BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 11 maja 2011, 10:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B30
Witam
Szukam, szukam i niestety nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi ...
Chodzi mi BARDZO konkretnie o calkowite koszty przekladki anglika m5 .
Wiem ze uklad kierowniczy jest zupelnie inny, z wiazka tez problemy ale do przejscia, lusterka itd ...
Ale z pewnoscia jest jeszcze masa " drobniejszych" rzeczy .
Nie przypadkowo napisalem w cudzyslowiu.....
No moze z pominieciem przekladki tapicerki wnetrza bo to juz mam obcykane :),
a na tych kwestiach przez wzglad na czasochlonnosc mozna chyba troche przyoszczedzic


Czy ktokowlwiek z forumowych kolegow dokonywal takiej operacji?????

Wyjezdzilem juz swoja "odpimpowana" 520 i niestety z bolem serca czas sie z nia rozstac...
O M5 marze odkad zobaczylem bude e39.
Anglika 2001/2002 jest juz opcja kupic od 35 tysi z tym ze zastanawia mnie czy koszta przekladki nie przerosna wypadu za zachodnia granice na kilka dni w celu poszukiwan i zakupienia z rodzimej krainy w granicach 40 tys
Nie bez powodu pisze o roczniku 2001/2002 - poprawiona misa i "usterki" silnikowe.

Pozdrawiam

_________________
NIe zrozumiesz tego, dopóki jezdzisz pospolitym autem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 11 maja 2011, 10:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: 330i
Spróbuj poszukać na ty forum: http://angliki.info/forum/
Z tego co ja się orientuję to koszt przekładki powinien być zbliżony do 535/540 tj. ok 5,5 - 6 kpln.
Zadzwoń też do http://www.rcarpower.com/ oni tylko bmki przekładają.

Daj znać jak już będziesz konkretne koszty znał, też jestem zainteresowany:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 11 maja 2011, 11:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Z tego co piszesz to wnioskuje, ze przekladka oplaci Ci sie, jesli koszt bedzie mniejszy niz 5 tys. Z uwagi na koszty serwisu m5 taka kwota to troche dziwne porownanie. Mysle, ze koszt przekladki bedzie wyraznie wyzszy niz np 540, zauwazylem ze nawet jakis drobiazg sprzedawany na allegro kosztuje znacznie wiecej tylko dlatego ze jest do M. Ktos kiedys pisal, ze m5 ponizej 50 tys to moze byc kosztowne auto. Dobrze myslisz, chcac kupic polifta, ale jesli nie wiaze sie to ze zwiekszeniem budżetu, to chyba nie tedy droga. Uwazam ze jesli nie dysponujesz kwota 50 tys, lub masz kase "na styk", to pomysl o 540 i dolozeniu do niej mpkietu. W DE sporo jest juz z mpakietem fabrycznym. Duzo czesci moglbys dostac w zamienniku, serwis zdecydowanie tanszy. Ja wiem ze to ponad 100km roznicy, ale jak przesiadasz sie z 520, to moze warto zrobic mniejszy krok.

Policz sobie ile chcesz wydac miesiecznie na to auto i ile km robisz rocznie. Boogi uzytkuje takie auto do codziennej jazdy i nawet jesli czasem w swoich wypowiedziach przesadza, to utrzymanie auta w odpowiedniej kondycji wymaga sporych nakladow. Dla wiekszosci forumowiczow (w tym dla mnie) to kwoty nie do zaakceptowania. Same czesci eksploatacyjne jak opony, hamulce, sprzeglo potrafia poleciec w oczach, a kosztuja sporo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 11 maja 2011, 11:36 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
Tak, miec M5 a utrzymac, to dwie rozne sprawy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 11 maja 2011, 21:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
a wracając do kwestii kosztów: jeśli masz do wyboru anglika za 35tys i masę pier... z przekładką zarówno finansowo jak i technicznie (i to nie ważne czy bedziesz robił sam) a drugą opcją jest zakup za 40tys gotowej do jazdy u nas z kierą po lewej stronie to ja bez namysłu brałbym tę drugą.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 12 maja 2011, 08:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
wladekkow napisał(a):
a wracając do kwestii kosztów: jeśli masz do wyboru anglika za 35tys i masę pier... z przekładką zarówno finansowo jak i technicznie (i to nie ważne czy bedziesz robił sam) a drugą opcją jest zakup za 40tys gotowej do jazdy u nas z kierą po lewej stronie to ja bez namysłu brałbym tę drugą.

Tak tylko do tej naszej za 40 tys będzie musiał dołożyć drugie tyle na start żeby ogarnąć sprawy bieżące :kwasny:

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 12 maja 2011, 11:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Moje BMW: e39
Kod silnika: M54B30
frrider napisał(a):
wladekkow napisał(a):
a wracając do kwestii kosztów: jeśli masz do wyboru anglika za 35tys i masę pier... z przekładką zarówno finansowo jak i technicznie (i to nie ważne czy bedziesz robił sam) a drugą opcją jest zakup za 40tys gotowej do jazdy u nas z kierą po lewej stronie to ja bez namysłu brałbym tę drugą.

Tak tylko do tej naszej za 40 tys będzie musiał dołożyć drugie tyle na start żeby ogarnąć sprawy bieżące :kwasny:



Otoż to, anglik za 35 tys jest w idealnuym stanie z 2002 r..... wiec po przekladce ktora i tak spodziewalem sie ok 10 tys... masz auto warte ponad 50 .... bo tyle trzeba dac minimim za taki stan i taki rocznik z kiera po naszej stronie....

Co do kosztow utrzymania doskonale sobie zdaje sprawe jakie sa, m5 traktowalbym pasjonacko...
Jednak chcialbym ja eksploatowac optymalnie do jazdy na codzien.... Powiedzmy ze w rodzinie sa 2 autka wiec 50/50 do codziennej jazdy bylby leon żonki .. Jednak sam sporo podrozuje i cenie sobie wygode ktora gwarantowala mi 520 ....
Poadto jesli chcialbym ruszac m5 w takie trasy jakie robie prawie kazdego wekenduu to wydaje mi sie ze przy obecnych cenach 98ki nawet moje dosc wysokie zarobki by sie na to nie przekladaly.....
Wiec chyba jednak znajde idealna 540 2001 w m pakiecie , podciagne do 300KM i bedzie git
KIedys kiedys jak bedzie fundusz na 2 optymalnie ekonomiczne auta w rodzinie + pasjonacke , bedzie to na pewno m5 .
btw. żona tez ma żylke do sportowych autek wiec powiedzmy ze bedzie wspolne :)
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

_________________
NIe zrozumiesz tego, dopóki jezdzisz pospolitym autem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 12 maja 2011, 11:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
540i na trasę super auto, ale jak robisz dużo tych tras to też nie będzie to ekonomiczne auto a koszt samego paliwa wcale nie będzie dużo mniejszy niż w M5.
Sam śmigam m62b44 automat i spalanie na trasie jak jadę sam w miarę dynamicznie pali 9 - 10l - średnia z całej trasy. Kumpel ma M5 i na takiej samej trasie zejdzie max do 12l więc różnicy jakiejś porażającej nie ma. Jedyne co to ja jadę raczej dynamicznie a on ciągle się stara żeby ekonomizer jak najmniej pokazywał. Tak że oba te auta pomimo że są świetne na trasy nie są jednak ekonomiczne i w porównaniu do Twojej 520 koszt za ta sama trasę będzie zawsze 2 - 2,5 razy większy - i tu trzeba zadać sobie pytanie czy jednak potrzebny tak duży silnik.

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 12 maja 2011, 14:07 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Dajcie chlopu spokoj.. M5 kupuje sie sercem... jezeli nie znacie odpowiedzi na jego pytanie to nie zabierajcie glosu... 540 moze sie prowadzic najcudowniej na swiecie ale nie ma na klapie znaczka M5...

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 12 maja 2011, 17:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
540i zagazować i może było by nieźle...

Chociaż sam nie wiem czy bym chciał podtlenek lpg :zdegustowany:


Bo do ///M to trochę szkoda by było...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 14 maja 2011, 21:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 106
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: Z3, E39 525iA
Kod silnika: M52TUB25, M54b25
m62b44 fridder Ci pali 9-10L na trasie ? i to nie jest spokojna jazda ??? Jak Ty to robisz ???

_________________
Profesjonalne usługi detailingowe w Łodzi ! zapraszam www.clinic4car.pl
Sklep z kosmetykami do auto detailingu www.clinic4car.pl/sklep


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M5 Anglik --->Przekladka $$$$
PostNapisane: 14 maja 2011, 21:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2761
Lokalizacja: searching...
Moje BMW: E39 540i ACS5 / 323i
Kod silnika: M62B44, M52b25
Garaż: mam
batimek napisał(a):
m62b44 fridder Ci pali 9-10L na trasie ? i to nie jest spokojna jazda ??? Jak Ty to robisz ???

tak wychodzi mi spalanie w takim przedziale, jak zwoziłem auto miało uszkodzona jedna sonde spalanie na trasie 11l, w mieście korki Łódź - 23 -25l
Po wymianie sondy filtrów uszczelek, simeringów itp oleju kumpel coś tam grzebał jeszcze w silniku spalanie mam jak w zegarku tzn: trasa jak jadę sam średnia prędkość 100 - 130 gdzie mogę to przycisnę, częste wyprzedzanie, z kimś tam się scigne 9,3 - 10l
Ostatnio waliłem do Warszawy raczej dynamiczna jazda często powyżej 150, z powrotem z kompletem kół letnich średnia z całej trasy 10,3 l
W mieście jeśli kogoś interesuje na krótkich odcinkach, korki, miasto Łódź 17 - 18l, przy rozgrzanym motorze na trochę dłuższych odcinkach coś tam można jeszcze uciąć. Jak na taki motor i automat rewelacja ;)

_________________
do licha LPG -nawet porządne zapalniczki są na benzynę
KUPIE boczki w skórze E39 / kontury czarne z E38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL