BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 01:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 25 sierpnia 2010, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
witam. w moim aucie pękł wał korbowy.silnik jeszcze nierozebrany. może ktoś miał podobny problem. czy naprawa ma sens i nie osiągnie kosztów zbliżonych do kosztów wymiany silnika? pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 26 sierpnia 2010, 14:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 99
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50TUB25
A i owszem ja miałem identyczny problem ale z silnikiem m47n 150ps w e46. Ja zdecydowałem się na remont, chociaż szczerze mówiąc do tej pory nie wiem czy dobrze zrobiłem...

U mnie wał ukręcił się od tak, przy redukcji biegu. Po zajściu wyglądał następująco:

Obrazek

Obrazek

Razem z wałem oczywiście poszły się wietrzyć panewki:

Obrazek

Jeśli chodzi o koszta - w ASO BMW (Auto FUS Warszawa) nowy wał razem z kompletem panewek kosztuje około 3300pln (przypominam że to m47n), przy okazji dochodzi kupa pierdół jak uszczelka miski, uszczelka pokrywy łańcucha rozrządu, w moim przypadku trzeba było też wymienić uszczelkę dekla głowicy, podkładki pod wtryskami oraz przy okazji masz obowiązkową wymianę oleju, filtra i takie tam.. razem z robocizną zamknąłem się w 5500pln. Trzeba pamiętać że ASO zabiera uszkodzony wał i panewki sprzedając Ci nowy.

Wszystko zależy moim zdaniem od tego czy masz dojście do dobrego, pewnego silnika za normalne pieniądze. Jeżeli tak, to lepszym wyjściem będzie chyba kupno drugiego motoru. O używanych wałach po czternastu szlifach ja bym raczej zapomniał.

Szczerze współczuje, wiem co to za ból i niestety koszta niemałe.
Powodzenia.

pzdr
Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 10:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
witam.dzięki za odp. decyzja podjęta-WYMIANA SILNIKA. teraz trzeba tylko trafic dobry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 10:53 
Polecam tego sprzedawce:

http://allegro.pl/bmw-3-e46-5-e39-silni ... 79266.html

Znajomy, kupowałem u niego mnóstwo części. Silnik też, 2,8i do poprzedniej E46- z tego co wiem chodzi do tej pory :).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 12:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Może to jakaś wada materiału...żeby pękł wał tak sam z siebie... :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: nima... jeszcze
Niestety to jest na liście typowych usterek BMW E46 :(

A może usterka pojawia się ze względu na nierówno pracujące wtryskiwacze i duże siły działające na wał?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 13:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
gregorus79 przemyśl to jeszcze raz bo wymiana części na nowe może być lepszy rozwiązaniem bo będziesz wiedział co masz zrobione a tak kolejny silnik nie do końca wiesz w jakiej kondycji on będzie a nie daj borze pójdzie Ci to samo ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 99
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50TUB25
Szczurek1986 napisał(a):
gregorus79 przemyśl to jeszcze raz bo wymiana części na nowe może być lepszy rozwiązaniem bo będziesz wiedział co masz zrobione a tak kolejny silnik nie do końca wiesz w jakiej kondycji on będzie a nie daj borze pójdzie Ci to samo ?


Właśnie głównie dlatego zdecydowałem się na naprawę. Wymieniając silnik obniżyłbym pewnie koszt całej naprawy o jakiś 1000zł (czyli niemało). Przynajmniej teraz wiem, że dopóki ja jeżdżę tym autem to taka historia ponownie mi się nie przytrafi. No chyba że nie chcesz się wiązać z samochodem na długo. (zawsze jeszcze można sprzedać auto bez silnika :) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 30 sierpnia 2010, 07:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 105
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e46 316i
Damn panowie, gruba sprawa z tym wałem. Musze przyznać jedno. e46 320d ma zdecydowanie za dużo "typowych usterek"
1.czujnik maty pasażera - typowa usterka
2.łącznik elastyczny - typowa usterka
3.wtryski leją - typowa usterka
4.wał sie rozsypał - typowa usterka
5. zasyfiony EGR po 10.000 - przecież to standard
6. Wycięty katalizator - standard bo są tak zapchane że auto nie chce jechać, to przecież typowe...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 30 sierpnia 2010, 08:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
Już byłem bliski zamiany mojej 330i na jakiegoś diesla ale chyba jednak zostanę przy tym co mam. Tankuję drogą benzynkę, ale jeżdżę i zmieniam materiały eksploatacyjne a nie zastanawiam się czy dojadę do pracy czy wał mi bokiem wyjdzie.
Jak całe oszczędności na paliwie maja się pójść..... ć bo pęknie mi wał albo urwie jakieś klapki z dolotu :dobani: :dobani:
Za dużo tych tematów o usterkach w 2.0d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 30 sierpnia 2010, 08:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
gregorus79 napisał(a):
decyzja podjęta-WYMIANA SILNIKA

Ja bym jednak naprawił silnik na nowych częściach.
Kolejny silnik też może być tykająca bombą :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 30 sierpnia 2010, 09:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Bartosz_E30 napisał(a):
Ja bym jednak naprawił silnik na nowych częściach.
Kolejny silnik też może być tykająca bombą

no właśnie, a jak to jest z gwarancją na wał który włoży ASO?
Bo jeśli dadzą gawarancję to gra warta świeczki!!!
Inaczej rozważałbym dwie opcje: kupić silnik, lub kupić wał z panewkami z ASO (do kupna dorwać kogoś kto ma u nich zniżki) i wymienić u znajomego sprawczonego mechanika. Gdyż zmiana wału to czysta prosta mechanika i nie trzeba za to przepłacać :)

Jeśli chodzi o pękające wały 2.0d to gadałem kiedyś kilka godzin z mechanikiem który zrobił kilka takich silników i mówi że najczęściej wał pęka w autach walonych przodem :!:
Czyli duże prawdopodobieństwo że auto byłoi uderzone przodem kiedyś i jak mi wytłumaczył: doszło do mikropęknięcia wału, które z czasem spowodowało jego duże wibracje, a nawet złamanie. Choć on przeważnie spotykał wały w jednym kawałku, tyle że pękniete.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 3 września 2010, 09:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
witam.silnik kupiony. wyjęty z auta od pierwszego właściciela. zdecydowałem się na kupno drugiego silnika ponieważ zauważyłem, że w starym było już grzebane(znaki na wałkach rozrządu itp).co do przyczyny pęknięcia wału mój mechanik potwierdza teorie, że wał może pęknąc w autach powypadkowych ponieważ podczas uderzenia następuje nagłe zatrzymanie silnika. u mnie według mojego mechanika przyczyną był zepsuty dwumas.czekam na regeneracje koła. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 3 września 2010, 09:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
gregorus79 napisał(a):
czekam na regeneracje koła

uważaj z tą regeneracją. Ostatnio na forum ktoś pisał że się na tym przejechał. Ledwo założył a już problemy :przestraszony:

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 3 września 2010, 13:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
gregorus79 napisał(a):
mnie według mojego mechanika przyczyną był zepsuty dwumas


że uszkodzony dwumas rozwalić może skrzynie to jasne ale nie wiedziałem, że to też działa w drugą stronę i jest zdolny rozwalić wał :zdziwko:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 3 września 2010, 15:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
hmm, w sumie to racja z tymi mikropęknięciami. Tak samo jest z łożyskami w kole które było uszkodzone. Łożysko padnie wcześniej lub później na bank. Ja miałem w oplu uszkodzone lewe przednie koło. Jeżdżę nim wprawdzie już 4 lata,ale wczoraj wymieniałem łożysko bo zaczeło huczeć.Zgadnijcie które?? :|

Pewnie tak samo jest z wałem.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 4 września 2010, 08:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Wymiana silnika na inny używany jest ryzykowna zwłaszcza jak chcesz pojeździć autem jeszcze kilka lat. Raz że tak jak koledzy piszą o pęknięciach przy uderzeniu, a jaką masz gwarancję że drugi silnik nie jest wyciągnięty z rozbitka? Nawet jak auto jest całe np anglik to nie wiadomo czy wcześniej nie było naprawiane czy nie miało wymienianego silnika na taki z rozbitego auta? Skoro to może być wada produkcyjna to może warto się zorientować w ASO czy te obecnie sprzedawane wały nie są pod tym względem poprawione. Tak czy siak jak naprawisz silniczek to masz spokój na bardzo długo a w używanym motorze to przed każdym odpaleniem warto się przeżegnać co by ten wał w nim nie pękł.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 30 września 2010, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47
witam. jestem już po wymianie silnika i wszystko jest ok (zrobione 5000tys.) podczas wymiany zostały wyczyszczone wszelkie doloty, kolektor zawory egr itp spalnie spadło średnio o 0,5l, przy okazji zregenerowałem sprzęgło i tu zaczęły się schody. Po pierwszym odpaleniu silnika, po wymianie, obroty wariowały. okazało się (zajęło to 3 dni) że tam gdzie wysyłałem dwumas do regeneracji ułamali mi jeden z czterech wypustów z których czujnik położenia wału czyta sygnał. Firma znajduje się w Poznaniu. O ile dobrze pamiętam to"SPRZĘGŁOSERWIS" omijajcie ich, mają dwa adresy. sprzęgło odesłali mi niczym nie owinięte w pudełku niemal po pizzy i jeszcze 100zł za przesyłkę. już nie jeden na nich narzekał. Koszt wymiany:silnik uzbrojony plus regeneracja sprzęgła, wymiana 4 świec żarowych, łącze elastyczne wydechu, płyny, to 7000tyś. dodam że mechanik to mój dobry przyjaciel wiec potraktował mnie po przyjacielsku. od 7000tys zł trzeba odjąć to co zarobie na sprzedaży części ze starego silnika. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 3 października 2010, 12:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 320d 136ps
Kod silnika: M47
Witam!
U mnie też strzelił wałek na 4tym cylindrze :zly: i powodem był dwumas jeździłem z tyrkającym dwumasem i pewnego dnia się zdziwułem,auto już nie pojechało.I podobnie jak kolega znalazłem inny używany motor w sumie już jest założony,czekam tylko na dwumas, ale zdecydowałem się na nowy po tym co tu przeczytałem,koszta w moim przypadku wyglądały tak: motor+wycieczka do niemiec po niego koszt 3tyś,dwumas nowy wraz ze sprzęgłem 2100pln,dla mechaniora 1500pln,i do tego dojdzie filtr oleju,olej i płyn,więc nie mało :mur:
Wniosek dwumas należy wymienić zaraz po zorientowaniu się o jego uszkodzeniu,możliwe,że to on właśnie odpowiada za pękający wałek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] pękł wał korbowy 320d 136KM
PostNapisane: 9 listopada 2010, 12:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E90 2007r
Kod silnika: 320D 163PS
u kumpla w e46 m47n 150PS wal pekł do jakis baran jak zmienial sprzegło nie załozył dwumasu na znak
auto po 2 mies od kupna przyczynilo sie do wzrostu kosztów eksploatacji.
a teraz nie wiem ile musialby pojezdzic tym samochodem zeby na ON zaoszczedzic tyle zeby sie remont zwrocil
jakos po tym przypadku do konca zniechecilem sie do ropniaków. kultura pracy i koszty eksploatacji tej e46 m47n ni jak sie nie maja ekonomicznie do mojej e46 m54b25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL