i klient tez czasami stoi i patrzy i nigdy zadnych zastrzezen nie mialem bo jak i tu juz ktos wczesniej napisal to prosta robota tylko zawsze znajda sie glupcy wiedzacy lepiej nie podpierajac swych tez ani szkola ani praktyka - jeszcze jedno olej najlepiej spuszczasc korkiem a nie wyciagac przez bagnet - tak czynia tylko ci co i tak kasuja za wymiane jak zwykle a maja z glowy podnoszenie auta i odkrecanie np. oslon itp.- pozaz tym uwazam ze zawsze cos tam zostaje w misce -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 14:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
DaRo25 napisał(a):
harnas621 napisał(a):
a takie pieprzenie pana mechanika zeby sie przejechac i potem dolewka


przeciez ja nie mowie o dolewce litra tylko tyle co filtr oleju zaciagnie .. najlepiej jest sprawdzic po tym jak silnik pochodzi pare minut jak olej rozejdzie sie po silniku.. moze ty tak nie praktykujesz ale to juz tylko twoje zdanie

siem - pisalem juz ,ze ja po kazdym zalaniu silnika nowym olejem i z nowym filtrem - odpalam silnik na stanowisku i tak np. stare mercedesy mialy zegar cisnienia oleju po opaleniu po paru sek widzialo sie ze cisnienie poszlo juz w uklad bo pokazal to ow zegar - natomiast obecnie kazdy silnik lub prawie kazdy ma tylko lampke ktora tez szybciej czy wolniej gasnie po odpaleniu - a wiec jeszcze raz - odpalam silnik na stanowisku i czekam az owa lampka zgasnie i dalej czekam az ucichna owe slawne szklanki -zatrzymuje motor i mierze ponownie olej - zawsze trza cos dolac to oczywiste i nie sadze by bylo tak ze jak ktos przejedzie sie potem jeszcze ze dwa lub dwadziescia kilometrow potrzebne jest jeszcze dolewanie bo przeciez motor to nie balon i jak juz weszlo tyle co ma wejsc juz na stanowisku i dokonano dolewki to juz wiecej napewno nie wejdzie -jak wszystko zostalo zrobione prawidlowo a uwazam ze to jest tak prosta czynnosc ze za duzo juz tu o tym sie pisze-pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 14:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
KotSylwester napisał(a):
Bobby_Valentino napisał(a):
KotSylwester napisał(a):
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.


To taki sami mit jak gasnący silnik po zapaleniu się inspekcji olejowej.


A ile powinno być w takim razie oleju?

siem - oleju wlewa sie tyle ile przewiduje instrukcja obslugi danego silnika a zawsze po nalaniu go wychodzi na max a potem to w zaleznosci jesli motor jest oki powinno spoko wystarczyc do nastepnej zmiany tzn zejsc nad minimum , jesli silnik podbiera olej to naturalnie trza go uzupelniac i zawsze do max - to o inspekcji i gasnacym silniku slysze po raz pierwszy i uwazam za bzdure-pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 14:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
harnas621 napisał(a):
jesli juz piszesz to pisz polszczyzna wlasciwa a nie chlopsko -zagrodowa bo to tylko o tobie swiadczy - pozdrawiasm wszystkich logicznie myslacych


Powiedział człowiek który znaku przestankowego nie zaznał :D

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 15:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
Bobby_Valentino napisał(a):
harnas621 napisał(a):
jesli juz piszesz to pisz polszczyzna wlasciwa a nie chlopsko -zagrodowa bo to tylko o tobie swiadczy - pozdrawiasm wszystkich logicznie myslacych


Powiedział człowiek który znaku przestankowego nie zaznał :D

siem - widze ,ze te znaki przestankowe ciut mocno cie spowolnily i juz odstepujesz od meritum sprawy a czepiasz sie pierdolek- mimo wszystko pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 16:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
dobra, temat juz chyba wyczerpany, tym bardziej ze błahy. To tylko wymiana oleju :spi: (filtra w warsztacie i tak pewnie czesto nikt nie rusza - bez obrazy dla porzadnych mechanikow ;) )
Kto chce niech leje max, kto chce polowe, lub wg zalecen producenta...
I tak nikt nie przebije cytatu z forum golfa ktory brzmial mniej wiecej: przejechalem 40.000km i chce zmieniec olej, moge kupic tanio olej od kolegi, motul z przebiegiem 10.000km bo on juz zmienil, co myslicie o takim oleju??? ps. Silniczek chodzi bez zarzutu, ale chce juz zmienic. (cos takiego)
:szok: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Tak bylo na prawde... Dobry humor :D

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL