BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 23:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 10 września 2010, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem E46 (przesiadłem się z E36). Tematów na temat webasto jest sporo, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż posiadam motor 1,8 benzyna. Na przedniej szybie obok lusterka mam przyklejony jakiś czujnik/odbiornik z napisem Webasto i kabelkiem wchodzącym w podsufitkę. Otwierając maskę na prawym nadkolu (stojąc oczywiście przodem do auta :) ) jest naklejka Webasto z danymi (benzin, 2,5 bar itp), poniżej naklejka z informacją, że bezpieczniki etc. znajdują się w "E-boxie".
Z tego co widzę u innych po fotkach w silnikach diesla, webasto jest tam gdzie akumulator, jednak ja akumulator mam normalnie po prawej stronie "w" podszybiu - więc już zgłupiałem. Dodam że nie mam pilota - stąd nie wiem czy poprostu ktoś to zdemontował czy jak - kupiłem autko z Niemiec. Pytania mam dwa: Co to jest "E-box" i gdzie w takim razie mogę zlokalizować to webasto??... o ile nie zostałem oszukany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 10 września 2010, 23:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
E -box to skrzynka w której znajduje się komputer i główne bezpieczniki.u ciebie znajduje się ta skrzynka jakbyś paczył od przodu na silnik po prawej stronie podszybia. same webasto o ile się nie mylę będziesz miał po prawej stronie silnika od przodu patrząc bliżej przedniego pasa.idź za przewodami chłodnicy z wody to powinieneś natrafić na te webasto.a ten czujnik w środku to na pewno antena ,jak nie dostałeś pilota i nie ma osobnego wyświetlacza do sterowania webasto lub jakiegoś przycisku do uruchamiania masz problem.pilot idzie zawsze dokupić tylko musisz znać model twego webasto powinien być wybity na tym webascie.
mam nadzieje ze pomogłem,
pozdro

edit:
jak byś mógł to podaj jeszcze rok auta i oznaczenie silnika,bo ja pisze na podstawie motoru N42

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 11 września 2010, 22:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Ok znalazłem faktycznie, webasto ukryte pod reflektorem :) w instrukcji mam opisane przypadek jak "przypisać" pilota do danego webasto - czy jeśli kupię pilot na allegro np od skody czy vw :) da radę go przypisać do mojego webasto? ktoś to próbował taki manewr? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 12 września 2010, 19:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 542
Lokalizacja: K-K /München
Moje BMW: E60 530d
Kod silnika: M572N
po numerach webasto będziesz wiedział jaki pilot kupić,zakodowanie to żaden problem :D
pozdro

_________________
Sprzedam moja e60.... - viewtopic.php?f=6&t=139031


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 13 września 2010, 10:09 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
Fresco napisał(a):
Ok znalazłem faktycznie, webasto ukryte pod reflektorem :) w instrukcji mam opisane przypadek jak "przypisać" pilota do danego webasto - czy jeśli kupię pilot na allegro np od skody czy vw :) da radę go przypisać do mojego webasto? ktoś to próbował taki manewr? :)

tylko jeszcze musisz wiedzieć jaką masz centralkę T70 , T90 .......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 16 września 2010, 20:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
Jeszcze tylko jedno pytanko? Gdzie znajduje się centralka od pilota Webasto? sprawdziłem w skrzynce pod maską, są tylko trzy bezpieczniki od webasto i przekaźniki ale żadnej centralki... więc nie wiem zbytnio gdzie szukać bo chyba raczej nie w skrzynce z bezpiecznikami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 17 września 2010, 13:20 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
powinno być chyba za schowkiem pasażera....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Webasto silnik benzynowy
PostNapisane: 22 września 2010, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 320d touring
Kod silnika: M47N
No własnie w końcu zabrałem się za rozebranie schowka i okazało się że nie ma tam centralki od pilota, są 4 przekaźniki i jakiś sterownik chyba główny bo cała wiązka przewodów do niego idzie. Już w sumie się zamieszałem - czy ktoś miał centralkę w bagażniku? bo nie wiem gdzie już szukać, nie chcę rozbierać podsufitki by zobaczyć gdzie idzie przewód od anteny, żeby jej nie uszkodzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL