BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 3 kwietnia 2013, 09:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Witam,

"odgrzeję kotleta" żeby nie zakładać kolejnego wątku o olejach...

Otóż zważywszy na zatrważającą ilość podrób (często nie do odróżnienia) markowych olei, zaciekawił mnie olej z naszego (polskiego) podwórka:

http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-motory ... 5W-30.html

Spełnia min. specyfikację BMW ll-04, cena też jest przystępna:

http://www.sklep.platinumoil.pl/PLATINU ... 9726,16989).aspx

W internecie jest b. mało lub brak opinii z tzw. "praktyki". Dlatego ciekawi mnie czy ktoś z was używa/używał tego konkretnego oleju? i co o nim sądzi? Tylko rzeczowo, bez opinii typu: "to polskie, więc na pewno jest gówniane, kup sobie lepiej Mobila" itp.

Pozdrawiam!

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, 19:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: okolice Poznania
Moje BMW: E39 530i Limousine
Kod silnika: M54B30
kup motula z pewnego żródła a nie z allegro za nierozsądnie niskie pieniądze i będziesz spał spokojnie ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 08:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
No i masz... :mad: a prosiłem, cytuję : bez opinii typu: "kup sobie lepiej Mobila" itp. Zatem gorąca prośba: zanim coś komuś odpiszesz, to wcześniej PRZECZYTAJ JEGO POST :wsciekly:

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 10:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 254
Lokalizacja: Przemyśl
Moje BMW: Superb 346km/461nm
Marazzz napisał(a):
Witam,

"odgrzeję kotleta" żeby nie zakładać kolejnego wątku o olejach...

Otóż zważywszy na zatrważającą ilość podrób (często nie do odróżnienia) markowych olei, zaciekawił mnie olej z naszego (polskiego) podwórka:

http://www.orlenoil.pl/oleje-dla-motory ... 5W-30.html

Spełnia min. specyfikację BMW ll-04, cena też jest przystępna:

http://www.sklep.platinumoil.pl/PLATINU ... 9726,16989).aspx

W internecie jest b. mało lub brak opinii z tzw. "praktyki". Dlatego ciekawi mnie czy ktoś z was używa/używał tego konkretnego oleju? i co o nim sądzi? Tylko rzeczowo, bez opinii typu: "to polskie, więc na pewno jest gówniane, kup sobie lepiej Mobila" itp.

Pozdrawiam!


Przedstawiciel Platinum bardzo sobie chwalił ten olej i że sklepy biorą tego ogromne ilości(bo tak jak mówiesz, cena przystępna).
Sam osobiście nie miałem go nigdy zalanego. Po przejechaniu się na Castrolu, jeżdżę na Motulu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 11:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Moje BMW: e91 330xd
Kod silnika: m57n2
Kolego polecam Liqui moly diesel synthoil 5w40, co prawda ciężko go dostać ale z drugiej strony szanse że dostaniesz podróbke są zerowe, ja leje do swojego m57 od 3 lat i nie narzekam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 11:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Słuchajcie, albo nie czytacie ze zrozumieniem, albo robicie mi na złośc... :/ WIEM że Motul, Valvo, Liqui Molly to są bdb. oleje. Ale NIE OTO pytam, raz jeszcze zacytuję sam siebie:

"czy ktoś z was używa/używał tego konkretnego oleju? i co o nim sądzi? Tylko rzeczowo, bez opinii typu: "to polskie, więc na pewno jest gówniane, kup sobie lepiej Mobila" itp."

Więc jesli ktoś ponownie zamieści odp. typu "polecam liqui moly" albo "kup motula" to chyba popełnię sepuku :rozpacz:

pzdr.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 12:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Marazzz myśle, ze ciężko Ci będzie znaleźć na tym czy innym forum kogoś kto jeździ na tym Platinum XD tym bardziej, ze ten olej pojawił się jakoś niedawno ?

Porównaj sobie parametry fizyko chemiczne tego oleju z jakimś lepszym ale o podobnym zastosowaniu np. Motul x-clean+5W30. Ja bym popytał kogoś kto siedzi głębiej w temacie i wie więcej o olejach od strony chemicznej i powie Ci więcej patrząc na jego parametry.

Ja strzelam, ze jest to wysoko przetworzona baza mineralna czyli popularne HC tylko, ze pewnie nie kazde HC równe innemu HC bo w/w Motul też jest w tej technologi.

Pytam z ciekawości - chcesz to wlać do siebie w 530d ?
Nie chcesz propozycji ale mimo wszystko napiszę coś od siebie bo jeżeli szukasz czegoś dobrego i taniego co jest zrozumiałe, gdyż do 3.0d trzeba kupić dwa opakowania to kup Millersa Trident 5W30 Long-life i po kłopocie. O jakości tego oleju pisać nie trzeba a z dobrego źródła kosztuje tyle co Castrol 5L+1L w selgrosie wiec...
Jak cena gra role to marka Fuchs sprawdzona i zaufana posiada kilka olei w świetnych cenach chociaż ma i zdecydowanie droższe: http://zmienolej.pl/oferta/oleje/silnik ... -4l-detail

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2013, 13:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Znam człowieka który od lat do wszystkich swoich wozów jakie miał leje tylko lotosa , nigdy złego słowa nie powiedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 06:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
!kuchar napisał(a):
Pytam z ciekawości - chcesz to wlać do siebie w 530d ?


Obecnie jeżdżę na Castrolu 5W40, kupionym na Allegro od "kolegaberlin" - różne opinie krążą na temat oleju kupowanego z tego źródła. Ja osobiście kupuję od niego już dłuższy czas i zawsze było OK. Dwie wymiany odkąd mam to auto i pomimo nachulanych 305 tyś. nie musiałem nic dolewać. Podczas ostatniej wizyty u mechanika, poprosiłem żeby sprawdził "organoleptycznie" stan turbiny - sucha, żadnych luzów, facet aż nie ukrywał zdziwienia. Więc myślę że ten olej jest OK. Ale...Po ostatniej wymianie domówiłem 1L (tak w razie co) i moim zdaniem dostałem ewidentną podróbę. Jak już mam lać jakieś tanie gówno w markowym opakowaniu, to wolę sam wybrać co to ma być za "gówno" - a ten XD z e-sklepu byłby prosto od producenta i myślę że tych olei nikt nie podrabia, bo się nie opłaca z uwagi na ich cenę i fakt, że "to polskie, a każdy woli zagraniczne" - cyt. pana w zaprzyjaźnionym sklepie motoryzacyjnym.

!kuchar napisał(a):
Jak cena gra role to marka Fuchs sprawdzona i zaufana posiada kilka olei w świetnych cenach chociaż ma i zdecydowanie droższe:


Pierwsze słyszę o takim oleju...?

d_octor napisał(a):
Znam człowieka który od lat do wszystkich swoich wozów jakie miał leje tylko lotosa , nigdy złego słowa nie powiedział.


No właśnie. Też znam kilka osób, które leją Quazara i sobie chwalą - dodam że to nie są polonezy :)

Na koniec pytanie, na które nigdy nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: mianowicie przejście z 5W40 na 5W30.

pzdr!

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 06:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak bym mial lac cos taniego, to wybralbym elfa. W intercarsie 5l 5w40 bylo za 100zl jak ostatnio patrzylem. Kolega leje do Mazdy 6 2.3 160 koni i nie narzeka. O tym platinium moze warto zapytac na forum Orlenowcy.pl, chlopaki powinni cos wiedziec. Nie sugerowalbym sie faktem, ze olej jest hitem sprzedazowym. Sam widze jakie czesci ludzie kupuja do aut- jak najtansze... Mysle ze malo kto mysli o jakosci.

Olej Fusch ostatnio polecano mi na zmienolej.pl, mysle ze tam tez warto popytac, ale odpowiada glownie sprzedawca, wiec on raczej poleca cos dobrego ze swojej oferty.

Odnosnie przejscia z w40 na w30 nie powinno byc problemu, ale osobiscie uwazam ze w naszych autach nie ma to plusow. Trzymanie parametrow w wyzszej temp na pewno sie przyda. Plusem w30 jest fakt, ze wiekszosc to full syntetyki, co przy w40 juz nie jest regula. Trzeba patrzec na klasy itp.

Osobiscie uwazam, ze silnik przejezdzi wiecej niz buda i osprzet, wiec wybor super drogiego oleju to troche niepotrzebna rozrzutnosc. Niby sa klasy, ktore z grubsza okreslaja polki jakosciowe, ale ponoc roznie z tym bywa- nikt tego nie weryfikuje jak trzeba. Z drugiej strony w moim przypadku w pelni syntetyczny Millers kosztuje 150zl a Elf to wydatek 100zl. Dwie banieczki 5l starczaja mi na poltorej wymiany, co daje roznice 75zl przy jednej wymianie- smiesznie malo jak na koszty naprawy czy spalanie takich aut.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 08:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Marazzz napisał(a):
Na koniec pytanie, na które nigdy nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: mianowicie przejście z 5W40 na 5W30.

Moim zdaniem przeciwwskazań nie ma ale skoro auto od początku jeździło na 5W40 to bym tego nie zmieniał.

Marazzz napisał(a):
Pierwsze słyszę o takim oleju...?

Fuchs jest znany i ceniony ale raczej w środkowisku ludzi będących w temacie. Ja nie używałem tego oleju.

ded napisał(a):
Olej Fusch ostatnio polecano mi na zmienolej.pl, mysle ze tam tez warto popytac, ale odpowiada glownie sprzedawca, wiec on raczej poleca cos dobrego ze swojej oferty.

Można tam dostać Fuchsa jak i Amsoila, Millersa. Kupuje tam juz chyba ze 3 lata i zawsze fachowa porada. Człowiek zna się na rzeczy i można popytać na forum. Marazzz, myślę, ze możesz też tam zapytać o tego Platinum XD a pewnie dowiesz sie wiecej.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 12:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
!kuchar napisał(a):
Można tam dostać Fuchsa jak i Amsoila, Millersa. Kupuje tam juz chyba ze 3 lata i zawsze fachowa porada. Człowiek zna się na rzeczy i można popytać na forum. Marazzz, myślę, ze możesz też tam zapytać o tego Platinum XD a pewnie dowiesz sie wiecej.


Toś mnie zaciekawił... :luka: Cena jest rewelka. Znalazłem ciekawą dyskusje na Octavia Club Polska i tam się zachwycają tym olejem. Polecam też obejrzeć filmik:

http://olejefuchs.pl/xtl-technology-pl.html

Tylko ciekawe czemu tu jest drożej...?
http://olejefuchs.pl/titan-gt1-5w40-xtl.html

No i bądź co bądź, wolałbym dobrać olej dedykowany tylko do diesla - a ten Fuchs jest uniwersalny. No chyba że nie ma to większego znaczenia?

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 12:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
W oficjalnym sklepie internetowym producenta zwykle jest drogo- normalna sprawa. Za ta kase dostaniesz Millersa od usera TOMA52, cene ma lepsza niz na wymienolej.pl :) Biore u niego juz kolejny raz i jestem zadowlony, ale rozmawialismy o tanich olejach :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 13:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
ded napisał(a):
ale rozmawialismy o tanich olejach


Bo na dzień dzisiejszy technologia produkcji olejów w stosunku do tego co było w epoce takiej E39 jaką ja jeżdżę jest na dużo wyższym poziomie. Więc nawet lejąc tańszy produkt - patrząc na wymogi z dzisiejszego punktu widzenia (auta z DPF i systemami "start-stop" i wogóle wszechobecny "downsize" silników gdzie zaraz 3 turbiny będą wsadzać) - to i tak jest o niebo lepiej niż kiedyś przewidziała fabryka - co nie znaczy że chcę lać jakieś badziewie :cisza:

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 13:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Marazzz napisał(a):
No i bądź co bądź, wolałbym dobrać olej dedykowany tylko do diesla - a ten Fuchs jest uniwersalny. No chyba że nie ma to większego znaczenia?


Akurat ten Fuchs jest tani rzeczywiście i też byłem zaskoczony. Spełnia on aprobate bmw LL04' więc do diesla pewnie można go śmiało lać.

Ciekawe skąd tak niska cena, trzeba by się dowiedziec czy jest to olej PAO czy hydrokrakowany. Te pierwsze są lepsze i droższe ale w sklepie zmienolej.pl ten Fuchs jest pozycjonowany w zakładce "syntetyczne" więc jesli to nie pomyłka to jest na prawdziwej bazie syntetycznej PAO. (Półstyntetyki oraz syntetyczne HC są tam posegregowane oddzielnie z tego co widać).

Z drugiej strony Millers Trident 5W40 bmw long-life 04' jest olejem PAO a też nie kosztuje dużo bo ~150zł ale jest go 5L a nie 4L jak w Fuchs'a.

Marazzz, jeżeli Cię ten Fuchs zainteresował odezwij się do Piotra z tego sklepu. On Ci pewnie wyjaśni szczegóły i powie więcej o dodatkach jakie ma ten olej bo pewnie będzie dobrą, wysokiej jakości alternatywą do 3.0d a do tego jest tani.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 15:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja kupilem bunie nie wiem co bylo zalane , podobno jakis kastrol. Przyszła wymiana zalałem kastrolem magnatekiem 5W-40 . 2000 km czarny jak smoła i kultura pracy taka sobie . Mysle sobie wymienie , przeplukam przez 1000 km jakimś najtanszym i zaleje jakiegos milersa fuscha albo lm. Kupilem Total Quartz 9000 5W-40 LL-01 77 pln za 5l. Zalałem tego totala i zdziwienie , kultura pracy na plus ,zbiera sie na obroty lepiej , kolor oleju po 2000 km nieznacznie sciemniał.
Mój wniosek , tanie nie znaczy zawsze gorsze. Teraz tak myśle że zostane przy tym oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 16:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
!kuchar napisał(a):
Marazzz, jeżeli Cię ten Fuchs zainteresował odezwij się do Piotra z tego sklepu. On Ci pewnie wyjaśni szczegóły i powie więcej o dodatkach jakie ma ten olej bo pewnie będzie dobrą, wysokiej jakości alternatywą do 3.0d a do tego jest tani.


Zarejestrowałem się na tamtej stronie i wysłałem post z zapytaniem o ten olej (PAO, czy HC, czy może mix i czy moje 5-er go "pokocha" :serce: ) zobaczymy co się urodzi i dam znać.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 18:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Marazzz napisał(a):
Zarejestrowałem się na tamtej stronie i wysłałem post z zapytaniem o ten olej (PAO, czy HC, czy może mix i czy moje 5-er go "pokocha" ) zobaczymy co się urodzi i dam znać.

Jak widać odpisał. Widocznie na stronie mała pomyłka bo olej jest syntetyczny ale jednak HC. Mimo wszystko pewnie bardzo wysokiej jakości. HC nie oznacza, ze olej jest zły. Cała większośc olei syntetycznych to hydrokraki.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: 330da
Kod silnika: M57
W moim samochodzie poprzedni właściciel zalał Castrola 10w40 półsyntetyka. Mam pytanie, czy mogę go zmienić na syntetyka, czy lepiej lać dalej to co jest, bo wydaje mi się ze w tym silniku powinien być zalany syntetyk....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M57 Castrol czy Motul ?
PostNapisane: 8 kwietnia 2013, 20:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Musisz wlać syntetyka. Możesz to zrobić ale przed sugerowałbym użyć płukanki jesli auto dluzej jeździło na oleju 10w...

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL