BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 28 sierpnia 2010, 22:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Witam,

Wiem wiem, było o tym juz kilka razy, ale takiego objawu nie znalazłem.
Nie cieknie przez wygłuszenia drzwi, sprawdzane, filtr kabinowy suchy, a woda wychodzi mi spod oparcia na lewą stopę obok sprzęgła...
Skad może mi tam lecieć woda.Gdzie mam szukać, nie wiem jak sprawdzić podszybie szczerze mówiąc...
Dodam że zauwazyłem to po ostrym myciu na bezdotykowej, wode miałem aż pod nogami pasażera, a teraz juz nawet po deszczu mam już wilgotno.
Wcześniej nic takiego sie działo...

Pomózcie proszę bo chce sie wziac za suszenie auta póki zimy nie ma a bez załatania dziury nie ma sensu.

pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 14:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Masz szyber?
Choć ja i tak stawiam na wygłuszenie, po tym jak opisujesz miejsce przecieku. Ja ostatnio miałem w tym samym miejscu a wcześniej z miesiąc podklejałem uszczelnienie, więc myślałem że nie to.
Ale jak w większości przypadków to uszczelnienie. Nawet jak niewiele nie jest doklejone to leci i folia pod spód dopiero załatwia sprawę na długie lata.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 20:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Witam !
u mnie jest też woda, przy podnóżku i przy samym progu od strony drzwi, rozbierałem drzwi i pianka jest OK. Mam też szyber dach jeżeli to coś zmienia. Zauważyłem również że mokro mam pod nogami tylko po jeździe w deszczu lub zaraz po deszczowej pogodzie. Rozebrałem wszystkie plastiki pod nagami i nic tam mokrego nie było prócz podłogi pod wykładzina. Pomocy nie wiem co z tym zrobić i jak do tego dojść ? nadkole jest całe nie popękane. Auto nie było nigdy bite. Auto BMW e46 2000 320d jeżeli coś w tym pomoże. Czytałem już o przeczyszczeniu kanalików od szyberdachu, lecz jestem laikiem w tych sprawach wiec proszę was o dokładne wskazanie tych kanalików odprowadzających wodę. Aha, a listwa na progu też jest słucha także od podszybia nie leci ani przez drzwi. Pozdrawiam Serdecznie i proszę o odzew mistrzów w tej dziedzinie ! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 20:43 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1023
Lokalizacja: pomorze
Moje BMW: e46 Coupe +Mustang
Silva napisał(a):
Pomocy nie wiem co z tym zrobić i jak do tego dojść ?

Hehe, przecież to normalne, że po jeździe w deszczu mając mokre buty i spodnie, wsiadając i wysiadając doprowadzi się do sytuacji, że podłoga będzie mokra... ja bym nie panikował od razu.

_________________
the answer is always coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 21:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
theDAMIstrzu napisał(a):
Silva napisał(a):
Pomocy nie wiem co z tym zrobić i jak do tego dojść ?

Hehe, przecież to normalne, że po jeździe w deszczu mając mokre buty i spodnie, wsiadając i wysiadając doprowadzi się do sytuacji, że podłoga będzie mokra... ja bym nie panikował od razu.


He he , nie nie no bez przesady... ja nie kąpie sie w ubraniu i nie wsiadam cały mokry do auta. :D

Dzisiaj zauwazyłem jedna rzecz, że po ostatniej wymianie filtra kabinowego źle założyłem jego pokrywe, przedni bolec nie złapał i pokrywa od przodu była troche podniesiona ( nie dociśnietą ) czy mogłoto byc przyczyna, filtr trochę zamókł w mijscu pod "trzpieniem" wycieraczki "pasażera". ?
Jako że cały czas pada, wyciągac całej wykładziny i suszyć nie ma po co, dopóki nie sprawdze na 100% skad cieknie, a nie mam czasu żeby rozbierać deske i sprawdzać. Jak tylko wyjdzie słonko zaraz się za to biore.Ale póki co jakieś nakierowanie....

Z drzwi na bank nie cieknie bo w czasie deszczu i po deszczowej nocy przykładam ręcznik papierowy pod tapicerke drzwi na całej jej spodniej i bocznej długości i sucho jak pieprz. Mokro mam tylko w lewej części auta ( kierowca i pasażer za nim ).

Auto ma 6 latek dopiero i jest w idealnym stanie blacharskim, a jako że jescze nie znam ( bo nie rozbierałem go jeszcze ) całej budowy odprowadzania deszczówki, pytam was koledzy, i może pytanie śmieszne ale od czegoś trzeba zacząć.

pozdrawiam

PS aha nie mam niestety szyberdachu :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 31 sierpnia 2010, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
tylko nie o to chodzi bo dywanik mam cały czas. wieec to nie jest na pewno od moich mokrych butów. Nie ma takiej opcji. pod pedałem sprzęgła jest mokro i pod podnóżkiem i wzdłuż progu. tylko od strony kierowcy. HELP ! :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 1 września 2010, 11:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
OK, znalazłem chyba przyczynę, :
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 5&t=133342

Jak będe po tej operacji to zdam relacje czy na pewno to było to..
Pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 1 września 2010, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Ok, będę patrzył każdego dnia jak będziesz po daj znac czy wilgoć spod pedałów zniknęła. pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 1 września 2010, 17:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1532
Lokalizacja: KONIN
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129501
A czy przednia szyba była kiedykolwiek wymieniana?

_________________
Bmw e36 318i m40 bylo
Bmw e36 318i m43 bylo
Bmw e39 530i m54 bylo
Bmw e46 320i m52 bylo
Bmw e36 325i m50 jest
Bmw e39 525i m54 jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 1 września 2010, 19:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
No jestem po naprawie podszybia, i wszystko poszła nawet nawet, wyciągnąłem kupe gnoju z odpływów w rogach szyby przedniej, uszczelka samego podszybia, faktycznie była juz pojechana w kilku miejscach, podatra i poprzesuwana.
Nie dałem nowej uszczelki tylko zrobiłęm tak jak Zielo i jakims Soudalem nakitowałem.
I wszystko bylby pięknie gdyby nie fakt że podszybie mi po bokach odstaje teraz , te zatrzaski na których sie trzyma są chyba jednorazowe, więc jak ktoś będzie się zabierał za demotaż zalecam zakupienie nowych jest ich chyba 8 o ile dobrze pamiętam. Pocieszające jest jedynie to, że odstawanie podszybia tylko szpeci lekko, a nie powoduje zalewania ( opieram sie na doświadczeniach osób trzecich, osobiście sie o tym przekonam dopiero jutro ;) )

iroonhide napisał(a):
A czy przednia szyba była kiedykolwiek wymieniana?


Nie, widze że jest Ori taka sama jak boczne wszystkie, chyba że wymieniania była w BMW kiedyś w Niemcach, ale o tym mi nie wiadomo. I według historii auta też mi nic op tym nie wiadomo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 2 września 2010, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
a idzie dostać właśnie te wczepy plastikowe ? bo mi z jednej strony odstaje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 2 września 2010, 16:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Silva napisał(a):
a idzie dostać właśnie te wczepy plastikowe ? bo mi z jednej strony odstaje :)


Tak, dzisiaj kupowałem w ASO komplet 7 sztuk kosztuje cos 15 zł, jak wróce wieczorem to podam numer z REALOEM

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 6 września 2010, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
no i lipa. Podkleiłem tą piankę pod drzwiami myślałem że juz spokój będzie, ale dziś byłem przy aucie i strasznie padało dzisiejszego dnia a jednak jest mokro na podłodze od stronty kierowcy. widzę dokładnie że leci po progu tylko zastanawiam się jak to możliwe jak tam są uszczelki. możliwe że to te zatkane odpływy od szyberdachu ? jak tam to czym je udrożnić ? próbowałem dzisiaj linką od roweru ale nic z tego, ie chce przejść dalej niż kilka cm. pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 6 września 2010, 21:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Ja nie wiem jak wygląda odprowadzenie wody w aucie z szyberdachem. Poniżej jest zdjęcie jak u mnie dostawała sie woda:

Obrazek

To tuz nad obudowa komputera w przedziale silnika pod podszybiem

Obrazek

A tutaj z drugiej juz strony okolice przecieku.

Co ciekawe przy okazji rozbiórki auta zauważyłem że ktoś próbował auto uszczelniać, tylko źle zdiagnozował przeciek:

Obrazek

Nakitował ktoś jakiegoś kleju żeby uszczelnic uszczelke ościeżnicy i jeszcze pod spód zakleij taśma izolacyjna... :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 9 września 2010, 23:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Dziś byłem w Bydgoszczy w ASO i wyobraź sobie że powiedzieli mi że na przednią szybę tych klipsów nie dostane tylko całe podszybie za ok200zł . . .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 10 września 2010, 06:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
To przyjedź do Katowic do Bawaria Motors :d albo Ci kupie jak chcesz daj mi namiary na priva jak chcesz to Ci wyśle, ja płaciłem za 7 sztuk 15 zeta.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 14 września 2010, 18:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
Witam ponownie,

Po złożeniu auta do kupy i uszczelnieniu podszybia, pojechałęm na myjnie na test szczelności... i ku mojemu zdziwieniu nadal przeciekało... ale teraz wiem dokładnie z którego miejsca...:

Obrazek
To jest wiązka kabli za pedałem sprzęgła tuż pod obudowa kompa.


Co ciekawe od strony silnika po umyciu patrze a tam stoi mi woda pod obudową kompa i serwa i to wcale nie mało, ( tak ze 20 cm ) jakby nie było odpływu, i dlatego uszcelka tego kabla nie wytrzymuje bo zakłądam żę jest to zanużone pod wodą, po wyjechaniu z myjni i podjechaniu pod garaż wody już w takiej ilości tam nie było,a le minimalnie jescze kapało spod uszczelki kabla.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I teraz moje pytanie jest tam jakiś dopływ, czy wody wcale tam nie powinno po prostu być i żaden odpływ nie był przewidzany w tym miejscu, wiem że w komorze akumulatora ( przód ) jest dziura na dnie, ale tutaj ciężko coś wypatrzeć, a boje się wyciągać całeko kompa, bo nie wiem czy dużo roboty z tym jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 19:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
czuje też wilgotno (mało wody) pod dywanikami. wodę mam tylko tam gdzie zaznaczyłem na czerwono. teraz mam pytanie czy ta woda to wina nieszczelnego podszybia czy może tej maty w drzwiach (ale czy jak by to była mata, to nie powinno też być wody blisko progu, podłodze tam gdzie zaznaczyłem na żółto) lub czegoś innego? dzięki.pozdro

ps. zdjęcie wnętrza samochodu nie moje.znalazłem w sieci.mokra podłoga oczywiście po wyjęciu dywaników.

Obrazek

tutaj zdjęcie gdzie po jeździe samochodem zauważyłem minimalną ilość wody spływała z tej wiązki.

Obrazek

aha sprawdziłem jeszcze przed chwilą i mam na środku (bliżej szyby) wilgotny filtr kabinowy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda w aucie
PostNapisane: 1 lipca 2014, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
WItam.

Mam problem. Wczoraj podczas deszczu naleciało mi do środka wody. A dokladnie woda kapała z lampki tej co jest daszek przeciwsłoneczny od strony kierowcy i która się zapala po odsłonięciu lusterka. Próbowałem przedmuchać sprężarką kanaliki ale nic to nie dało. Rozbierałem słupek przedni od strony kierowcy, ale żadnego przewodu tam nie znalazłem. Natomiast ta część tapicerki która zasłania słupek od środka była cała mokra. Czy ktoś po prostu wyjął ten przewód i tak zostało, czy w jakiś inny sposób jest to zrobione w e46?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 190 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL