BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 00:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] brak mocy na ciepłym silniku m40b18
PostNapisane: 10 września 2010, 20:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
witam mam problem nie do rozwiązania ,byłem juz u 3 mechaników i zaden nie potrafi naprawic mojej beti a dokładnie jak auto jest zimne jedzie bez problemu , ale gdy osiągnie prawidłową temperaturę to po wciśnięciu gazu zaczyna buczeć dławic się strzelać w silniku i obroty spadają poniżej 500 obr aż zgaśnie.A po wciśnięciu gazu do końca autko jedzie normalnie , casami na ciepłym silniku zdarza mu sie pracowac normalnie ale tylko w trasie jeśli obroty nie spadaja poniżej 2500 tys prorzę o pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak mocy na ciepłym silniku bmw 1,8 e36 m40
PostNapisane: 10 września 2010, 21:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 8
Moje BMW: BMW 320i
Kod silnika: m50b20
Mam ten sam problem w e36 320 wanos tylko ze bez spadania obrotów i nie gasnie i nie umiem do tego dojsc wymienilem pompe paliwa filtry pompa dla tego ze sie zawieszala ale nie wiem dla czego silnik tak dziwnie chodzi dziwne objaway bylem niedawno zobaczyc czy nie ma gdzies przebica na cewkach i kablach ale nic nie widac moze ktos mial ten sam problem wiec prosze pomuszcie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak mocy na ciepłym silniku bmw 1,8 e36 m40
PostNapisane: 10 września 2010, 21:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 540
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moje BMW: E36 Cabrio x2 :)
Kod silnika: M52B20&M52TUB28
waldekkiepski111 napisał(a):
witam mam problem nie do rozwiązania ,byłem juz u 3 mechaników i zaden nie potrafi naprawic mojej beti a dokładnie jak auto jest zimne jedzie bez problemu , ale gdy osiągnie prawidłową temperaturę to po wciśnięciu gazu zaczyna buczeć dławic się strzelać w silniku i obroty spadają poniżej 500 obr aż zgaśnie.A po wciśnięciu gazu do końca autko jedzie normalnie , casami na ciepłym silniku zdarza mu sie pracowac normalnie ale tylko w trasie jeśli obroty nie spadaja poniżej 2500 tys prorzę o pomoc


90% Obstawiam sondę. Odepnij ją i zobacz co się będzie działo. Jak będzie śmigać to już łatwo zgadnąć. Gdy jest zimne to chodzi ponieważ sonda się "włacza" dopiero po uzyskaniu odpowiedniej temperatury, do tego smiga tylko na wyzszych obrotach - objaw typowy dla padnietej sondy.

_________________
Obrazek

Zobacz żółtka!!!

Zobacz czarną waryjatkę!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak mocy na ciepłym silniku bmw 1,8 e36 m40
PostNapisane: 10 września 2010, 22:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 1376
Lokalizacja: Police ZPL
Moje BMW: e46 323i
Kod silnika: M52tuB25
Sprawdź sondę, bo dużo na nią wskazuje.
Nie jest padnięta, dlatego błędu nie będzie na kompie, ale patrząc na wykres napięcia podczas obciążenia, będzie widać jak na dłoni.

_________________
Oceń moje e46 - Vogtland


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: brak mocy na ciepłym silniku bmw 1,8 e36 m40
PostNapisane: 11 września 2010, 06:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
po pierwszym podłączeniu pod kompa wykazało właśnie sondę ale mechanik powiedział ze to może być nie to, więc pojechałem do drugiego i też podłączyłem pod kompa i nic nie wykazało.Zastanawiam sie czy jak układ wylotowy przed sondą jest nie szczelny(uszczelka ta co łączy kolektor z tłumikiem jest walnięta)to czy to może miec jakiś wpływ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] brak mocy na ciepłym silniku m40b18
PostNapisane: 29 września 2010, 19:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e36
witam wymieniłem sondę i wszystko gra, dzięki za pomoc :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL