BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 21 lipca 2010, 09:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu z moją 320tką dzieje się coś niepokojącego mianowicie: Po zmianie biegów w momencie jednoczesnego puszczania sprzęgła i dodawania gazu występuje dziwne stuknięcie, coś jak ''basowe walnięcie'' dzieje się tak powyżej 2tys obrotów, co ciekawe sytuacja ta nie występuje w przypadku kiedy puszcza się sprzęgło bez dodawania gazu biegi wchodzą dobrze choć czasem wyczuwalny jest lekki opór. Co to morze być?? Sprzęgło do wymiany?? a morze skrzynia??
Proszę o pomoc dziękuje serdecznie i pozdrawiam !! :zalamany:

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z e46 320coupe
PostNapisane: 21 lipca 2010, 18:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 135
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: e-46 320i
Kod silnika: M52TU
dyferencjał jest zawieszony na trzech tulejach metalowogumowych jedna na srodku i dwie po bokach ta na srodku bedzie juz wyrobiona i w chwili przeciazenia stuka tuleja 60zl robocizna w warsztacie 200 ;) pozdrawiam

_________________
http://img809.imageshack.us/img809/7958/sdc11437.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z e46 320coupe
PostNapisane: 21 lipca 2010, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Dzięki za informacje, gdzie to znajde na tym obrazku:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BM11&mospid=47614&btnr=33_0839&hg=33&fg=30

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z e46 320coupe
PostNapisane: 24 lipca 2010, 22:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 135
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: e-46 320i
Kod silnika: M52TU
masz fotke bo na tym reaolemie nie moge sie polapac ;)
http://img687.imageshack.us/img687/6822 ... 091517.jpg

_________________
http://img809.imageshack.us/img809/7958/sdc11437.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z e46 320coupe
PostNapisane: 26 lipca 2010, 14:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Dzięki za informacje, wymieniłem to jakiś czas temu, stukało mi podczas jazdy na wstecznym biegu '' Walenie jak z karabinu'' :cisza: :cisza: :cisza:
po naprawie stukanie zamilkło całkowicie. Ogólnie to problem nie dotyczył tylko wstecznego biegu ale również uderzeń podczas zmiany biegów, po wymianie tego gumowego elementu, stukanie na wstecznym zanikło a co do zmiany biegów stuki pozostały lecz nie tak intensywne jak wcześniej a do tego występują tylko gdy auto wkręca się na wyższe obroty. Morze pomogła by wymiana pozostałych dwóch tulei metalowo-gumowych ?? :cwaniak:

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z e46 320coupe
PostNapisane: 26 lipca 2010, 22:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 135
Lokalizacja: Żary
Moje BMW: e-46 320i
Kod silnika: M52TU
no latwo to sprawdzic auto na podnosnik i jakas breszka troszke poodginac w rozne strony caly dyfer napewno wyjdzie gdzie sa luzy....

_________________
http://img809.imageshack.us/img809/7958/sdc11437.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 10:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
informacji zaciągniętych z forum postanowiłem zrobić coś z tymi stukaniami. Najpierw udałem się do BMW Zdunek w Gdańsku na miałkim szlaku aby zweryfikowali problem. Po około 5 godzinach otrzymałem telefon iż niebyli w stanie stwierdzić w czym jest problem i zalecili dalszą weryfikacje problemu poprzez zdjęcie skrzyni biegów i sprzęgła (koszt ponad 1000zł za sam demontaż/montaż) + koszty weryfikacji i następnie dalsza oględziny napędu. Zrezygnowałem z tego pomysłu i udałem mechanika w sopocie specjalizującego się w naprawach aut marki bmw, panowie przymnie podnieśli auto i widząc co się dzieje stwierdziliśmy że to tuleje. Nie jestem mechanikiem ale wyraznie słyszałem skąd wali, raz z lewej strony raz z prawej. Podjąłem się naprawy.......w między czasie okazało się że osłona katalizatora była pęknięta i trzeba było pospawać. Auto miało być zrobione w jeden dzień lecz panowie napotkali problemy i przedłużyło się to jeszcze o jeden dzień. Po odebraniu auta wszystko miało być ok,koszt 1050zł. Wyjazd od mechanika pierwsze rozpędzenie auta i znów te jeb... :cenzura: w du :cenzura: walenie przy zmianie biegów. Dzwonie do gościa i informuje go że naprawa gówno dała i że dalej stuka jak stukało, kazano mi chwile poczekać, w między czasie gościu poszedł pogadać z mechanikiem który wykonywał naprawę i jazdę próbną. Po chwili dostaje odpowiedz : na 90% byliśmy przekonani że to tuleje w trakcie naprawy kolega mechanik zauważył że są luzy na tylnej przekładni i przy skrzyni biegów, nie chcieliśmy tego ruszać bo przedłużyło by się to o kolejne dni w związku z czym nie wyjechał by pan. (Dla jasności maiłem swój termin wyjazdu i nie mogłem go zmienić a na na prawe znalazłem czas w ostatnich dniach ). Podsumowując: Podczas dalszej jazdy autem zauważyłem że wymiana tulei coś dała ale na prawdę niewiele, nie starczyło mi czasu aby zrobić coś z tym w PL więc będę musiał coś z tym zrobić zagranicą a jak wiadomo koszty 4x większe :mad: ma ktoś jakieś dalsze pomysły co to może być ???? Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi (dzięki aluk84) Pozdrawiam i czekam na dalszą pomoc.

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 10:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
przykra sprawa to tak jakby specjalnie ciagneli cie po warsztatach i abys tracil swoja kase.... :cenzura: :cenzura: bez komentarza.jaki jest rocznik twej bumy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 10:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1247
Lokalizacja: NE/HL
Moje BMW: e46
Moja rada: Jak najszybciej spier......z tego kraju i rob byle gdzie aby nie w PL...banda zlodzieji i niekompetentnych bandziorow!!!!

A czy nie bedzie to ten gumowy pierdzielnik na wale????

_________________
Wydajemy pieniadze, ktorych nie mamy, na tuning, ktorego nie potrzebujemy, by podobac sie ludziom, ktorych nie znamy.

moj BEAMER:
viewtopic.php?t=56107


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 12:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 955
Moje BMW: e36 coupe,e46 coupe
zgadzam sie z tomkiem na 100% niekompetetni i lasi na $$$ ze az strach tam ci wymienia nie to co trzeba tu ci wleja tylko cwiartke oleju mowiac ze poszlo 7 i pol litra i wyjdzie ci drozej nizli bys to wymienil w ori warsztacie BMW oczywiscie mialem na mysli inny kraj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Lokalizacja: TomaszĂłw Lub
Moje BMW: 330d
Kolego a wymieniales gume na wale laczaca wal ze skrzynia? numer 1 na rys.
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/z/y/208.png

U mnie tez stukalo w tylnej czesci samochodu. Jak wrzucalem wsteczny albo ze wsecznego na pierwszy bieg to stukalo, jak podczas jazdy puszczalem i dodawalem gazu tez stukalo, podczas szybkiego puszczenia sprzegla tez stukalo

Wiec zobacz w jakim stanie jest ta guma. U mnie tulejki w tej gumie lataly jak dzwoneczki w tamburynie.
Jak znajde foto to zamieszcze.

edit.
mechanicy ta czesc nazywaja chyba "suka":)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 7 września 2010, 14:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E32 730i
Kod silnika: M30B30
ta gumeczka to tzw przegub elastyczny wału, bardzo możliwe ze to to, miałem tak co prawda nie w BMW ale w Ładzie i też waliło że aż strach ;-)

_________________
1990 BMW E32 730i - 188KM
1976 Lada 2103 2.0i DOHC - 122KM
1979 Wołga GAZ-24 - 2.4D - 67KM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 8 września 2010, 10:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
germanmpower napisał(a):
przykra sprawa to tak jakby specjalnie ciagneli cie po warsztatach i abys tracil swoja kase.... :cenzura: :cenzura: bez komentarza.jaki jest rocznik twej bumy



Rocznik to 2000

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 8 września 2010, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
ruchman napisał(a):
Kolego a wymieniales gume na wale laczaca wal ze skrzynia? numer 1 na rys.
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/z/y/208.png

U mnie tez stukalo w tylnej czesci samochodu. Jak wrzucalem wsteczny albo ze wsecznego na pierwszy bieg to stukalo, jak podczas jazdy puszczalem i dodawalem gazu tez stukalo, podczas szybkiego puszczenia sprzegla tez stukalo

Wiec zobacz w jakim stanie jest ta guma. U mnie tulejki w tej gumie lataly jak dzwoneczki w tamburynie.
Jak znajde foto to zamieszcze.

edit.
mechanicy ta czesc nazywaja chyba "suka":)


NIESTETY TEGO NIE WYMIENIAŁEM.

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 8 września 2010, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Korzystając z informacji jakie nadesłał mi (ruchman) i po przeczytaniu innych postów na temat tych stukań postanowiłem działać :mad:
Zamówiłem dziś rano W BMW Alba Motor (Włochy) Przegub elastyczny wału oraz podporę wału koszt całkowity 177,69euro (numer 1 i 8+9 na obrazku)
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/z/y/208.png Pewnie nie pochwalicie ale mam zamiar wymienić to sam bo jak się okaże że to nie to to znowu pójdzie kasa za wymianę w błoto :wstyd: Ktoś wie jak się za to zabrać?? czekam na dalsze info i dzięki za odpowiedzi!!! :ok:

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 8 września 2010, 11:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E32 730i
Kod silnika: M30B30
możesz mieć poważny problem z wybiciem śrub z przegubu elastycznego jeśli się zapiekły, tak tylko uprzedzam. Niby prosta czynność a kiedyś mocno mi zjadła nerwy ;)

_________________
1990 BMW E32 730i - 188KM
1976 Lada 2103 2.0i DOHC - 122KM
1979 Wołga GAZ-24 - 2.4D - 67KM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 8 września 2010, 17:19 
tu masz pomoc: viewtopic.php?f=25&t=70848


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 9 września 2010, 09:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
smietnik napisał(a):



DZIĘKI ZA PODESŁANIE LINKA, JUTRO JADĘ ODEBRAĆ CZĘŚCI I W PRZYSZŁYM TYGODNIU ZABIORĘ SIĘ ZA TO
SZYBCIEJ NIE DAM RADY PO DO KRAJU NA 3 DNI MUSZĘ WRÓCIĆ, NAPISZE JAK MI POSZŁO I CZY TO COŚ DAŁO.....

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 16 września 2010, 09:46 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
Witam ponownie, mam wszystko co mi potrzeba, w sobotę zabieram się za to. Mam jeszcze jedno pytanie: Po odebraniu części zorientowałem się że dorzucili mi
jakąś masę gumową to przypomina plastelinę ale jest twardsze no i można to ugniatać, wydaje mi się że to jakiś uszczelniacz, jest tego dosyć sporo, wie ktoś co to morze być i co z tym zrobić (z tego co mi powiedzieli że jest to potrzebne) ale do czego to już nie powiedzieli. Pozdrawiam proszę o info.

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] stuknięcie przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu
PostNapisane: 20 września 2010, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 53
Moje BMW: 320ci
A więc, wymieniłem te 2 elementy i okazało się że to jednak nic nie dało, już podczas rozmontowywania tego widziałem że są w dobrym stanie i wymiana ich nie jest konieczna ale poszło. Niestety hałasy dalej są, będąc pod autem i mając swobodne dostęp do wału spróbowałem nim obrócić i co się okazało że kiedy auto było na luzie mogłem obracać wałem w prawo i w lewo w bardzo małym stopniu ale mogłem, gdy robiłem to z siłą usłyszałem te pier... stukanie które dochodziło z 2 miejsc.
Najbardziej intensywny hałas dochodzi z przekładni tylnej osi. już nie tak dokuczliwy ze skrzyni. Z tego co tu widzę to szykuje się jakaś konkretna wymiana :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: co o tym myślicie????

_________________
Obrazek
////////////////////////////// PURE POWER /////////// ////////////////////////////// M POWER///////////////////


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL