BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 23:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 13 lipca 2010, 11:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
W ostatnich kilku dniach padł mi kompresor od klimy. Wymienilem go na uzywke 100% sprawna. Po wymienia pojechal na serwis klimy, nabicie, sprawdzenie szczelności itd. Serwis przeszedl gladko, klima chlodzila. Kiedy z warsztatu podjechalem pod dom i zostawilem auto odpalone na jakies 5min. okazalo sie ze w jeden chwili z kompresora wylecial caly olej. Pojechalem spowrotem sprawdzic szczelnosc i bylo wszystko ok, gosc powiedzial ze klima wywalila olej jakims zaworem bezpieczenstwa bo prawdopodobnie za bardzo sie nagrzala jesli to stalo sie na postoju. I teraz kilka pytan i prosba o w miare wyczerpujace odpowiedzi:
1) Czy jak odpalam klime (sniezek na panelu klimatronika) to powinien sie odrazu uruchomic wentylator od chlodnicy? (pod maska mam tylko jeden wyntylator, nie mam osobnego od klimy)??
2) Czy serwisant od klimy mial napewno racje ze to kompresor wywalil olej bo byl za slabo chlodzony?
3) Czy po wlaczeniu klimy kompresor powinien pracowac caly czas czy tylko pracowac kilka sekund i kilka sekund odpoczywac?
4) Czy na posotoju powinien chlodzic tak samo jak w czasie jazdy? (na odpalonym silniku)
5) Ile dokladnie czynnika powinno byc w ukladzie i ile gram oleju?? (gosc w serwisie zaaplikowal 680g czynnika i 10g oleju czy to wystarczy??)

Z gory dzieki za odpowiedzi. Chce sprawe zalatwic dosc szybko bo upaly sa straszne a klima obecnie nie dziala bo jej nie uzupelniam zeby kolejnej 100 nie stracic.


Auto BMW 136km 1999r. 320D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Nikt nie jest w stanie pomoc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
siem -i tak musisz podjechac do nabicia by uzupelnic olej - mysle ze czynnik cos kolo tego ale olej to chyba 100g a nie 10 -zaworem nie wiem jak to jest i czy wogole jest -pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 13 lipca 2010, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Witam
Moja klima też mnie trochę przećwiczyła, ale wreszcie działa bez zarzutu, więc mogę się podzielić tym co wiem, co prawda mam 320 Ci czyli benzynka, ale myśle, że zasada działania jest podobna
Ad1 Wentylator nie włącza sie odrazu, zależy to od temp. jaka panuje na zewnątrz - im wyższa tym szybcie i dłuzej działa wentylator, ale w temp jakie panują u nas ostatnio, włącza się bardzo szybko
Ad2 serwisant miał racje, jeśli wentylator nie zadzaiała w układzie tworzy się bardzo wysokie ciśnienie które musi gdzieść ujść
Ad3 kompresor może się wyłączać co jakis czas, ma to związek z temp jaka jest ustawiona wewnątrz i od ciśnienia w układzie klimatyzacji, zatem jeśli wentylator nie będzie działał, sprężarka powinna się bardzo często wyłączać
Ad4 u mnie w czasie jazdy chłodzi lepiej
Ad5 nie wiem dokładnie ile wchodzi do Twojego ukł. u mnie było to 730 g gazu i 20 ml oleju

Jeżeli Twój wentylator nie działa, to sprawdż bezpiecznik, u mnie był to duży 50 amperowy bezpiecznik, czasami nie kontaktują tez wtyczki przy samym wentylatorze, w razie jakichś wątpliwości pytaj, chetnie odpowiem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 14 lipca 2010, 12:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
A tez masz tylko jeden wentylator czy 2? Osobny do klimy i osobny do chldnicy?? Bo ja mam tylko 1 wentylator i nie wiem czy on tez powinien chlodzic klime.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyciek oleju z kompresora klimatyzacji. Pomocy.
PostNapisane: 14 lipca 2010, 15:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 19
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
tak, mam tylko jeden wentylator odpowiedzialny za chłodzenie silnika i klimy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL