BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 12:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Bobby_Valentino, hehehe no tak to nie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 12:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
dlatego tzreba miec zaufany warsztat najlepiej z dobrym znajomym .. moj mechanik ktory dal raz plame ze sprzeglem ( nie wymienilismy korka od lapy sprzegla) w sumie nie jego wina ,poza tym jest ok .. juz za pierwszym razem sprawdzil ile oleju mi wchodzi do bumki =6,5l ...wlal 6 kazal odpalic pojechac na miasto wrocic silniczek ostygl i dolalismy reszte .. rowne 6,5l i stan jest 3/4 pomiedzy min a max.

ja znam lepsza historie :rotfl: za mlodego na praktykach w Toyocie jeden uczen zmienial olej w bodajrze RAV-4 zalal pod sam korek wlewu :szok: i upieral sie ze tak bedzie najlepiej starczy na dluzej :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: dobrze ze ktos to zauwazyl...

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 13:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Owad napisał(a):
Dobrze że moje auto obsługuje mój przyjaciel - mega fachura w tym co robi :hurra: a nie pan Czesiek w starej peerelowskiej szopie

No tak, ale mega fachura to jest potrzebny do regenracji sprzegla, wywazenia walu korbowego lub policzenia wydechu pod dany silnik a nie do wymiany oleju, ktora nawet pan Gienek potrafi zrobic na parkingu osiedlowym podstawiajac miske.
Przez odkrecic i przykrecic srubke i korek to nie sztuka, a znaczniki na bagnecie sa czytelne

Adamo20l napisał(a):
Podjadę do nich i powiem że za dużo oleju wlali tylko że ja mam 18 km do nich miejscowość Wyszków. Pomęczę się trochę strzykawką

no jedz, a najlepiej z olejem ktorym wyssiesz bo po wymianie powinien byc bardzo czysty.
Moim zdaniem nie bedzie czysty, dlaczego???
Bo kto Ci bedzie lal nowy olej (tym bardziej np drogi syntetyk) wiecej niz potrzeba? Bo chce Ci zrobic prezent?
Raczej dolal nowego oleju do starego i pomyslal: dobry silnik, to wystarczy dolac troche nowego i w sumie wyjdzie "niezly" :rotfl:
Nie chce mi sie wiezyc by im sie przelewal nowy olej w beczkach/ bankach i nie mieli go gdzie wlac.

Ciekawe czy filtr wymienili!!!

DaRo25 napisał(a):
ja znam lepsza historie :rotfl: za mlodego na praktykach w Toyocie jeden uczen zmienial olej w bodajrze RAV-4 zalal pod sam korek wlewu :szok: i upieral sie ze tak bedzie najlepiej starczy na dluzej :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: dobrze ze ktos to zauwazyl...

o ja :D to chyba niezbyt zdolny uczen, moze po gastronomii, bez urazy dla kucharzy ;)
ile weszlo?? 23litry?? :)

Adamo20l, daj namiary na tych partaczy

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 14:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Pablo325i napisał(a):
Owad napisał(a):
Dobrze że moje auto obsługuje mój przyjaciel - mega fachura w tym co robi :hurra: a nie pan Czesiek w starej peerelowskiej szopie



Cytuj:
No tak, ale mega fachura to jest potrzebny do regenracji sprzegla, wywazenia walu korbowego lub policzenia wydechu pod dany silnik a nie do wymiany oleju, ktora nawet pan Gienek potrafi zrobic na parkingu osiedlowym podstawiajac miske.
Przez odkrecic i przykrecic srubke i korek to nie sztuka, a znaczniki na bagnecie sa czytelne



Z ta obsługą nie chodziło mi o wymianę oleju tylko o "całą" mechanikę. Oddając mu auto wiem że po odebraniu wszystko jest zrobione tak jak trzeba, no ale nie o to w tym temacie chodzi.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 30
Lokalizacja: Łochów
Moje BMW: E46
Wymianę oleju miałem w Wyszkowie nie daleko warszawy. A jak ktoś bardziej zna wyszków to "stacja diagnozy" niedaleko huty szkła. Załączam dowód jak to wygladą. 1 fotka pokazuje mój bagnet suchy.


Obrazek



2 fotka. Tak wygląda w pełni zalany do pełan olejem

Obrazek


Dla pewności zapytam sie jeszcze Was czy taki stan powinien być olej na środku drugiego wskaźnika między minimum a maxem??
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 20:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Tak jest między min a max z fotki jak zaznaczyłeś.
Ładnie Ci przelali :wstyd:

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 20:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 30
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: e36 318is Coupe
Kod silnika: M42
heh ale ten olej to ladnie czarny juz jest.

_________________
moja Bercia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 20:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
powiem wam niestety, że jak się nie jest przy wymianie oleju i nie widzi co i ile leją to im nic nie udowodnisz. Mojego dalszego kolegi tata pracuje w serwisie i u nich dolewają ( nie wiem czy za każdym razem i czy do każdego samochodu) do starego, albo leją minimalnie za mało, tak, że po kilku takich operacjach mają np darmową wymianę oleju w swoim samochodzie. Przykre ale prawdziwe. Czytając wasze wypowiedzi, śmiać się chce z tych partaczy. Nie wiem jak taka prosta sprawa może być tak zrąbana. Jak można zaufać mechanikowi przy poważniejszych naprawach silnika.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 20:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
Pablo325i napisał(a):
ile weszlo?? 23litry??

nie wiem ile ale napewno za duzo :]


adamo20l ten olej wyglada jak po 8tys km albo i wiecej widac ze nie jest swierzy i dopiero co zalany

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
Ja znam przypadek jak goście wlali do V8 w e39 ponad 3 litry za duzo dosłownie ponad 3 litry !!!
Fakt ze całkiem nowy olej dobrej jakości ale Ku..wa 3 litry za dużo. No i tak się stało że zanim do tego doszliśmy auto przejechało trasę jakieś 300 km i trochę po mieście polatało. I teraz tak nie rzyga olejem wszędzie sucho generalnie ok wyświetla się na checku komunikat stop coś tam ciśnienie oleju, znajomy fachowiec jak posłuchał silnika stwierdził po odgłosie takiego cykania ze wyje...ane są jakieś olejaki i że auto ma jakoś ciśnienie na dole a nie ma na gorze czy odwrotnie - i teraz czy ktoś wie czy ta awaria jest poważna, coś mogło się poważnie uszkodzić, wystarczy zmienić te olejaki i wszystko będzie ok ?

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:30 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siem - panowie- co niektorzy tu- bzdury pisza- ale od poczatku jesli dane np. auto ma miec 6,5 litra oleju w motorku to sie wlewa i juz a nie patrzy czy przelane czy nie -ma byc maximum i juz- a takie pieprzenie pana mechanika zeby sie przejechac i potem dolewka to totalna bzdura ale jak widac klient lubi byc kiwany -powiem tak - wykreca sie filter po uprzednim rozgrzaniu motoru- potem spuszcza sie olej - wymienia sie podkladke pod korkiem dokreca - zaklada sie nowy filter -wlewa olej i tu uwaga jesli nie wiemy ile do danego auta wchodzi to lejemy pod kreske max -odpalamy auto - czekamy jak sie uklad napelni - slychac to w pracy silnika - gasimy6 motor po chwilce kontrolujemty i dolewamy do max- jesli jest ciut powyzej max to bez obaw motoru szlag nie trafi -miarka to tylko orientacyjny pomiar - sa auta ktore maja wyswietlane na tablicy dane ile np. dolac oleju i sprawdzone jest ze jesli jest okolo 0,7- 0,8 litra oleju wiecej to pojawia sie informacja ze jest go za duzo i trza go upuscic- ale nie 2-3 mm ponad kreske max -w swojej praktyce nie spotkalem jewszcze wysadzonych pierscieni itp przez ciut wiecej oleju-pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Ja byłem w tym roku oplem combo w serwisie ASO OPEL w Lubinie na wymianę oleju.Po przyjeździe do domu okazało się że jest o około 1cm powyżej max. Pojechałem z powrotem i trzy razy spuszczali aż było dobrze gamonie.

Moja mama ale to kilka lat temu w brzegu koło opola w serwisie renault ASO wymieniała olej.Przyjechała do domu (około) 140km.Okazało się, że bagnet przytrzasneli maską.wogóle nie włożyli. ehhhh.

A w Lubinie w Oplu nawet przepraszam nie powiedzieli, tylko z łaską spuścili. :|

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 22:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 403
Lokalizacja: BCN
Moje BMW: E39 530dA M-Pakiet
Garaż: W garazu juz 6 lat
A wiec panowie z tego co tu czytam najlepiej wjechac do kogos znajomego na kanal czy podnosnik, jakie kto tam ma mozliwosci i wymiany dokonac samemu hehe :P Ja raz wykonywalem wymiane w takim warsztacie kolo Świdnicy, zajmujacym sie typowo olejem. Wyszlo za wszytsko niby po rabatach, wszystkie filtry, olej 599 zl. Stalem przy gosciu zajmujacym sie ta operacja caly czas i widze, ze cos jest nie tak, ze za malo chyba tego oleju weszlo. Ale on twierdzil stanowczo, ze jest git, tak ma byc. I okazalo sie, ze trzeba dolac jeszcze do prawidlowego stanu 7 setek... :kwasny:

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 listopada 2012, 18:58 przez Benedykt, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 22:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
DaRo25 napisał(a):
adamo20l ten olej wyglada jak po 8tys km albo i wiecej widac ze nie jest swierzy i dopiero co zalany

no wlasnie, ile na nim przejechales???

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 13 lipca 2010, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 30
Lokalizacja: Łochów
Moje BMW: E46
tylko w ten wekkend jeździłem a dokładnie w niedziele to bedzie jakies 250km nie całe. Zakupiłem rok temu auto i odrazu wymieniłem olej i akurat byłem przy wymiane oleju i filtrów firma z Zielonki koło wawy wymiana odreki. Stary olej wyssali i nowy zalali. Po przyjechanu do domu chciałem zobaczyć ile wlali było ok. Kolor oleju też był czarny nie był idealnie złoty jak sie lej prosto z butelki. Oczywiście nie jestem pewny w 100% ze taki był. W sobote do nich podskocz. Tylko nie wiem czy spóścić trochę czy pojechac tak jak jest i pokazać co zrobili nie tak


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 06:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 09:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
harnas621 napisał(a):
siem - panowie- co niektorzy tu- bzdury pisza- ale od poczatku jesli dane np. auto ma miec 6,5 litra oleju w motorku to sie wlewa i juz a nie patrzy czy przelane czy nie -ma byc maximum i juz- a takie pieprzenie pana mechanika zeby sie przejechac i potem dolewka to totalna bzdura ale jak widac klient lubi byc kiwany -powiem tak - wykreca sie filter po uprzednim rozgrzaniu motoru- potem spuszcza sie olej - wymienia sie podkladke pod korkiem dokreca - zaklada sie nowy filter -wlewa olej i tu uwaga jesli nie wiemy ile do danego auta wchodzi to lejemy pod kreske max -odpalamy auto - czekamy jak sie uklad napelni - slychac to w pracy silnika - gasimy6 motor po chwilce kontrolujemty i dolewamy do max- jesli jest ciut powyzej max to bez obaw motoru szlag nie trafi -miarka to tylko orientacyjny pomiar - sa auta ktore maja wyswietlane na tablicy dane ile np. dolac oleju i sprawdzone jest ze jesli jest okolo 0,7- 0,8 litra oleju wiecej to pojawia sie informacja ze jest go za duzo i trza go upuscic- ale nie 2-3 mm ponad kreske max -w swojej praktyce nie spotkalem jewszcze wysadzonych pierscieni itp przez ciut wiecej oleju-pzdr


Harnas a powiedz mi jakie studia inżynierskie kończyłeś ? Bo czytając twoje posty to widzę kolejny przykład mundrości Polskich mechaników którzy z wykształcenia są ogrodnikami a to co wiedzą nauczyli się od Pana Zdzisia majstra nad majstrów.

KotSylwester napisał(a):
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.


To taki sami mit jak gasnący silnik po zapaleniu się inspekcji olejowej.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Ja w lecie leję 3/4 , a w zimie 1/2 na miarce.Tego się trzymam od zawsze.Od fiata 126p jakim jeździłęm kiedyś po dzisiejsze auta. :)

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
harnas621 napisał(a):
a takie pieprzenie pana mechanika zeby sie przejechac i potem dolewka


przeciez ja nie mowie o dolewce litra tylko tyle co filtr oleju zaciagnie .. najlepiej jest sprawdzic po tym jak silnik pochodzi pare minut jak olej rozejdzie sie po silniku.. moze ty tak nie praktykujesz ale to juz tylko twoje zdanie

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zadużo oleju
PostNapisane: 14 lipca 2010, 10:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Bobby_Valentino napisał(a):
KotSylwester napisał(a):
harnas621, oleju ma być w połowie między min a max.


To taki sami mit jak gasnący silnik po zapaleniu się inspekcji olejowej.


A ile powinno być w takim razie oleju?


Ostatnio edytowano 14 lipca 2010, 10:31 przez KotSylwester, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL