BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530d 2004r. Dziwny problem z silnikiem, prosze o pomoc
PostNapisane: 13 lipca 2010, 15:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e60 530d
Witam, mam nastepujacy problem: w czasie jazdy padlo mi kolo pasowe przejechalem ok 30-40km akumulator padl i auto stanelo. 2 razy wyskoczyly komunikaty o wysokiej temp silniki i prosba o spokojna jazde, zatrzymalem sie sprawdzilem wszystko i niby bylo ok. Autko wrocilo na lawecie. Po wymianie kola pasowego filtra powietrza i oleju w silniku wystapil dziwny metaliczny dzwiek od ok.2300obrotow do 4000 (2400, 3000,4000 najglosniej). Autko powedrowalo do mechanika ktory wymienil rolki i napinacze, potem odme, wyczyscil zawor AGR, oczyscil chlodnice wymienil olej w skrzyni biegow (bylo go bardzo malo). Uznal ze to chyba turbina, wyslalem turbine do Jaworzna do turbo-tec przyslali ja z powrotem i powiedzieli ze jest uszkodzona zmienna geometria i jakies kolo kompresowe o ile dobrze pamietam. w Danmarze w poznaniu kupilem regenerowana turbine, po jej zamontowaniu dzwiek nadal wystepuje. Sprawdzono kolektor i rozrzad niby i wszystko jest ok. PROBLEM WYSTEPUJE TYLKO NA ROZGRZANYM SILNIKU GDY AUTO STOI PRZEZ PIERWSZE PIEC MINUT WSZYSTKO DZIALA TAK JAK NALEZY! CZY KTOS MA JAKIS POMYSL CO MOZE BYC TEgO PRZYCZYNA?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d 2004r. Dziwny problem z silnikiem, prosze o pomoc
PostNapisane: 13 lipca 2010, 22:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 403
Lokalizacja: BCN
Moje BMW: E39 530dA M-Pakiet
Garaż: W garazu juz 6 lat
Troche zagmatwana ta sprawa. Na twoim miejscu skontaktowalbym sie, a najlepiej pojechal do http://www.stando.pl/ maja tutaj dobrych magikow co juz prawdopodobnie zrobili to co bylo niemozliwe wedlug innych. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d 2004r. Dziwny problem z silnikiem, prosze o pomoc
PostNapisane: 14 lipca 2010, 11:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e60 530d
hehehe..dzwonilem do nich i mi odrazu powiedzieli ze prawdopodobnie jakies lipne chinskie kolo pasowe...calkiem mozliwe, za nowe zaplacilem 640zl :) takzeeeeeee.....ide sprawdzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d 2004r. Dziwny problem z silnikiem, prosze o pomoc
PostNapisane: 14 lipca 2010, 16:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Lokalizacja: Slupsk/Schaijk Holandia
Moje BMW: e61 530dA
Kod silnika: M57N
U mnie jak padalo kolo pasowe,to tez na poczatku metalicznie stukalo,jakby ktorys zawor,az w koncu padlo calkiem,takze ja bym sprawdzil te nowe kolo.
P.S.Ja za kolo uzywane do tdsa dawalem 700 stow,nowe w zamienniku kosztowalo cos kolo 1300zl,a te twoje to tanie jakies.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL