BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 14:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, 19:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 252
Lokalizacja: jarocin
Moje BMW: e36 323
Miałem ten sam problem lato 215 nie dało sie jezdzic, zima 185 i autko jezdziło o wiele lepiej!
Zbieznosc ustawiona na 0 i zadnej róznicy na 215 dalej nie dało sie jezdzic oczywiscie po koleinach :] po ustawieniu zbieznosci tak aby koła lekko zjezdzały sie do srodka była pewna poprawa ale wciaz nie było tak jak na zimówkach... Problem dopiero znikł po wymianie maglownicy :]
Jesli autko myszkuje wam po koleinach mozecie spróbowac skasowac luzy na maglu, w e36 klucz 17, srubka z przodu na maglownicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, 20:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
k_w_, nie wierze, ,że nie odczuwałeś kolein i nie pływało auto.

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 10:08 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 59
Moje BMW: E90 330d AUTO
Kod silnika: M57/T2
robert-rocki problem jest taki ze magiel juz wymienilem kupilem od goscia na e-bay-u nowy nigdy nie uzywany (w opisie) i zadnej poprawy nie bylo...
To nie wszystko pojechalem do polski i jeden diagnosta powiedzial ze magiel ma luzy a drugi ze zadnych luzow w zawieszeniu nie ma to dawaj do trzeciego i taka sama odp. jak u drugiego czyli brak luzow w zawiasie.....
Jeszcze skocze do znajomego mechanika (Anglika) on jezdzi na jakis wyscigach moze tylno napedowkami moze on cos doradzi......na pewno dam znac......pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 12:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
A ja znowu na zimówkach 225 kompletnie nie czułem kolein autko świetnie się prowadziło. A wczoraj założyłem 205 letnie i tragedia kierownice wyrywa z rąk. tyle że poprzednie opony te zimowe miały świetny profil mega sztywny o dziwo letnie mają miększy. Tak tak zimówka powinna być miększa i pewnie była ale guma a nie sam profil opony czyli pewnie zbrojenie po boku itp. Naprawdę była rewelacja.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 17 kwietnia 2011, 23:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 199
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47N
Wiec to wina geometrii czy jak? W koncu tyle samochodow ma w standardzie 205 i wiecej i nie chce mi sie wierzyc ze wszyscy maja takie problemy. To juz jest irytujace zeby samochodu normalnie nie dalo sie prowadzic na 205... tylko dwie rece na kierownicy ciagle... :wsciekly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 08:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak przy szerokosci 205 Cie nosi to szukaj problemu, bo ja nie odczuwam kolein. Przy wiekszych rozmiarach trzeba liczyc sie z niedogodnosciami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 09:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 132
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: E65 730d
Kod silnika: M57N
Wydaje mi się, że także ważne jest ET felgi. Mam u siebie założone opony 225/45/17 i ET38 to w koleinach jest tragedia. Mam zamiar zmienić na opony 205/50/17 zobaczymy jaki będzie efekt.

_________________
Krystos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 21:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Taka zmiana na niewiele pomoże. ET ma wiele wspólnego ale musiał byś zmienić z 45 na 60 żebyś poczuł różnicę. Ja mam 40 a wcześniej 35 i po regulacji zbieżności na koleinach kierę trzymam jedną ręką a w zasadzie dwoma palcami (tak jak lubię) :D

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 21:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 46
Moje BMW: E46 318 2002r
Kod silnika: N42
Widzę że problem z pływaniem samochodu w E46 to temat rzeka, sam też walczę z tą dolegliwością i na razie walkę przegrywam :(

_________________
brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 21:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Zimowwe mialem 205 i prawie nie wozilo, dzis zmienilem na letnie 205 i lata po calej drodze, kiery nie moge puscic nawet na chwile, a na zimowych jazda bez trzymanki bez problemu... widac duzo zalezy od opon... ale tez ten model tak juz ma, ze troszke wozi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 18 kwietnia 2011, 22:46 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Ja w E36 mam oryginalne felgi ET41 7.5J oraz 8.5J i opony 235/45/17 oraz 255/40/17 i jedną ręką trzymam kierownicę na koleinach i nierównościach. Jak puszczę to auto trochę myszkuje, ale to raczej normalne.
Opony to Fulda z indeksem Y czyli dość twarde.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 19 kwietnia 2011, 08:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
pawloszczak napisał(a):
Wiec to wina geometrii czy jak? W koncu tyle samochodow ma w standardzie 205 i wiecej i nie chce mi sie wierzyc ze wszyscy maja takie problemy. To juz jest irytujace zeby samochodu normalnie nie dalo sie prowadzic na 205... tylko dwie rece na kierownicy ciagle... :wsciekly:


Różne auta różny rozstaw kół. wsadź 185 albo 225 i zobacz czy będzie różnic.

Ja w e36 puszczałem kierownice na 185 i sobie pięknie jechała, zamieniłem przód z tyłem i z przodu miałem 205 trzeba było oburącz trzymać kierownice bo dosłownie wyrywało ją z rąk puszczałem kierownice i koła odbijały się dosłownie od kolein taki slalomik auto samo robiło.

Myślałem że im szersza opona tym gorzej będzie teraz miałem e46 na 225 miodzio zero obciążenia na kierownicy , założyłem 205 i teraz sie jezdzi jakby 2 pudzianów pod maską siedziało i jaja sobie robiło szarpiąc drążkiem kierownicy ;).

Będę zmieniać oponki na 225 ponieważ szkoda układu kierowniczego które znacznie szybciej się wybije . Jeśli będziesz na śląsku mogę dać na próbną jazdę moje kółka to sobie zobaczysz czy będzie różnica.

16 calowe mam kółka

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 14:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 199
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47N
Miałem regenerowaną maglownice i po regeneracji kierownica zaczęła dużo ciężej chodzić więc mechanik który regenerował poluźnił ją.Ale mam coś nie tak ze wspomaganiem stanowczo za ciężko chodzi i inny mechanik poradził mi wymianę pompy, którą już mam, po wymianie pompy myśle podkręcić maglownice i pływanie może by ustąpiło, co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 15:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
Rzucanie na koleinach zależy też od wypukłości bieżnika opony. Opony o bardziej płaskim bieżniku (cylindryczne) rzucają mocniej a o wypukłym (beczkowate) mniej. Ja mam 225/45/17 płaski bieżnik i różnica w porównaniu z 205 zimówkami ale za to wypukłymi zasadnicza. Teraz muszę nawet trzymać kierę bo trochę się przenosi szarpanie, w zimówkach nie było mowy, żeby kierownica się obróciła sama ze względu na koleiny. Można było spać :) bez obaw, że samochód sam skręci :) .

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 5 czerwca 2011, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 46
Posty: 66
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: M47D20
trochę odgrzeję temat - mi autko trochę pływało zwłaszcza powyżej 140 km/h. Ostatni przy wymianie klocków mechanik zasugerował mi bym wymienił sobie gumy stabilizatora (koszt 30 zł szt.) co prawda jeszcze nie stukały ale koszt nie wielki więc co mi tam wymieniłem. Jak wsiadłem do samochodu po wymianie to myślałem, że jadę innym samochodem. Dwie gumki a wrażenia:
- samochód wydaje się sztywniejszy
- jedzie jak przyklejony na zakrętach
- przy 190 km/h jedzie jak po sznurku
:super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 6 czerwca 2011, 16:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 320d Touring e46 '05
Kod silnika: M47TU
i ja dorzuce swoje 3 groszę.

Miałem to samo, przy oponach 225/45R17. Na koleinach ciężko było utrzymać kierownicę. Ciągła walka. Po zmianie na zimówki 205/55R16 było dużo lepiej. Potem wymieniłem z przodu oba wahacze, tuleje i łączniki stablizatora i po zmianie na letnie 225/46R17 jest o niebo lepiej. Na koleinach ciągle trochę ściąga, ale jest to jakieś 10% tego co było wcześniej.

Więc na pewno szerokie opony są bardziej wrażliwe na koleiny. Jeśli do tego są luzy (szczególnie na tulejach) koleina wykrzywia na koło i samochód skręca.
Albo perfekcyjnie utrzymane zawieszenie albo wąskie opony :)

Bart0lini


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 14 października 2011, 19:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TU25
Odgrzeję temat bo interesuje mnie zmiana 225/45/17 na 205/50/17. Przy 225 jest maskara. Ta zmiana coś daje?

Krystoforo pisałeś że masz w planach taka zmianę. Jaki jest efekt?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 14 października 2011, 20:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Ja na przodzie mam 205/50/17 a z tyłu 225/45/17 i po wymianie amorków dużo mniej czuć koleiny,nie ściaga tak auta,ale to nie jest to co na 195/65/15 :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 17 października 2011, 12:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 323i
Kod silnika: M52TU25
Zmieniłem opony na zimówki 205/60/15 i zniknął problem z koleinami (na 225/45/17 było słabo). Nie jestem pewien czy to przez węższą oponę czy wyższy profil.

Czy ktoś jeździ na 205/50/17? Czuć koleiny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 17 października 2011, 12:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
Ja zmieniłem ostatnio z 225/50/17 (też było słabo) na zimówki 205/65/15 i jest dzień a noc.

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 171 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL