BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 18:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
Witam, od kilku dni borykam sie z duzym problemem gdyz nie moge odpalic auta.
Przyczyna wydaje sie byc zapowietrzenie ukladu, niestety przewody mam nowe .Mimo to w przewodach znajduje sie powietrze?(juz przed filtrem paliwa) Gdzie szukac przyczyny? Podmienilem pompe progowa, w baku prawie full, na plaka zapala.

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
sciognij wezyki z pompki przed niom i zaniom załuz krudkie krucce przezroczyste i prubuj zapalic zaopserwugdzie sie pojawi pierwsze powietrze jak przed pompkom to dobieraj sie do zbiornika jak sie nie pojawi to układ zaniom nie szczelny zwruc uwage na filtr jest duzo nowych i wadliwych sprubuj moze cos da dla wtajemniczonych sorki za pisownie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 18:48 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
no i jak masz nowe przewody to nie sugeruje ze je pozamieniałeś bo tesz nie odpalisz ani ropki nie zaciągnie :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 20:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
rybus napisał(a):
no i jak masz nowe przewody to nie sugeruje ze je pozamieniałeś bo tesz nie odpalisz ani ropki nie zaciągnie :niepewny:

auto jezdzilo po wymianie. zgaslo w czasie jazdy. sprawdzilem przeed chwila, pluje powietrzem juz z pompki progowej. z kolei gdyby to byla pompka w baku to problem zaczyna sie dopiero ponizej 20l-a u mnie prawie full... Czyzby jakis syf z baku zatkal przewod?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 20:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
jezeli jest jeszcze pompka w zbiorniku to zatkaj wezyk pod podlogom i poprzekrecaj kluczyk a pozniej poszukaj przecieku kolo zbiornika jest jeszcze druga opcia puscila obejma w zbiorniku ropke moze pchac ale zacioba tam tesz powietrze szybko to mozna zokalizowac zalac dziecine po korek tylko jak sie poprawi to bedziesz musial wyjezdzic troche ropy zebys dostał sie do zbiornika poniewasz poziom bedziesz miał pod korkiem i jak odtwozysz zbiornik to bedzie pachniec tym co dziecine napedza zobacz jak wyglonda dostanie sie do pompy w zbiorniku nie kojaze jak w twoim modelu jak ten wezyk zasilania jest na opasce to jom sprawdz jek na szybko zloczke to jest tam orig ale jak zblokujesz wezyk zasilajocy to nieszczelnosc sama sie pokaze sprubuj i powodzenia :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 4 lutego 2013, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
jak wpadniesz na pomys l zalac jom do pe lna po korek to wes lewarek i jom przechyl na drugom strone niz korek wtedy zniwelujesz prawdopodobieństwa zeby sie stwozyła poduszka powietrzna w zbiornika i wtedy ropki pod korek sorki ze tak bajecznie to pisze ale najprościej zrozumiedz
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 07:28 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
czy pompka progowa zanurzona w ON od strony baku zassie paliwo i umozliwi odpalenie auta?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 10:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
moim zdaniem pompka w zbiorniku i pompka progowa to tylko transport ropy ze zbiornika do przodu piszesz ze w tym odcinku pojawia ci sie powietrze najpierw pozboc sie powietrza zeby dizel odpalił to w ostatnim odcinku przed wtryskami musi byc wysokie cisnienie pompka zbiornika i progowa niejest do stwozenia wysokiego cisnienia lecz jak bedziesz miał powietrze w układzie ostatnia zecz nie sprezy piszemy tu o powietrzu w ukladzie i prubujemy to zniwelowac cisnienie koncowe to inna bajka bardziej jasno to tak jak chciałbys sie spodkac z dziewczynom ikolega cie podwozi to som pompki trasportu a kiedy autko koledze nawali podrodze to jak powietrze to dziewczyna czeka ale cie tam niema sorki ze z humorem ale powodzenia i pozdrawiam :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 11:13 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
wlozylem gumowy przewod do kanistra po czym wlaczylem zaplon, paliwo pieknie sie zassalo i auto za 1 razem odpalilo. Podpialem szybko przewod doprowadzajacy z baku do progowki auto pieknie chodzi, niesty po zgaszeniu ciagnie juz tylko powietrze. Tym sposobem auto pojechalo do mechanika gdyz w moim garazu nie ma dostatecznych warunkow aby moza bylo wszystko zachlapac ON. Wstepna diagnoza to pompka w baku lub nieszczelnosc ukladu; czy cos jeszcze warto wziac pod uwage w tym przypadku?

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
szkoda znalazłes przyczyne gratulacie :ok: zabrakło wiary lubi sie uszkadzac wezyk zpompki do podloczenia z kapslem tam gdzie dostaje sie do zbiornika gdzie jest pompka jazeli pompka wydawała dzwieki niedaj sie naciognoc na wymiane pompki w zbiorniku kosztowna sprawa jak ci jom wymieni w ostatecznosci to wes starom i sprawdz numer czesci czy napewno dostales własciwom od swojej buni znam przypadki mala usterka pompka na sztuke dla klijeta jazdzi na swojej zaplacil za innom uszkodzonom ale to tylko sugestia :hyhy: zycze taniej naprawy i pozdrawiam nastepnym razem sprubuj samemu do konca naprawić najlepiej cieszy naprawa :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 12:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
sorry za ot ale...
rybus, zrób coś ze swoją pisownią bo aż ciężko to czytać nie mówiąc o zrozumieniu! :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 5 lutego 2013, 13:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
jusz pisalem ze to choroba co niekturzy tak mają nic nato nie poradze sorki ze duzo osub to razi ale tu niemozna rysowac :) jeszcze raz sorki przez tel jest prosciej ale obawiam sie ze nikt nie zadzwoni za granice sorki i dla załozycieli tego forum ostrzezenia z ortografi nic nie pomogom jeszcze raz sorki i ze nie na temat :zawstydzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 26 kwietnia 2013, 19:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 530d
Witam odświeżę temat. Mam podobny problem dużo powietrza w przewodzie paliwowym i nie można było zapalić auta 2 dni szukaliśmy ze znajomym mechanikiem przyczyny wszystko sprawdziliśmy nigdzie nie ma przecieku pompka jedna i druga chodzi..30 litrów ropy było odkręciliśmy pod siedzeniem pompę od strony pasażera było pusto z drugiej strony co pływak i czujnik poziomu było pełno ropy trochę przelaliśmy do tej pustej komory i po przekręceniu kluczyka przewód się ten przezroczysty się zapełnił paliwem ale akumulator padnięty to na pycha zapalił samochód i chodził z tym ze obroty max na 4tys..problem w tym ze po zgaszeniu silnika paliwo się cofało i od razu pęcherzyki powietrza szły..żeby za dużo nie pisać zatkaliśmy kombinerkami przewód od powrotu do baku po zgaszeniu silnika i powietrze nie szlo tylko odetkaliśmy przewód od razu się pokazało powietrze w przewodzie..i wymyśliliśmy ze to wina jakiegoś zaworu i znaleźliśmy takie coś:
http://allegro.pl/zawor-zwrotny-paliwa- ... 35646.html

wyjęliśmy go i potrząsając było słychać jak coś się gruchocze w nim i dmuchać to przepuszcza w dwie strony a jako to zawór powinien tylko w jedna stronę przepuszczać..i być może nie trzyma i przez to paliwo się cofa po zgaszeniu silnika i stad się bierze powietrze..przepraszam ze tak zagmatwanie to napisalem moze ktos sie wypowie na ten temat..jutro postaram się gdzieś kupić drugi zawór :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 26 kwietnia 2013, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
zaworek zaworkiem a dlaczego brak dizla z jednej strony baku Brak mocy poniewasz jeszcze dobrze sie układ nie odpowietrzył


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 06:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 530d
brak paliwa po stronie pasażera bo pompka przepompowała wszystko na druga stronę a z powrotu nie wróciło do baku bo przez te powietrze nie szlo paliwo za filtr dziwnie to u mnie właśnie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 10:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
Oile pamientam powrut nic niema do wyrównania stanu w zbiorniku ale moge sie mylic. załusz nowy temat z tym zbiornikiem to chłopaki ci pomogom napewno :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 12:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 530d
ale nie chodzi mi o to ze paliwo jest tylko w jednej komorze baku jak już ktoś napisał i wytłumaczył żeby się nie dziwić ze tak ma być..tylko o to ze po zgaszeniu cofa się paliwo i przez to robi się powietrze w przewodzie i nie idzie później zapalić samochodu..i czy to właśnie wina tego zaworu zwrotnego czy mam go zepsutego w tym rzecz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
tak masz go uszkodzonego zaworek pracuje w jednom strone i tylko w jednom


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 14:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 530d
i to by wyjasnialo dlaczego sie cofa paliwo i robi sie powietrze w przewodzie mam nadzieje ze to tylko przez ten zaworek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39 530d] powietrze w przewodach paliwowych
PostNapisane: 27 kwietnia 2013, 15:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 69
Lokalizacja: uk
Moje BMW: e60 m sport
cowka moze tak mały koszt ale poziom w zbiorniku :rozpacz: oby było :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL