BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 20 września 2010, 13:36 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
kolego nie zapominaj że tych tulejek przy moście jest więcej..... 3 tuleje ma dyfer oraz 4 tuleje sanki ..... też mam to pukanie ale żeby wymienić wszystkie 7 tulejek trzeba rozebrać tylne zawieszenie więc przy okazji wymienię amorki z tyłu i tulejki wahaczy i zobaczymy czy pomoże ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 21 września 2010, 10:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
TC napisał(a):
kolego nie zapominaj że tych tulejek przy moście jest więcej..... 3 tuleje ma dyfer oraz 4 tuleje sanki ..... też mam to pukanie ale żeby wymienić wszystkie 7 tulejek trzeba rozebrać tylne zawieszenie więc przy okazji wymienię amorki z tyłu i tulejki wahaczy i zobaczymy czy pomoże ....


JAK TO MOGĄ BYĆ TULEJE DYFERA SKORO LUZ WAŁU WYDAJE TEN HAŁAS...

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 21 września 2010, 18:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Piotrek86 jak uporasz się z tym dziadostwem to daj znac co było,bo ja wymieniłem już wszystko co możliwe
( oprócz tylnej przekładni) w układzie napędowym i w tylnym zawieszeniu i dalej napierd.... :spi:

_________________
rob186


Ostatnio edytowano 23 września 2010, 17:43 przez rob186, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 21 września 2010, 19:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Jak dla mnie to luz w dyfrze na 100%. Czytajcie dokładnie co kolega pisał, co mają sanki jak auto stoi a kolega kręci wałem i stuka w skrzyni i dyfrze??? Dyfer ma już luzy i tyle, połowa BMW jakimi jeździłem to miała, u siebie mam to samo, wszystkie elementy zawieszenia nówki, wszystkie elementy przeniesienia napędu tez nówki i też stuka, i jest to 100% luz w dyfrze bo też kręciłem wałem, nawet się za to nie zabieram bo na nowy dyfer mnie nie stać a używany będzie miał to samo albo po kilku dynamiczniejszych ruszaniach zacznie stukać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 22 września 2010, 16:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
A WIE KTOŚ ILE KOSZTUJE NOWY DYFER?? JEST MOŻLIWA NAPRAWA STAREGO??

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 22 września 2010, 19:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Zadzwoń do Smorawińskiego to ci powiedzą.
Smorawiński- +48 61 845 51 00.
Tlko się dobrze czegoś trzymaj jak ci zacznie mówic cenę. :rotfl:

Nie pisz Caps Lockiem bo cię wkońcu zblokują na miesiąc.

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 23 września 2010, 10:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Nooo to trochę zarysowało banie 4800zł sam dyfer :szok: :szok: + wymiana (nie pytałem ile bo spadłem z krzesła...) :wstyd:
Ale dobra jest żyje i trzymam się dalej. :oczami: A więc czas dowiedzieć się na 100 procent czy to dyfer. Jak tak to nie pozostaje nic innego jak go wymienić lub naprawić o ile się da. Nie mam zamiaru tego tak zostawić....

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 23 września 2010, 10:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
wspolczuje kolego :znudzony: te ceny powalaja mam nadzieje ze swoja bunie odratujesz bynajmniej za polowe tego co napisales.co za wpadki :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 23 września 2010, 15:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36 328 Sport
Kod silnika: M52B28
oddaj dyfer do regeneracji i od razu sobie zepniesz go na 25% czy ile tam byś chciał. Pewnie jest luz na wałku atakującym. Dodam że zużyte sprzęgło może powodować stukanie na jedynce i wstecznym. No chyba że to przeguby.. Lepiej to zdiagnozuj bo tak to pół auta wymienisz zanim będzie ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 23 września 2010, 16:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 194
Moje BMW: e36 Compact 323ti
Kod silnika: M52B25
Albo szukaj jak najmłodszego dyfra, w jak najlepszym stanie z pewnego źródła, zapłacisz za niego od 300 - 600zł i tyle. Jedyna wada tylnego napędu to jego koszt utrzymania właśnie, i ciężkie zdiagnozowanie co jest uszkodzone, najcięższe do zdiagnozowania są wibracje hehehe wiem bo przerabiałem to :rotfl: Wymniłem wszystkie elementy układu napędowego i zawieszenia, a na końcu się okazało ze wibracje były przez lekko skrzywiony docisk sprzęgła :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 23 września 2010, 16:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Ja bym szukał ładnej używki. Trudne ale nie niemożliwe. Jak zaczną regenerować mechaniki z Polski to nic dobrego z tego nie wyjdzie po za pustym portfelem. :|

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 26 września 2010, 09:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
W przyszły tygodniu odwiedzę kilku mechaników i zobaczymy co kto powie... Jak już wspominałem mieszkam poza polską więc ceny będą mieli tutaj kosmiczne
ale wszystkiego się dowiem...

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 26 września 2010, 09:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Piotrek86 napisał(a):
W przyszły tygodniu odwiedzę kilku mechaników i zobaczymy co kto powie... Jak już wspominałem mieszkam poza polską więc ceny będą mieli tutaj kosmiczne
ale wszystkiego się dowiem...



Jak będziesz coś wiedział to daj znac, ja też wymienię dyfer (bo wszystko inne co możliwe wymienione) jak będę na urlopie w polsce bo w Oslo ceny kosmos.

_________________
rob186


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 1 października 2010, 21:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 122
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B25
Kumpel mail tez takie uderzanie i wymienil podpore walu i wszystko ucichlo :)

_________________
Nie ważne ile pali, ważne jak jeździ
------------BMW-----------------


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 2 października 2010, 16:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 838
Lokalizacja: Killarney, Kerry, Irl
Moje BMW: 2xe36
Kod silnika: s50,m52
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 9#p1261989
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112163
Piotrek86 napisz gdzie mieszkasz to moze jest ktos w danym kraju kto bedzei mogl Ci pomoc. W Irlandii naprzyklad za kompleksowa regeneracje dyfra i zeszperowanie na dany procent i wybrane ratio, wraz z montazem i odnowieniem dyfra z zewnatrz kosztuje okolo 400 euro. Za sama regeneracje dyfra zaplacisz tu okolo 200 euro wraz z montazem. W UK powinno byc jeszcze taniej.
:zawstydzony: Ok, zauwazylem ze Wlochy...Poszukaj moze jakiegos wloskiego klubu BMW, lub kogos kto uzywa betki w drifcie, a na pewno cos Ci poradza. Normalny warsztat wykasuje wiecej, natomiast ktos nastawiony na sporty motorowe za taka naprawe powinien skasowac mniej. Tak przynajmniej jest w Irlandii...
A jak nie to przyslij kuriera do Irlandii, to cos Ci znajde za jakies grosze :rotfl: ;) Za dyfer do e46 w zajebiaszczym stanie i zmalym przebiegiem zaplacisz tu okolo 50 euro...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 3 października 2010, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
barzini e39 napisał(a):
Piotrek86 napisz gdzie mieszkasz to moze jest ktos w danym kraju kto bedzei mogl Ci pomoc. W Irlandii naprzyklad za kompleksowa regeneracje dyfra i zeszperowanie na dany procent i wybrane ratio, wraz z montazem i odnowieniem dyfra z zewnatrz kosztuje okolo 400 euro. Za sama regeneracje dyfra zaplacisz tu okolo 200 euro wraz z montazem. W UK powinno byc jeszcze taniej.
:zawstydzony: Ok, zauwazylem ze Wlochy...Poszukaj moze jakiegos wloskiego klubu BMW, lub kogos kto uzywa betki w drifcie, a na pewno cos Ci poradza. Normalny warsztat wykasuje wiecej, natomiast ktos nastawiony na sporty motorowe za taka naprawe powinien skasowac mniej. Tak przynajmniej jest w Irlandii...
A jak nie to przyslij kuriera do Irlandii, to cos Ci znajde za jakies grosze :rotfl: ;) Za dyfer do e46 w zajebiaszczym stanie i zmalym przebiegiem zaplacisz tu okolo 50 euro...


A morze załatwił byś mi dyfer w dobrym stanie i wysłał kurierem??

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 4 października 2010, 04:30 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 838
Lokalizacja: Killarney, Kerry, Irl
Moje BMW: 2xe36
Kod silnika: s50,m52
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 9#p1261989
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112163
Podeslij adres na pw, zobacze ile wyjdzie wysylka do wloch. Chyba ze masz kogos kto lata gabarytem do irlandii?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 14 października 2010, 07:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54
Piotrek86 daj znać jak się dalej potoczyła Twoja sprawa z tym pukaniem ? Dałes za wygraną ? Znalazłeś przyczynę ? Wyeliminowałes problem ?

Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 19 października 2010, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Witam ponownie, niestety nic jeszcze z tym nie zrobiłem i narazie jeżdżę tak jak jest, staram się spokojnie poruszać się w mieście :zalamany: :zalamany: :zalamany: . To moje drugie auto więc nie jest systematycznie eksploatowane, używam go w wolne dni od pracy sobota i niedziela i to nie zawsze. Nadchodzi zima więc na ten okres zostaje w garażu :padam: :padam: . Zajmę się tym na wiosnę i jak tylko coś ruszy będę pisał na forum :ok:

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 29 października 2010, 17:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1434
Lokalizacja: Żory-Rybnik
Moje BMW: f12, f30
Kod silnika: unknown
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=92390
www.http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138967
Piotrek86, jestem ciekaw czy sie z tym uporasz i co będzie powodem, bo chyba i mnie czeka wymiana dyfra u mnie jest szum dobiegajacy z tyłu ale tylko i wyłącznia jak jade na luzie, gdy tylko lekko dodam gazu hałas ustaje wykluczam łożyska bo są wymienione więc chyba nieszczęsny dyfer. nie mam pojęcia.

_________________
brak zgody na link

Obrazek
PASJA Polerska po godzinach... GALERIA
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL