BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 07:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 23 lutego 2019, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
witam pozwolę sobie odgrzebać temat.
od 10-ciu lat buja moim autem po koleinach i przy wymijaniu tirow i przy bocznych wiatrach. myślałem ze tak już musi być

latam na 205 55 r16 zima i lato i takie kupuje już od zawsze chyba z 4 komplety kupowałem przekładam całe koła. problem jest taki sam zbieżność ustawiałem chyba z 5 razy na rożnych stacjach.

z waszych sugesti wynika ze powinienem spróbować kupić nowe opony [_] zamiast (_) a takowe zawsze miałem

czyli kupię sobie wzmacniane XL i zobaczę czy jest różnica ew, poproszę diagnastę aby zrobił mi koła maksymalnie zbieżne w graniach tolerancji oraz zastosuje z tyłu 2cm dystanse.. zobaczę czy moje życie z koleinami i bujaniem ulegnie zmianie.

chyba ze jeszcze jakieś sugestie
dodam ze mam układ jezdny wymieniony na bieżąco łącznie z maglem zawiasem amory sprezyny tuleje tył itp itd. zadnych luzów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 9 kwietnia 2019, 22:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
https://www.youtube.com/watch?v=QJEM8di ... e=youtu.be
tak to wygląda u mnie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 9 kwietnia 2019, 22:31 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
jakie masz tylne tuleje przednich wahaczy?

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 10 kwietnia 2019, 09:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Miałem meyle HD no i w ASO BMW zasugerowali ze ten efekt moze być od zbyt twardych tulei. Abym wymienił na lemfordera tak zrobiłem nic to nie dało tak jak na filmie w ASO za diagnoze kompleksową krzyczą sobie lekko 1000zl za samo sprawdzenie całego układu jezdnego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 10 kwietnia 2019, 21:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
takie zachowanie kierownicy jest właśnie gdy tylne tuleje przednich wahaczy nie trzymaja wahacza na swoim miejsu. Ale skoro wymieniłeś i na meyle i lemforderze taki sam efekt to może w sworzniach leży problem. Do sprawdzenia wahaczy w e46 trzeba się przyłożyc, czasami na szarpakach luz może się nie ujawnić. A wahacze jakie masz? podnieś koło do góry i spróbuj nim poruszacz w płaszczyźnie poziomej i pionowej, może siedzi któryś sworzeń

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 10 kwietnia 2019, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Zastanawiałem się czy nie mam zapowietrzonego układu wspomagania. Lub zawór zwrotny może jest uszkodzony ten przy maglownicy przykręcane z wężami. Może nie trzyma ciśnienia lub coś.
na schemacie nr 4

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E4 ... oil_pipes/

W kolumnie Zobaczę jeszcze ten górny przegub chociaż wydawał się ok.

wiele osób mówi ze geometria .moim zdaniem to jest nie logiczne w tym przypadku bo ruszam z prędkością zaledwie 3km/h od razu po ruszeniu ciągnie mi kierownice w lewo lub w prawo nawet metra nie zrobię. wystarczy ze koło złapie jakiś mały dołek

ogolnie na wahaczu miałem 4 sworznie OK ale 2 duże w belce wymieniłem na nowe (wprasowałem) na SkP szukali i szukali szarpali łomem, ręcznie i na podnośniku oraz na talerzach przesuwnych. według nich 0 luzu. każdy obstawiał magiel a pan który mi regenerował wypiera się ze wszytko jest z nim ok i to geometria jest winna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 11 kwietnia 2019, 18:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Długie sworznie wymieniałeś w ori wahaczach?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 13 kwietnia 2019, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Moje BMW: E46 compact
Kod silnika: M47N
Miałem to samo na poprzednich oponach letnich i zimowych. Powodem okazały się właśnie stare twarde opony. Dwa tygodnie temu kupiłem nowe opony letnie 205/55/16 91v. Problem rzucania w koleinach znikł całkowicie samochód prowadzi się jak po sznurku. Jak się okazuje opona ma kluczową rolę w tym przypadku. Polecam kupić nowe opony dla tych co mają taki problem oczywiście jeżeli zawieszenie nie ma luzów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 13 kwietnia 2019, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
jakiej marki i jakie kupileś te opony XL czy zwykłe ? czy balony czy z rantem ochronnym ? bo tez moze kupie chociaż 2szt. na przód


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 14 kwietnia 2019, 10:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Moje BMW: E46 compact
Kod silnika: M47N
lele1122 napisał(a):
jakiej marki i jakie kupileś te opony XL czy zwykłe ? czy balony czy z rantem ochronnym ? bo tez moze kupie chociaż 2szt. na przód


Hankook Ventus Prime 3 k125 zwykłe nie wzmacniane, mają rant ochronny. Poprzednicy w tym temacie również pisali że po zmianie na nowe opony problem z wożeniem po koleinach ustał.
Ja miałem ciężko wyprzedzić bo zmieniając pas trzeba było naprawdę uważać i trzymać mocno kierownicę nie wspominając że ciężko było jechać więcej niż 120 km/h. Ja byłem w szoku że bmw tak źle się prowadzi szukałem przyczyny w zawieszeniu zbieżności a wszystko mam ok. Zmiana opon załatwiła sprawę. Tu masz link do tych opon https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankoo ... s#24128580


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 16 kwietnia 2019, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
kupiłem tego hankook K125 dzisiaj założyłem na przod no i poprawy prawie nie bylo znaczącej mniej nosiło na koleinach. wiec tego hankooka dałem na tył a na przód kupiłem 2 opony zimowe i w tej konfiguracji jeździło mi się o niebo lepiej. i się zastanawiam czy na przód kupić sobie jakieś miękkie opony letnie tylko pytanie czy takowe są na lato tak miękkie jak zimowe


jednak problem z koleinami i bujaniem, wyrywaniem kierownicy na dołkach znikną gdy dałem
na przod stalowe ori ET47 na nowych zimówkach
na tył felga alu ET35 nowe letnie wiec okazuje sie ze poszarzenie tyłu dystansami ma sens. ale przod musi byc originalny czyli ET47 aby naa zwrotnice i magiel nie szły większe przeciążenia niż fabrycznie a szerszy tył poprawia stabilność więc koleiny idzie ładnie pokonywać

zastanawaiam jak idzie auto na komplecie felg np. styling 68 gdzie fabrycznie były przednie węższe a tył szersze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Rzuca na koleinach
PostNapisane: 19 kwietnia 2019, 17:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Moje BMW: E46 compact
Kod silnika: M47N
Też przymierzam się do założenia dystansów 20mm na tył. Chodź w aktualnej konfiguracji na seryjnych felgach w tym rozmiarze jeździ mi się dobrze i nie czuję żadnego bujania czy rzucania autem. Ważne też jest ciśnienie w oponach. Ja pompuje tyle ile jest na wlepce drzwiowej od strony kierowcy czyli min. przód 2.0 tył 2.4 max przód 2.4 tył 2.8 bara. Może też być po środku czyli 2.2 i 2.6 ale zwróć uwagę że tył ma zawsze więcej o 0.4 niż przód. Zrobiłem test napompowałem więcej w przód i samochodem zaczęło wozić bo przednie opony muszą się układać do nawierzchni inaczej jest lipa tak ten samochód już ma chyba i nic się z tym nie da zrobić. W e90 znajomego nie ma już tego problemu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL